Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

TwinWorld

TwinWorld: Land of Vision

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1989 AmigaAtari ST
1990 AmstradSpectrumC64
Vývojáři:
Blue Byte Software
The legend of the sacred amulet.

Po staletí žili Gaspardové pod ochrannou rukou a zákony rodinného klanu Carikenů, v jehož držení byl symbol moci a síly, amulet vykovaný v dávných dobách bohy osvícení. Mír zde vládl do okamžiku, kdy zemi napadla vojska tvořená monstry stvořenými zlým druidem Maldurem. Jeho válečníci nemilosrdně zabíjeli všechny bez rozdílu, dokud do Maldurových rukou nepadl mocný amulet. Čaroděj, vědom si obrovské moci amuletu, jej roztříštil na malé kusy, aby již na světě nebylo nic, co by kouzelníka mohlo zbavit jeho vlády. Princ Ulopa, který jako jediný z Carikenů přežil onen šílený masakr, se nehodlá smířit s hanbou a ponížením. V utajení se vydává napříč zemí, aby našel všechny kusy mocné zbraně a pomstil tak nejen sebe, svou rodinu, ale i svůj lid...

Ceněná klasická jump and run akce naprogramovaná na počítače Atari ST, portovaná na několik dalších herních platforem té doby. Coby mladý Ulopa se vydáváte vstříc Maldurovi do chrámu, kam vás povede 23 levelů v pěti rozmanitých světech. Úrovně jsou vždy rozděleny na svět na povrchu a jeho podzemní část, odkud také pramení název hry. V každém levelu je nutné nalézt příslušnou část amuletu a vypořádat se se všemi monstry, jimž se můžete vyhnout nebo proti nim použít energetické střely. K dispozici jsou také některá vylepšení a upgrady z těl mrtvých nepřátel.

Hra nepostrádá příjemné detailní animace a soundtrack z pera Haiko Ruttmanna.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.