Trophy Hunter 2003

25.09.2002

Simulátor lovenia. Na niekoľkých mapách, medzi ktorými je napr. Aljaška, môžete za pomoci širokej škály zbraní a rôznych pomôcok, ako návnady a vábidla, loviť rôzne druhy zvery. Na rýchlejšiu prepravu sú vám k dispozícií štvorkolka, auto alebo kôň.

Na začiatku každého lovu máte k dispozícií určité množstvo peňazí, za ktoré si kúpite vybavenie. V hre si môžete postaviť posed alebo stan, a čakať kým zviera príde k vám, alebo prechádzať po mape a vyhľadávať zver. Hráč si môže vybrať z niekoľkých postáv. Do úvahy sa berie i počasie, resp. čas kedy si naplánujete začiatok lovu - môžete byť zastihnutí dažďom, slnečným počasím, hmlou a pod. Človek - lovec nie je v prírode jediný, a preto si musíte dávať pozor aj na divokú zver, ktorá občas vašu korisť prenasleduje. Hra ponúka aj multiplayer, v ktorom môže viac hráčov loviť na jednej mape.

@Bosper (11.03.2021 18:26): Medvěd pro změnu nezabil nikdy mě! Ale los ano, v Aljašce, kdy jsem zrovna lákal myslím jelena nebo něco a najednou slyším kroky a za mnou los a rozběhnul se na mě... :D No vlky jsem spíše potkával mezi posledními, taky jsem na ně měl smůlu... Ale u těch medvědů je to zajímavý, že tě může napadnout myslím jen medvěd hnědý, černýho medvěda jsem ještě agresivního neviděl... :D :)

Lovecký simulátor, který jsem jako malý prostě miloval. Nastal čas se k této hře vrátit a ještě nyní mě neomrzel.

Když jsem hru zapnul poprvé, měl jsem obavy, ale jsem byl mile překvapen. Ovládání je na vysoké úrovni, což u těchto her není zase tak velký problém. Nejvíce se mi líbí muzika, která mě dokonce dokázala i rozesmát, protože je zkrátka dokonalá.

Je velmi fajn, že ve hře byl velký výběr map, ve kterém se střídají různé oblasti, jako třeba Aljaška. Je pravda, že třeba na sněhu si černého medvěda všimnete hnedka, ale v trávě například medvěda hnědého snadno přehlédnete což byl ve většině i můj problém, když mě hnědý medvěd občas zabil.

V mládí jsem měl strach. když jsem lákal zvířata. Nikdy jsem totiž nevěděl, odkud na mě určité zvíře vyběhne. Jednou se mi to stalo osudným, když mě zezadu v oblasti Montany zakousnula puma, ale to jsem zkrátka patří.

Další skvělou věcí je rozmanitost zbraní a taky menší výběr dopravních prostředků, které se určitě pro větší bezpečí hodí. Zbraní je různý výběr: Luky, odstřelovačky, brokovnice a jiné. Výběr je vcelku velký.

Je možnost i vybrat si například posed či stan. No zkrátka něco, co se zkrátka hodí k pozorování.
Já většinou ty věci nepoužíval, pač jsem měl vždy dopravní prostředek a ten mi vždy dával pocit bezpečí, když by se někde okolo náhodou potulovala puma, medvěd či vlk.

Celkově je hra stále fajn i přes menší chybičky, ale neurazí.

Pro: Zbraně, dopravní prostředky, návnady, lákadla

Proti: Někdy stereotyp

Tohle byla úplně první lovecká hra co jsem hrál. Kamarád na základní škole měl z časopisu Doupě dvd, které obsahovalo demo Trophy Hunter 2003. Na výběr tu byla jedna mapa, tři druhy zvěře, dvě pušky a základní equipment jako vábničky a tak dále. S tímhle demíčkem jsme si vystačili zhruba další dva roky protože se nám nedařilo sehnat plnou hru. Až někdy během sřední střední školy se mi podařilo sehnat plnou verzi hry. S kamarádem coby studenti lesnické školy jsme se ve hře opravdu vyřádili a v plné verzi jsme strávili snad i stovku hodin lovením. Byl to pro nás tehdy nekonečný zdroj zábavy. Tedy do doby kdy už to začínal být stereotyp. Dodnes když slyším tu hudbu z menu tak mě zavalí vlna vzpomínek.

Hra nabízela mapy různých prostředí nacházející se v severní americe. Mohli jste tu lovit jeleny wappity, grizzliho, medvěda černého, pumu, ovci tlustorohou, vlka a další. Na výběr bylo několik kulovnic s hledím, brokovnice či luk. Pak mnoho vábniček pachů, posed, stan, vozidlo na přesun a jiné vybavení vhodné k lovu.

Velká škoda byla že trofeje se lišily pouze velikostí. Nebyli zobrazeny rozmanitěji. Například velikost toulců nebo paroží narozdíl od Deer Huntera kde už byly trofeje promakanější. I tak ale platilo, že čím větší trofej tím větší radost.

Srdcová záležitost, kterou si vždy jednou za čas na chvíli zahraju a zavzpomínám.

Pro: Spoustu vybavení, zbraně, mapy, atmosféra

Proti: Žádný vizuální rozdíl v trofejích, časem omrzí