@Ronik (24.10.2018 21:20): Taky věřím ve 2,5D, jen by byla škoda kdyby se po takovém přijetí trojky rozhodli udělat jen o něco hezčího nástupce jedničky a dvojky bez nějakých inovací.
Tak se prý chystá čtvrtý díl. Jsem zvědavý, jakým směrem se tentokrát rozhodli vydat.
Teda, po hoďce a půl převládají negativní pocity a při hraní občas (asi každou půlminutu) prohodím nehezké slovo , jako například "Plantážníci" nebo "Krucipísek". Nebo nějak tak. Jisté je, že ty slova jsou určitě od "P" a "K" :/

Fakt zmršené tohle, zatím jsem někde na 40% :/
@Zoltan (11.03.2017 10:28): Díky, opravil jsem to :)
Já to měl z humble bundlu a úplně jsem na to zapomněl, až když mě omrzelo Dragons Dogma tak jsem zkoumal co si dát místo toho, zrak padl na Trine a volba byla jasná, byl jsem optimista a doufal že mi to sedne, ale ne...většinu času mě to spíš nudilo a jsem rád, že to bylo tak krátký (další patnáctihodinový martýrium už bych po chaserovi nedal :))
Na mě ta hra působí jakoby si i uvědomovali že to 3D bylo špatný rozhodnutí, ale už do toho nalili moc peněz, tak to nemohli začít předělávat :/

@Strady (11.03.2017 11:51): kromě grafiky nebylo moc co užívat, blbě se kladně hodnotí hra, co mě většinu času nudí.
@Paul (komentář): Zbytečně jsi zabředl na věcech, které nejsou dodělané, místo toho aby jsi si užíval to co tam funguje a čím hra vyčnívá. Trine 3 mohla být vynikající hra.
@Paul (komentář): Nemáš prohozené pro a proti? :)

Jinak fajn koment. Letos mám Trine 3 jako jednu z variant osmého bodu Herní výzvy, ale ještě nevím zda do toho půjdu, vypadá to rozporuplně už z videí.
Ty mlátící minimise s rytířem jsou neskutečně nudnej, práznej opruz. Fakt nechápu co se s Frozenbyte stalo, od dvojky Trine to s nima jde rychle z kopce.
@Ronik (10.03.2017 19:01): tam jsem prolezl menu a nikde jsem nic takovýho nenašel. Jako cheat to trochu působí, ale na druhou stranu když mě ta hra moc nebaví tak by mi snad ani nevadil :)
Můžete se podívat na tohle video, pasáž co začíná 10 minuta a 10 vteřina, a říct mi jak to sakra dělá ? Něco mi uniká nebo to je nějakej bug? Já když jsem na tý plošině, tak můžu skákat jak chci, ale prostě s ní jako kouzelník nepohnu.

Jinak musím říct že tohle se Frozenbytům fakt nepovedlo, 3D je neskutečně bizarní design choice a je to celkově dost nepovedený oproti prvním dvěma.
Ty voe, teď jsem dohrál nedohrál Trine 3. Hra končí přesně v jedné třetině. Je obrovská škoda, že tu hru nedodělali!! Bylo by to skvělé navázání na dvojku, sakra!! Ano statická kamera není výhra ale dá se to, 3D hře opravdu prospělo a přebarvená grafika ta mě vyloženě baví!! Kujva! Jsem zklamán..
Podle mě základní koncept byl špatně, na tom se pak těžko něco patchuje. Ta polostatická kamera v kombinaci s 3D prostředím mi připomíná takový ty první 3D skákačky s nevyzpytatelnou kamerou...
Trochu OT zde, ale třeba to nezapadne:
Na stránkách připravované stealth hry Shadwen od Frozenbyte probíhá limitovaná akce - je k dispozici demo a čím více budete hrát, tím menší bude zřejmě cena hry :-)
teď v humble bundlu za pár šupů, v jakém je to dneska stavu ? Opatchovali to nebo tak ?
@ugraugra (29.08.2015 19:48): Když je herní doba krátká, tak se musí nějak uměle natáhnout. Pořád lepší než být vzteklej, že jsi to dohrál za hodinu :-)

Podobně to bylo i v Giana Sisters, ale tam to nebylo tak složité posbírat.
Dopíči jako sbírat dalších 354167812 kuželů v předchozích levelech jen proto, aby se mi otevřela další kapitola hlavní dějové linky, to je fakt herní mechanismus totálně na pěst. Jsem z toho fakt nasranej, tohle nevymýšlel nikdo při smyslech.
@pajmič (23.08.2015 18:48): Je tomu ťažké vôbec uveriť. Prvé dve časti predali okolo 7 miliónov kusov a stále to nestačí na to, aby mali dostatok financií na dokončenie tretej časti? Celkovo to ale totálne posrali, žiadna reklama, Trine 3 vlastne vyšlo tak, že o tom takmer nikto nevie a to je po úspešných predošlých častiach, ktoré si nazbierali množstvo fanúšikov veľká záhada.

Ako som už napísal, najradšej by som ich za toto nakopal do vajec. Nechápem ako to mohli takto posrať, keď cítili, že nemajú dostatok financií mali ísť na kickstarter (ale možno tých prachov potrebovali príliš veľa). Hnevá ma ako to dopadlo a je naozaj dosť možné, že to spôsobí krach štúdia.

A ešte jedna vec. Trine 1 aj 2 vyšli aj na PS4. Nechápem, prečo Trine 3 dali na začiatok len na pc. Proste kopec zlých rozhodnutí. Celé sa im to nepodarilo.
@Maximus (23.08.2015 15:36): Už ten jejich erly akces byl podezřelý. Nemělo to ani žádnou pořádnou reklamu. Prostě to vydali. Bác a nazdar. Ten přechod na tři dé asi drobátko větší sousto, kdo ví kolik let na tom pracovali nebo kolikrát to předělávali. O tom, že jim došli finance není pochyb celý to je tak nějak uplácaný z bláta a ten příběh je očividně nedokončen. Pokud se to neprodá, tak to vidim za pár let na kickstarter nebo rovnou krach studia.
Tak dohranie mi zabralo 5 hodín.

Najskôr niečo o pocitoch po dohraní -
Úplne chápem rozhorčenosť ľudí na Steame, je to obyčajný ojeb. Nedokončený príbeh, ktorý sa utne niekde v polke. Cena 20 eur je veľmi prehnaná za hru ktorá nie je dokončená a za dokončenie si bude musieť hráč určite znovu podobnú sumu zaplatiť. Nečakal som to od autorov, hlavne keď sú predchádzajúce 2 časti mojimi veľkými srdcovkami.

Teraz niečo o hre samotnej -

čo je dobré
+ stále platí, že je to audiovizuálne premakané
+ 3d sa vydarilo a je zaujímavým spestrením, aj keď občas kvoli tomu umriete aj tam kde by sa to inak nestalo
+ herné animačky lepšie ako v dvojke
+ je to stále zábavné
+ výzvy sú obtiažnosťou bližšie k ťažšej Trine 1 (umriete a idete celý level odznovu)

Čo nie je dobré -
- krátkosť
- nedokončenosť
- občas menej fantázie a odfláklosť
- len základná výbava postáv (skill tree je preč)
@Maximus (22.08.2015 15:24): to jistě my všichni, jen ses zmiňoval, že každý nadává na délku a strom dovedností, ale on se zmiňuje i o ovládání a degradaci technické stránky kvůli třidé.
@kristmeister (22.08.2015 14:42): Nie, je to zaujímavé spestrenie. Všetko je len o zvyku. To ľudia ani veľmi nikde nekritizujú, všade kde som čítal mínusy tak to bola dlžka hry a žiadny strom schopností pre hrdinov (čarodejník čaruje len jednu krabicu, ženská má len luk a bojovník len meč a štít).

Každopádne je to znovu audiovizuálna žranica a úrovne sú zábavné.
Mám zatiaľ nahratých 2,5 hodín, ale kvalitou je to ako predošlé časti. Audiovizuálna nádhera a baví to. Nový 3d pohľad je fajn spestrenie.
No, oproti predošlým dielom, ktoré boli hodnotené jednoznačne kladne, má tretia časť dosť rôznorodé hodnotenia (na zing.cz len 4/10).

Keby to nebolo Trine, čakal by som na výraznejšiu zľavu, lebo 20 eur je teda za 3 hodinový gameplay veľmi prehnaná cena, ale keďže sa to volá Trine a som veľký fanúšik série, reálne zvažujem kúpu za plnú cenu, snáď tie prachy nebudem tak veľmi ľutovať :)