Totally Accurate Battle Simulator

01.04.2021
05.10.2021
03.11.2022
05.09.2023

Totally Accurate Battle Simulator je simulátor bitev s prvky real-time strategií, založený na poněkud přehnaném fyzikálním modelu.

Středobodem hry je Sandbox mode, v němž proti sobě na několika desítkách mapách můžete postavit vámi vytvořené armády z různých epoch lidské historie (jako jsou pravěk, starověk či renesance) a ve chvíli, kdy jste s výsledkem spokojeni, zahájit bitvu a vychutnat si masakr jak z izometrického pohledu, tak z pohledu vlastních očí jedné z jednotek. Jednotlivé jednotky lze "posednout" a manuálně používat jejich schopnosti. Kromě toho hra nabízí i kampaňový režim, v němž musíte s omezením daným maximálním počtem síly navrhnout armády, které dokáží porazit armády předvytvořené vývojáři. Hraním kampaňových misí a nalézáním zbraní si lze odemknout nové jednotky.

Vámi vytvořené bitvy a kampaně lze sdílet ostatním hráčům. Do budoucna se počítá i s editorem na tvorbu vlastních jednotek a frakcí.

@Red (26.12.2019 16:40): uff.. tak tak jsem to stihl, ještě jsem na návštěvě šmydlil na telefonu lastpass a snažil se lognout na sajtu a doufal, že to půjde claimnout tam.

Zrovna tuhle hru jsem plánoval jednu dobu i koupit.. :D dík za echo. Za pět dvanáct. :D

Totally Accurate Battle Simulator je nadsázka jako název samotný!

Schyluje se k bitvě. Na jedné straně Vikingové, na druhé evropští rytíři připraveni bránit svou zem do posledního muže. Když tu náhled na pomoc Vikingům vtrhne na bojiště mamut v doprovodu šesti kostlivců a devíti pirátů, kteří házejí bomby okolo sebe! Rytíři se ale nebojí, protože mají v záloze Da Vinciho tank a několik minotaurů!

Jak jste asi z krátkého odstavce výše pochopili, Totally Accurate Battle Simulator opravdu není žádná realistická simulace reálných bitev. Hlavním konceptem je humor v podobě šílených jednotek, nemotorných animací a celého grafického designu. Můžete se pokusit projít kampaň, která před vás staví nelehké výzvy společně s často malým rozpočtem na nákup jednotek, nebo si zahrát sandbox a vytvořit ty nejšílenější střety armád, které vás kdy napadly, to vše jen za účelem čisté zábavy bez hlubšího smyslu! A to je zároveň největší slabinou hry.

Přestože se jedná o opravdu zábavný počin, po nějaké době zkrátka omrzí a vás zkrátka přestane bavit používat ty samé jednoty jenom proto, že vás čekají další výzvy. Vývojáři na to naštěstí myslí a hru často obohacují o nový obsah v podobě nových frakcí s jednotkami a k nim tématických map. To zaručuje to, že se ke hře budete moci po nějaké době vrátit a mít co dělat. Otázka je, jak dlouho vás nový update zase udrží.

Ve výsledku se jedná o skvělou zábavu na nějakou dobu. Hra je myšlena jako sandbox a s tím se vlastně pojí i to, co se všemi sandboxy. Časem to všechno omrzí a i přes nával updatů na hru po nějaké době zkrátka zapomenete.

Pro: humor, velké množství jednotek, různorodé mapy, časté aktualizace

Proti: časem zkrátka omrzí