Úvod do deja
Dostane sa nám do rúk jeden z troch vodcov povstaleckých žltých turbanov a našou úlohou bude oslobodiť Čínu od dynastie Chan.

Aké zmeny a novinky DLC prináša?
➤cieľ kampane: prakticky rovnaký ako všetky frakcie. Zničiť oponentov a ovládnuť Čínu. Za žlté turbany sa dá hrať aj v každom DLC ale ich ciele sú väčšinou rovnaké. Samotné ťaženie je veľmi ťažké, pretože len málo iných frakcii bude chcieť mať s vami niečo spoločné.
➤hrdinov a frakcie: pribudnú traja hlavný hrdinovia a po nich pomenované frakcie. Che I, Kung Tu a Chuang Šao. Zvolil som si Kung Tua, keďže ako jediný nie je priamo v centre diania a nejdú mu po krku všetci. Pokiaľ dobre odštartujete tak celkom rýchlo dokážete obsadiť celý sever bez väčších problémov. Dovtedy budú ostatné frakcie turbanov už zvyčajne zničené, takže v tom budete sami. Generáli a hrdinovia vašej frakcie budú mať nové triedy, ako liečiteľ, veterán a učenec. No to som nikdy nejako neriešil. Novinkou je aj možnosť namiesto generála naverbovať kapitánsku jednotku, s ktorou naverbujete aj ďalších 6 oddielov naraz.
➤jednotky: pribudlo ich slušné množstvo. Tie, ku ktorým sa dostanete najskôr sú veľmi slabé, farmári a roľníci. No neskôr sú lepšie a lepšie a dokážete s nimi porážať aj lepšie armády hlavných frakcii. No ich hlavnou výhodou je finančná dostupnosť a udržateľnosť. A to sa hodí, pretože s vami nikdo nebude chcieť obchodovať a peňazí bude málo. Vzhľadovo vyzerajú všetky jednotky veľmi pekne.
➤strom výskumu: tentokrát je rozdelený na 5 častí. Na to aby ste si odomkli ďalšie tak budete musieť zbierať pomocou výstavby, úloh či iných výskumov takzvané osvietenie. Výskum alebo reformy odomykajú nové jednotky a prinášajú slušné bonusy.

!! Záverečné zhrnutie !!
Malá DLC, ktoré prináša 3 povstalecké frakcie. Až na jednu, sú všetky vo veľmi zlej pozícii na mape a obklúčené nepriateľmi. Zvolil som si Kung Tua, čo na tom nie je až tak zle a má max 3 nepriateľov. Pokiaľ dokážete vydržať náročný začiatok, tak obsadenie severu Číny nie je až také zložité. Častokrát sú problém aj peniaze. Keďže s vami nechce nikto obchodovať tak ich budete musieť získavať len svojpomocne a to nikdy nevynesie veľké zisky. Jednotky našťastie nie sú až také drahé, aspoň tie zo začiatku. No nie sú ani moc silné. Postupom hry sa ale človek dostane k skutočne dobrým jednotkám a vtedy už není problém porážať aj lepšie armády. Novinkou je že namiesto generála si môžete najať kapitánsku jednotku rovno s 6 oddielmi. Zmenil sa aj strom výskumu. Tentokrát je rozdelený na 5 častí a pomocou osvietenia si budete odomykať jednotlivé výskumy. DLC hodnotím celkom kladne. Oceňujem že hrať za jednotlivé frakcie je veľmi ťažké a musíte si premýšľať každý krok. Takéto malé rozšírenia zakladnej hry sú ale vždy fajn a dúfam že ich ešte pár vymyslia.

HODNOTENIE: 75/100%
Yellow Turban Rebellion je release day DLC, které dostali zdarma všichni, kteří hru koupili ještě před vydáním. Přidává do hry novou frakci a trojici postav, za které můžete hrát.

Frakce Yellow Turbanů nahrazuje placeholdery na již staré dobré známé strategické mapě Číny. Spolus s legendárními lordy přichází nové mechaniky, nové cíle v kampani, noví hrdinové a generálové. Změnu zaznamenal především tech tree a specializace generálů. Všechny mechanické změny u těchto frakcí jsou dostatečné na to, aby i hráč, který Three Kingodms už několikrát dohrál a odložil, zkusil své štěstí ještě jednou se žlutými čepičkáři.

Pro: Dostatečné změny, které odlišují novou frakci od ostatních.