Úvod do deja
100 rokov po udalostiach z hlavnej kampane sa zjednotená Čína opäť prepadne do občianskej vojny. A je len na vás, ktorého z ôsmich princov si zvolíte a dovediete k absolútnemu víťazstvu.

Aké zmeny a novinky DLC prináša?
➤cieľ kampane: tak ako v základnej hre, bude vašou úlohou znovu zjednotiť Čínu. Tentokrát za jedneho z ôsmich princov. Od hlavnej kampane sa to nejako extra nelíši. zaberaním miest, stavaním špeciálnych budov a plnením úloh budete získavať prestíž a snažiť sa dostať na úroveň víťazný princ. Ak budete chcieť dosiahnuť absolútne víťazstvo v kampani, tak musíte eliminovať všetkých ostatných princov.
➤hrdinov a frakcie: staré frakcie a hrdinovia boli vymenený za osem princov, podľa nich je samozrejme aj pomenované DLC. Každý z nich je zameraný na niečo iné a každý má svoje vlastné výhody a špeciálne budovy. V mojom prechode som si zvolil S´-ma Jinga, a to hlavne kvôli jeho strategickej polohe. Nehrateľné frakcie netreba riešiť, kedže nie sú ničim zaujímavé.
➤jednotky: nových jednotiek pribudlo slušné množstvo. No pokiaľ neovládate názvy tých starých, tak si ani nevšimnete tie nové, pretože vzhľadom sa moc nelíšia. Jediná výrazná jednotka sú Katafraci, či už obyčajný či ich ťažká verzia. Tý vedia na bojisku výrazne pomôcť.
➤strom výskumu a zamerania: výskum sa od hlavnej hry zmenil hlavne vizuálne. No v konečnom dôsledku si znovu len zvolíte čo chcete vyskúmať a čakáte pár kôl. Úplná novinka sú 4 zamerania. Tie vám dvíhajú prestíž, či poskytujú rôzne bonusy pre armádu. Body do zameraní získavate hlavne rozhodovaním sa pri náhodných eventoch.

!! Záverečné zhrnutie !!
Za mňa sa jedná o úplne priemerné DLC, ktoré v celkovom pohľade neprínáša skoro nič nové. Nápad z vojnou ôsmich princov je fajn. Frakcie sú rôzne a princovia celkom zaujímavý, no nakoniec som si zvolil za koho budem hrať podľa jeho umiestnenia na mape. Nesplnil som podmienky absolútneho víťazstva, pretože eliminácia všetkých hlavných postáv by trvala príliš dlho. Pretože sa na mape, na konci hry nachádzajú už poväčšine len princovia, aspoň v mojom prípade. Z nových jednotiek sa dajú spomenúť asi len katafraci. Je to extrémne silná jazda, takže je radosť ju využívať. Výskum v hre prešiel vlastne len vizuálnou obmenou, ale v princípe je rovnaký. Novinkou sú 4 zamerania, ktoré zlepšujú vašu prestíž, či armádu. Keď mám DLC hodnotiť ako celok tak je to čistý priemer. Three Kingdoms je skvelá hra no DLCčka naozaj nie sú až také zábavné ako hlavná kampaň a hlavne mi prídu o tom istom stále dookola. Ak máte nejaké peniaze navyše, tak si toto rozšírenie kludne kúpte, ale za plnú cenu by som to asi nedoporučil.

➤Čas strávený v tomto rozšírení: cca 8 hodín

HODNOTENIE: 70/100%