Tony Hawk 4 je dalším dílem známé skateboardové série, který jsem hrál, ale oproti svému předchůdci už to nebylo úplně ono. Nevím, jestli to bylo větší volností, nezáživnými lokacemi nebo větším množstvím úkolů, ale nejspíše šlo o kombinaci všech těchto věcí dohromady.

Zatímco trojku jsem dokončil, tady si ani nepamatuji, kde jsem skončil a stejné je to s úkoly. Snad jediný, který si vybavuji je sbírání růžových slonů, což bylo sice vtipné, ale na splnění značně obtížné. Soundtrack nebyl úplně špatný, ale takové songy, jako ve trojce tu prostě chybí. V podstatě nic, co by stálo za zmínku.

Vypadá to, jako bych hru jen hanil, ale přesto jsem v ní strávil spoustu hodin, i když zase ne tak moc. Vylepšování postavy i nakupování je zde tradičně vyřešeno dobře a právě tyto dva aspekty byly asi mou největší motivací k pokračování v hraní. Nakonec se ale dostavil stereotyp a došlo na odinstalaci. Nejspíš se ke čtvrtému Tony Hawkovi už nikdy nevrátím a nic na tom nezmění ani Jango Fett.

Pro: růžoví sloni, vylepšování postavy, nakupování, Jango Fett

Proti: nezáživné lokace, moc úkolů, stereotyp

Ach, co se s touhle sérií děje? U dvojky jsem strávil hromadu času, dohrál jsem za všechny postavy na 100%. Trojka ještě pořád šla, též jsem jí párkrát projel... Ale co ta čtyřka? Co ta čtyřka?

Klucí chundelatí od Neversoftu si řekli, že překopou celý systém. Omyl, volné ježdění po levelech je krok zpátky, v tomto "volném" módu se nedá nic dělat, možná tak sbírat peníze, ale ty jsou beztak na nic, a hledat NPCéčka. Bohužel i drtivá většina úkolů nedává moc prostoru a vyžaduje ke splnění chirurgicky přesný postup. Koho baví se šprtat přesnou trasu, případně dostávat do ruky půlminutovou minihru, bude mi orgie. Pro nás ostatní, co mají rádi volnost, prostě dvě minuty jezdit a plnit co se namane, zklamání.

Pro: Spousty triků, soundtrack, hotseat multiplayer

Proti: Chybí volnost, úkoly.

I přes mnoho nepřehlédnutelných velikánských chyb se jedná o nejlepší a nejzábavnější díl celé dosavadní série. Kombinuje všechny zábavné prvky, které chceme. Možná, že vám bude připadat moje konečné hodnocení, vzhledem k mínusům, trochu vyšší, avšak já si za ním stojím a stát budu.

Pro: rychlá nenáročná grafika,multiplayer,hratelnost,soundtrack,možnosti,arkádovost

Proti: slabší grafika,chabé tvuky,žádný příběh,arkádovost

-2 +4 −6