Thumper

24.01.2018
21.05.2019
27.05.2019
19.11.2019

Thumper je rytmická hra, jejíž cílem je dostat ústředního brouka přes jednoproudé nebo dvouproudé cesty skrze různé, hrůzné světy. Hráč se přitom musí trefovat do rytmu hudby na pozadí při nárazu do svítících "not", a zároveň se bránit při průjezdu překážkami, skákat přes ostny, zatáčet v zakřivených zdech, a porážet nepřátele.

Každá úroveň je rozdělena do segmentů, na jejichž konci je hráč odměněn skóre a celkovým zhodnocením, aby věděl jak se mu dařilo. Brouk může ustát jeden zásah (nechráněný náraz do překážky nebo nevybranou zatáčku) a na určitých místech může obnovit svůj štít, pokud jej ztratil. Nicméně jakýkoliv další zásah, obdržený bez štítu, brouka zabije, a hráč musí pokus opakovat od začátku daného segmentu.

Proklínám všechny, všechny proklínám.

Ale stále pokračují v hodně za 100 % levely na S a aspoň mě to donutilo dát reklamovat zasekávající se ovladač, jinak bych to asi neudělala, heh...

Něco mezi rytmickou hrou a QTE cutscénou. Poté, co pomine poblouznění psychadelickou aestetikou, si uvědomíte, že to vlastně jako hra ani moc nedává smysl. Hlavní interakce je mačkání a držení mezerníku v přesně vizuálně definovaných momentech, občas připepřeno držením směrové šipky. Tyto momenty jsou ale nepromíjivé (max 1 chyba na segment), špatně předvídatelné dopředu (obzvláště když hra vytáhne nějaký "cool" vizuální efekt, který vám zakryje výhled) a navíc je jich moc málo na to, aby tvořily kompletní "rytmus". Úrovně jsou segmentované, repetitivní a poměrně dlouhé. Vizuální i audio efekty jsou po chvíli na jedno brdo, zvlášť když je slyšíte po několikáté, protože pořád opakujete segment se špatným výhledem. Ze soundtracku jsem měl ten pocit, že jsem celou dobu čekal, až začne ta "skutečná písnička".

Hráno na Google Stadia, hra je součást v současnosti běžící akce 2 měsíce Stadia Pro zdarma. (Podivná bruska, dát rytmickou hru do cloudu, co? Latence byla překvapivě v pohodě, jen jsem se párkrát vysekal protože se kompletně na chvíli kousl obraz.)

Pro: hezká aestetika, věřím že má publikum

Proti: rytmická hra bez rytmu, QTE cutscéna bez cutscény