V treťom a zároveň poslednom DLC z balíku Stories sa ujmeme ženy menom Anja a neskôr aj ďalších postáv pri ochrane kultúrneho dedičstva obliehaného Pogorenu.

Na začiatku teda ovládame len jednu postavu, no neskôr budeme mať možnosť ovládať až tri. Paradoxne mi hra prišla náročnejšia na začiatku, pokiaľ som ovládal len Anju. Čím viac dní ubehlo, tým menšia výzva hra bola. Vylepšovanie základne nebolo potrebné. Stačilo mať postel, sporák na varenie a aspoň jedny kachle na kúrenie. K tomu som si vyrobil aj dve pasce na myši a jedla bolo hned dostatok.

Na večerných zberoch surovín som sa sústredil hlavne na predmety, ktoré sa dali premeniť na palivo. Dve lokácie som ani nenavštívil. Od začiatku DLC je všade plno snehu a tak je najdôležitejšie teplo. Znovu platí že udržiavať ho bolo zložité na začiatku, ale neskôr už vôbec. Hra nám dáva možnosť spáliť exponáty a poklady ktoré zbierame. Nie je to ale na prežitie potrebné.

Našou hlavnou úlohou bude zbieranie rôznych pokladov, obrazov, kníh a iných cenných vecí priamo spojených s našou kultúrou. A celý príbeh sa vlastne točil len okolo toho. Či stojí za to chrániť kultúrne dedičstvo napríklad aj za cenu životov. Je nám ponúknutých viacero možností ako utiecť z mesta. Čo sa herného času týka, tak Fading Embers je najdlhší v porovnaní s ostatnými Stories.

Celkovo hodnotím tretie a posledné DLC z balíku Stories priemerne. Bavilo ma viac ako Father's Promise no menej ako The Last Broadcast. Vôbec by mi nevadilo ak by bol herný čas kratší, aj ked určite sa dá skrátiť voľbou iného a zároveň jednoduchšieho konca. Celý balík Stories je ale výbornou jednohubkou, ktorá nás občas donuti sa zamyslieť nad tým ako by sme sa na mieste hlavných postáv správali my.

HODNOTENIE: 75/100%