Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Thirty Flights of Loving

62
24 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > interaktivní film *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
21.08.2012 PC
Vývojáři:
Blendo Games
Oficiální stránky:
http://blendogames.com/thirtyflightsofloving/
Nepřímé pokračovaní předchozího titulu Blendo Games, nazvaného Gravity Bone, které stejně jako oceňovaná freeware hra sazí na krátký, ale o to intenzivněji podaný příběh. O tři roky mladší, tentokrát již komerčně vydaná hra od Brendona Chunga, byla vytvořena za pomoci Quake II enginu. Thirty Flights of Loving je prost verbální komunikace i klasických adventurních problémů, a tak spíše připomíná desetiminutový interaktivní film. O soundtrack se postaral Chris Remo.

Příběh se točí okolo trojice, jež se v dobách prohibice živí pašováním alkoholu a jeho distribucí. Po dokončení je hru možné hrát s komentářem autora, který děj, stejně jako proces výroby, do jisté míry osvětlí.


Poslední diskuzní příspěvek

Thirty Flights of Loving was originally a prototype to Gravity Bone (2008). Here's what it looked like.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Není nad to být lupičská superstar
#střih
hlaveň je hlubší než Mariánský příkop, stačí se do ní upřeně zahledět
#střih
dupnout na brzdy, kola kvílí, sklo se tříští.

TFoL je spíše etuda na Quake 2 engine než tradiční hra. Postrádá části gameplaye, kterými se mohl chlubit jeho předchůdce, soustředí se především na procházení levelů a na občasné kliknutí. I při nejpomalejší cestě a prohlížení a čtení všeho hra zabere kolem čtvrt hodiny. Vyprávění příběhu je roztříštěné, samý střih nebo flashback, opakované hraní je třeba pro pochopení celého příběhu, i když to není pravda. Kus ho stále chybí a nezbývá, než si ho domyslet.

I přes krátkost a ne-hravost je to velmi zajímavý zážitek, ať už díky skvělé hudbě či skvělému spádu.

Pro: Hudba, artová strana, spád, proč?!!??

Proti: Krátké, občas nestabilní, málo střílení(žádné)

+14
  • PC 50
14 minutová modla kotaku, rps či destructoidu a ve své podstatě, tedy adeptu na nejlepší promo produkt, i kvalitně odvedený počin. Katalog dobře vypadajících scén a rychlý nechronologický střih – tam, kde Citizen Abel byl svěžím a novým nápadem zosobněným dílem, tam Thirty Flights of Loving padá do všednosti, svým, ještě horlivějším, tlačením na pilu a prázdností sdělení. Tenká hranice umění tu praská, a ve stínu Dear Esther a Journey videoherní arthouse Blendo Games odlétá za potlesku mála, a pískotu mnoha.

Pro: -

Proti: -

+8 +11 −3