Bowlingová koule útočí:-D

Ani jsem se nevšiml, že se na DH ukrývá takový skvost, jako World of Magic. Jako hra to teda moc nefunguje, ale jako parodie na RPG všeobecně určitě ano. Už jen vy, respektive váš avatar: bowlingová koule položená na krabici a z ní čtyři končetiny, které vypadají jako vymotaný toaletní papír:-) A ty pohyby, rozený válečník.

Autoři by měli určitě úspěch, kdyby to fakt pojali jako parodii, želbohu to pojali celkem vážně, což mi ale v žádném případě nezabránilo, abych u toho nemočil smíchy. Opravdu doporučuju, tohle je budoucnost RPG.

Pro: Je to sranda, jde to spustit a dokonce i odinstalovat. Při zisku nového brnění, je to na vaší postavě vidět.

Proti: Co tady psát proti? Prostě všechno. Nicméně, jediné čemu jsem se nesmál byly zvuky, to je fakt na zblbnutí, doporučuji vypnout.

První co mě napadlo v souviislosti s touto hrou je jedna z nejhorších her všech dob - World of Magics and Heroes. Pokračování? Ani náhodou, na hře dělalo jiné studio a úplně jiní lidé, přesto mě ale zaujala svoji grafikou a tak jsem si ji stáhnul.

Po instalaci na mě vykouklo celkem slušné menu a... Jo takhle končí výčet kladů. The World of Magic je zkrátka příšerná blbost kde nefunguje nic - grafika, pohyby postav, level design, zvuky!. V jedené diskuzy se dokonce objevilo že je hra vytvořená z jednoho tutorialu v Game makeru. Ale pěkně popořadě. První velké chyby si všimnete hned na začátku - pohyby postav jsou zpracovány mizerně a klidně se stane že se vám postava zastaví zrovna když má jednu nohu ve vzduchu a stojí tak klidně dvacet minut. Bojování nemáte šanci jakkoli ovlivnit, pouze s příchodem kouzel můžete trochu taktizovat (střílet třeba tak aby ohnivá koule zabila dva nepřátel).

Zvuky jsou hrozné, nedalo se to poslouchat tak jsem je jednoduše vypnul. Level design je taky chudý, občas sice narazíte na něco s čím si tvůrci dali práci ale když jsou ve městě dva domy vypadá to trochu... No pojďmě k úkolům - žádné vedlejší tu nejsou, vždy musíte jít tam kam chtějí tvůrci. Hraní je obrovsky různorodé, můžete buď zabíjet potvory a nebo čekat na doplnění životů (stejně jako v WoM and Heroes). Celková hratelnost je tedy někde na úrovni textového bloku a defragmentací disku, s tím rozdílem že tuhle hru nesmíte minimalizovat protože pak se doplňování životú přeruší.

Pro: Je to zdarma, snaha se cení, menu, je to krátké

Proti: Hratelnost, bojování, provedení hry, směšná grafika tvořená pouze ze základních geometrických tělěs, zvuky, musíte čekat na doplnění životů!!!, level design a všechno ostatní