Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Tak... Celé moře a ostrůvky ve Skellige vyčištěné. Už jsem na 77 tisících. Tady to neskutečně naskakovalo. Na druhou stranu do konce života se nechci potápět, jezdit na lodičce a nedejbože potkávat sirény. :)
@AlieN (07.07.2017 23:00): new moon vypadá cool, to jo. Gryf má dobrý bonusy pro sign build, ale přes ten vzhled se nepřenesu. Ursine je perfektní když má geralt možnost sesílat adrenalinem.

@Jab (08.07.2017 11:10): tady ty frakce moc vyvážený nejsou, ve standalone je to úplně jinak. Ti špioni jsou tam hodně upravení.
@Jab (08.07.2017 11:10): Pěkně popsané, naprosto souhlasím. Jen mám osobně na prvním místě severní království.

Btw, taky jsi tam měl ten (nejspíš) bug, kdy ti obchodníci dají za vítězství víc než dvě karty Blue Stripes Commando? Dostal jsem ho od šesti obchodníků, takže jsem zažíval podobné inferna jako je třebas třetí kolo zde..

A jsem zvědavý co řekneš na balíček Skellige v Blood and Wine, který je docela specifický a co jsem tak četl na fórech, hodně lidí s ním mělo problémy vyhrávat (což popravdě moc nechápu) :)
@7c (08.07.2017 11:18): Kocky v dvojke boli riadne domrvené, nechápem, prečo nenechali hod kockami na tlačítku, ako v jednotke, namiesto toho človek musel mávnuť myšou, čo bolo nepresné + často mi kocky padli mimo obrazovku ,takže som ani nevidel, čo som hodil.
@Jab (08.07.2017 11:10): V podstatě jsem to hrál stejně (a tipl bych, že asi každý hráč ve W3 :) Předpokládám ale, že ta "standalone" hra je lépe vyvážená (i když zase se hraje proti lidem, takže by to mělo být zajímavější). Ze začátku (hra za království) jsem občas do balíčku přibral karty na počasí (hlavně proti občasným extrémním Monster soupeřům - něco jako 80+ v první linii po dvou tazích...).

Obecně bych hodnotil Gwent jako nejpovedenější minihru v sérii - je sice s přehledem nejjednodušší (prohrál jsem myslím dvakrát nebo třikrát - a to ze začátku, když nějaký náhodný kupec nebo hospodský vysype na stůl 3 nebo 4 desítkové hrdiny :) - ale zase je zábavná (a ten sběratelský prvek je fajn). I když všechno by asi bylo lepší než ty kostky ve dvojce...
Btw z těch 4 základních jaký gwent balíček máte nejraději (už mám hotový ten quest na všechny karty btw)? U mě je pořadí Nilfgaard, Severní království, Elfové a nakonec monstra.

Nilfgaard je jasnej. Celkem čtyři špeh jednotky a dost karet vracejících silné karty zpět z odhazovacího balíčku (což jsou u mě desítkoví střelci, agenti od soupeře a občas Villentretenmerth). Emhyra mám toho, který krade kartu z odhazovacího balíčku soupeře (opět většinou beru agenta, kterého jsem mu předtím hodil). K tomu logicky 2x decoy (zase hlavně na žraní agentů soupeře) a 2x posilovací horny na střelecké jednotky. Nemám u něj jen mlhu (páč jedu za Nilfgaard na střelce) a naopak mrazím a sesílám déšť neb z jednotek na blízko mám akorát výše zmíněného draka (a pak potřebuji omezit sílu dodanou soupeři mými vlastními agenty) a obléhací stroje nemám žádné. Ale posilování pouze střelců ovšem vyžaduje dvakrát sluníčkovou kartu. Aby mi tam někdo nemlžil. :) Mám kvůli tomu všemu u něj třicet karet v balíčku (za všechny strany nepřekračuji 22 povinných jednotek btw). Přičemž u ostatních stran mám 28 či 29. Nicméně vzhledem k té strategii jsem to u Nilfgaardu jednou stáhl tak, že jsem mohl dobírat už jen ze tří posledních karet a vícekrát se mi stalo, že jsem použil všech devět hero jednotek. Scorch btw nepoužívám u žádné strany. Přijde mi to jako vyhozená karta, když mohu místo toho raději boostovat celou svou lajnu jednotek nebo naopak sesílat špatné počasí na celou lajnu soupeře. Za všechny strany tak místo scorch raději používám zmíněného Villentretenmertha. Pravda, funguje jen na přední lajnu. Special ability strany v podobě výhry při remíze jsem využil vícekrát, takže asi nepoužitelná není.

Druhý nejoblíbenější balík jsou severní království (ale jen o ždibíček). Tady zase jedu na obléhací stroje. K tomu mám dva horny a Foltesta sesílajícího pěkné počasí (čímž pádem jej vůbec nemám v balíku). Opět celkem 4 špeh jednotky a dvě decoy. Ale tady jsou jen dvě jednotky vracející karty do ruky. Naopak opět vyjma Villentretenmertha nemám jednotky na blízko a tak zase mrazím. To stejné s mlhou u střelců. Snažím se vždy jet jen na jednu lajnu útočících jednotek jak vidno. Imho to citelně šetří karty a umožňuje optimalizovat boosty a naopak špatná počasí. Severní království mají asi nej abilitu, jelikož při vítězství přidávají kartu do ruky. S Nilfgaardem u mě Severní království prohrávají jen kvůli menšímu počtu jednotek vracející karty z odhazovacího balíčku.

Třetí jsou elfové. Beru za ně tu Francescu, která dává kartu navíc. Oceňuji tři (byť nulové) jednotky vracející karty do hry a k tomu povinnou hero jednotku Yennefer. Zbytkem mi ale přijdou citelně slabší než dvě výše zmíněné strany. Používám z těch karet přidávajících karty z balíčku jen Havekar Smugglery. Ale vadí mi, že se pak už nepřidávají i z odhazovacího balíčku, když si jednoho vrátíte zpět na bitevní pole z odhazovacího balíčku. Možnost volit mezi umístěním do střeleckých či hand-to-hand jednotek je fajn, ale žádná nirvána. Milwa a Isengrim mohou posílit obě. Milwu si navíc mohu vrátit z odhazovacího balíčku. Z počasních karet mám logicky déšť (vzhledem k absenci obléhacích jednotek) a 2x sluníčko. 2x Decoy a Horn jsou jasní. Ty mám u všech stran ostatně. Deck elfů se přizpůsobuje hře soupeře místo toho, aby hrál vlastní hru. Je to cool, ale u Nilfgaardu a Severního království si dokážu zajistit daleko silnější hlavní lajnu a počasím případně sejmout obdobné lajny soupeře. Možnost zvolit, jestli budete začínat, mi přijde jako nejslabší special ability ze všech decků. Prostě elfové jsou takoví nemastní neslaní.

U Monster jedu s Eredinem umožňujícím vybrat jakoukoliv weather kartu z balíčku). Mám tak u něj jednou slunce a jednou mlhu a déšť. Horn mám atypicky jen jeden a na druhý boost jako u jediné strany beru Marigolda (resp. Dandeliona). Logicky všechno jede na blízko. Neoblíbenost téhle strany právě pramení z toho, že je extrémně jednoduché je porazit. Vaši klidně naboostovanou hlavní lajnu plnou vampýrů, Crones a Arachasů citelně oslabí jeden Villentretenmerth. Případně ji může vymazat celou, pokud ji zamrazíte a i tak má (vzhledem k třebas boostu) sílu deset. Jen jednou, co jsem proti nim hrál, se mi stalo, že si ten boost první lajny proti mě udrželi a dokázali tak vyhrát jedno kolo. Nicméně v posledním už nedokázali dát dohromady nic, páč ani při návratu karty z odhazovacího balíčku už ten jejich "muster" nepřivolá další stejné jednotky opětovně z odhazovacího balíčku. Imho tohle by měla být vlastnost všech muster karet a moc mi nejde do hlavy, proč tomu tak není. Kvůli tomu Elfové a Monstra imho citelně silou klopýtají za Nilfgaardem a Severními královstvími. Ta jejich special abilita je taky joke. K čemu mi je, že mi zůstane jedna jednotka na bojišti?

@pajmič (07.07.2017 15:41): Oukej. ;)
@Paul (07.07.2017 11:13): Nejlíp stejně vypadá New Moon set.

Ze Zaklínačských zbrojí pak rozhodně Gryffin kvůli vlastnostem, dá se na něm postavit výborná kouzelnická postava.
Peněz je dost každopádně na všechny zbroje, však co také jiného dávat na ty stojánky v baráku :))
@Jab (07.07.2017 14:45): Žádná chyba není irelevantní. Pokud mi přijde, že je tam málo medvědů, bobrů, vlků či jiné havěti, tak napíšu, že by jich tam mohlo být víc. Brání mi to aby jsem si tu hru užil nebo ji za to srážel hodnocení? Ne! Tím, že Baronův questík zamotám do side questů upřímně jen pochvaluje kvalitu side-questů, které si pochvalu objektivně zasluhují. Jak formou, tak obsahem.

Ano, byli tam věci, které mi opravdu vadili. Hand to hand combat, a hlavně ekonomika, nevyváženost obtížnosti, která je teď možná momentálně po záplatách opravena. Další drobnosti jako normalizace hlasů, hudba a její implementace, rozvoj postavy a autodialog jsou něco, které jsem vypíchl na základě svého subjektivního pocitu. Jsou to věco, které někomu můžou vadit a někomu ne. Rozhodně jsem si Witchera 3 nijak nezprotivil, ba co víc dokonce jsem si ji velmi užil. Jen to není ten typ RPG, které mi hraje do not. To koneckonců zminuji i v svém komentáři. Že je to kvalitní hra vidí zcela každý a to, že je to pro tebe 100% hra není nijak překvapující, protože Witcher 3 má čiré ambice býti desítkovou hrou. Jen ne pro mne. Vadí mi tam několik věcí, které mi zabraňují se dostat do té herní nirvány, ale ani za zlatý prase bych netvrdil, že nedokážu ocenit a respektovat lidi, kteří něco takového dokázali vytvořit. Opravdu se omlouvám, že jsem si něco nedokázal užít tak, jak si si to užil ty, ale takový je svět. Já ti svůj super strávený čas s touto hrou přeju a své nadšení zcela chápu a respektuji.

Tak to je tak vše co jsem měl na srdci. Uf, až jsem z té dlouhé odpovědi dostal hlad :)
@pajmič (07.07.2017 14:13): Nenech se odradit. Imho si toho slovutného slaměného panáka zdárně vystavěl. Ale možná si to udělal i sám sobě nevědomky. Zvedal mi ten komentář obočí, když jsem hru ještě neznal. Ale takhle po zkušenostech jsem vypíchnul těch pár omylů hned v jeho počátku. Pak mně dale přišlo, že sis sám hru zkazil, když si úporně hledal irelevantní "chyby". Oslepil ses a nevidíš, že tohle je citelně lepší hra, než v poslední dekádě (+) stvořili Bioware i Bethesda. Jinak řečeno sis vstřelil vlastní gól a mínus jsem dával s lítostí.
@Jab (07.07.2017 14:02): Myslím, že ano, ale po obsazení cestovních bodů jsem to procestoval klikáním.

Ty víš za co (^ω^) když se červená, jsem z toho pak na pár desítek minut smutný.
@Flowerpot (07.07.2017 11:26): vám se fakt líbí ten zelenej pozlacenej brichovypoulenej humáček ? :D Já vím, proti gustu. Mačka se mi taky moc nelíbí, hlavně ta kapuca u grandmastera. Příběhy spojený s hledáním těch armorů jsou dobrý, tj.

@Jab (07.07.2017 13:30): ten barák je prostě hezká věc kterou Geralt dostane a může si zvelebovat. Nic víc, nic míň, ale osobně jsem to tedy chtěl mít kompletně rekonstruovaný. Ale pokud děláš všechno tak bys prachy mít měl.
@Paul (07.07.2017 11:13): Plním všechny úkoly a prolézám celou mapu. Sbírám všechny předměty a pak je prodávám. Nepředpokládám tedy, že mi někdy budou chybět peníze. Ten barak v DLC vypadá dost jako takový TES gimmick. Na něj tedy budu utrácet jen pokud mi zbydou peníze. Pokud by se při výše popsaném poctivém hraní stalo, že peníze na nej gear nebudou (což nepředpokládám) tak to hře vyčtu v komentáři a peníze si případně nacheatuji.

@pajmič (komentář): příběh Bloody Barona je main story, ne? Btw zvěře je tam tři prdele. Občas mě pobaví, jak se pletou v cutscénách.
Pche, tak to sa hrdo staviam na stranu mačky, a gryf je hneď druhý. (Navyše hľadanie mačacej zbroje má na prvom stupni fakt boží minipríbeh.)
@Jab (07.07.2017 08:14): máš divnej vkus. Gryffin a Feline jsou...ugh :)
Wolf a Ursine jsou o třídu jinde. Manticore taky vypadá supr. A pak tam je Viper, což je alternativní vzhled toho Kaer Morhen armoru - vypadá zajímavě v bílé.
Jinak prachy se hodí nejen na grandmaster armors, ale hlavně na rekonstrukci statku.
Ten mod jsem nepoužil a nepřišlo mi že by grandmaster byly nějak slabý. Používal jsem je až do konce, hrajíc přitom na death march.
@Paul (07.07.2017 00:53): A k čemu, jestli se mohu zeptat? Klidně mi to vyspoiluj.

Aha. Už to asi vidím. Grandmaster legendary sety. Když jsem se ale teď zahryznul do Skellige teprva a už mám těch 30 litrů, tak to vypadá, že jeden set si budu moci dovolit určitě. Asi spíše zvolím dle vzhledu. :)

Hmm, inklinuji ke Griffin či Feline. Asi Feline je ale nej.

To craftění je tedy hloupý. Asi budu instalovat tenhle mod, až to bude aktuální.

A koukám neměl jsem si dávat ten bonus z heavy armor. Tohle Feline je zrovna light. :P

Jinak stran vzhledu tohle Feline je hezký. Ale nejvíce se mi líbil Nilfgaardian armor set a to původní Kaer Morhen brnění.
@Flowerpot (06.07.2017 23:37): Skellige už asi bude více fajn než Velen. Přece jen pevniny je méně a pro ty věci ve vodě už se se třiceti litry na kontě nebudu moc obtěžovat potápět. :)

Každopádně dnes jsem sesbíral všechny gwent hero karty ve hře. Teď už to asi bude větší nuda, páč už se šesti sedmi jsem neprohrával. S devíti by to musela být sakra velká náhoda.

A jako za půlkou hry jsem určitě. Pohledem na mapy. Ale stále mě fascinuje, kolik questů na ne až tak velkém prostoru jsou autoři hry schopni generovat. Tím mi často protáhnou očekávání. Na druhou stranu drtivá většina questů je dobrá. V hlavní questové linii a občas i některé vedlejší jsou v top kvalitě.

@Paul (06.07.2017 23:46): Ten litr jde taky dostat zpět? Já šel jen se Sashou do toho skladiště.
@Jab (06.07.2017 23:21): Ja som teda prvých pár hodín na Skellige trávil bezúčelnou vysokohorskou turistikou (a zistil som, že Klepna hoci vypadá jak kôň, ale je na duchu kamzík, anžto sa lepšie šplhá na hory na nej než na nohách, ehm, a tak kone obvykle nefungujú.)
@Paul (06.07.2017 12:19): Jojo. :) Jel jsem dnes na Skellige. Trochu to tam oběhnout (po dnešku lvl 22). Ale spíše jsem hrál Gwent a doplňoval si balíček (a vyhrál s ním všechny možné questy).
Uf, je to super. Ale tak strašně dlouhý! :) Ještě jsem se nedostal ani z Velenu. Snad pojedu na Skellige zítra. Už mi zbývá jen pár questů pro Marigolda/Dandeliona a pak vyčistit pár částí mapy, které jsem si nechal na později.
@Paul (03.07.2017 13:33): Uvidíme no... já to ani nepotřebuju mít takhle vychytaný. Pokud to vypadá nějak obstojně i na ty nižší nároky, tak jsem ochoten ten kus krásy obětovat.
Uf, jsem v práci, tak asi neposkytnu dost informací :D
Ale je to notebook Lenovo 64 bitový s grafárnou NVidia geforce 820m
Ještě dokázal vcelku slušně rozběhat Dragon age: Inquisition, který vyšel tuším o 4 měsíce dřív, byť na vcelku podprůměrné požadavky.
Já to brzy ohodnotím taky .. jen co to dohraju :D ale 95% je jasná zatím.
Ciwe, i Jab tomu dal 90? A dost. Poslední kapka. Jdu si to už konečně taky sehnat a prostě NAJDU způsob, jak to na té svojí shitce rozběhat. Přes 2 roky jen smutně koukám, jak to všichni ze všech koutů vychvalujou, s tím bude konec, chci se k nim konečně přidat!
Ale tedy jak je dvojka tunel, tak tohle by mohlo být... Trochu méně otevřené? Spoustu z těch setkání s bandity, vlky atp. bych klidně vynechal. Nicméně hlavní quest linie je super (dnes jsem dělal ten quest s baronovým dítětem). A obdobně byly fajn questy pro Keiru.
@Jab (01.07.2017 19:27): Ja by som vlastne spätne odporúčal (teda hlavne ľuďom, ktorí inak hry obvykle nehrávajú) hrať len trojku ako standalone sequel. Tie nádväznosti na minulé diely tam fakt nie sú tak kľúčové. (Akurát človek nebude vedieť kto je Vernon a prečo sa Filippe stalo to, čo sa stalo, ale bez toho sa dá žiť.)
Asi... Před dvojkou dohraju trojku. Teď jsem se potkal s Emhyrem a vzhůru dále. :)