Tohle je fakt jednohubka ještě navíc rozdělená na šest pidikousků. Celé dohrání mi zabralo něco přes hodinu, což je tak polovina herní doby jedné epizody. A tak nějak jsem z toho v rozpacích. Přestože je to DLC k první sezóně, tak na její příběh to vůbec nenavazuje, jen je tam pár takových pomrknutí v rozhovorech, které jsem sotva zaznamenal. Jinak tu máme vlastně 5 situací, kdy hra hráče staví do obtížné situace z hlediska rozhodnutí. Ve dvou případech se to docela povedlo (Vince a Shel) u těch zbylých tří pomalu ani nevím, že jsem nějaké rozhodnutí dělal. Ty jednotlivé příběhy jsou propojené velmi vágně, často si ani žádného propojení nevšimnete. Poslední část je sice dohromady spojí, ale rozhodně žádný WOW efekt se nekoná.

To co je na tomhle DLC asi nejzajímavější, je vlastnost, které si běžný hráč nejspíš nevšimne. Některé detaily hry se totiž odvíjejí od toho, jak jste se rozhodovali v předchozích epizodách. Asi největší šanci si toho všimnout máte v Russelově příběhu, kdy se Russel chce ukrýt pře přijíždějícím autem a skončí v příkopu vedle mrtvoly. Ta mrtvola je buď Doug nebo Carley, podle toho, koho jste zachránili v první epizodě. Nicméně nezískat v tomto místě achievement, vůbec bych si ničeho nevšiml a považoval to jen za další mrtvolu. Pokud jste i v jiných částech hry identifikovali místa, která se mění na základě předchozího hraní, aniž by jste požádali o pomoc strýčka Googla, tak klobouk dolů. Podle mě je docela škoda, že tenhle prvek vývojáři takto skryli. Mělo by to mnohem větší efekt, kdyby to člověka trklo na první pohled, a hnedle by uznale pokyvoval, že jeho rozhodnutí někde na začátku hry, mají vliv na příběh v DLC.

Podle informací v popisu, by výsledek mé hry v DLC měl mít dopad na druhou sezónu. Doufám, že to nebude stejně marginální, i když nic zásadního se čekat nedá, vzhledem k tomu, že druhou sezónu mohou hráči hrát, aniž by hráli toto DLC. No uvidíme.

Za mě tohle DLC balancuje na hraně a moc nechybělo aby spadlo do šuplíčku "velký průšvih". Myslím, že mnohem zajímavější by byl nějaký spin-off (např. příběh Lilly), než tento experiment.
Walking Dead: 400 Days je taková jednohubka pro ty co si chtějí připomenout chuť Walking Dead před další sérií. Noví hrdinové, nové příběhy a zápletky.

Opět je to o rozhodování akorát že v kratším intervalu. Přeci jen 5 hrdinů a jejich příběhů se odehraje velmi rychle, a prostor pro každého není nikdy delší jak 20 minut. Přesto si lze k hrdinům najít sympatie, a to hlavně díky dabingu a přesvědčivosti. V tom jsou v Telltale odborníci na vytváření uvěřitelných charakterů.

Toto nové DLC uteče jak voda, po hodině a něco hraní je zde konec, a otázka jestli právě představení hrdinové budou mít větší či menší roli v druhé řadě hry. Za cenu 100kč je to fajn zpestření doby než vyjde plnohodnotné pokračování.
No tak pokud bychom se bavili o představení nových postav do příští série není to špatný, ale poněvadž se jedná o rozšíření série první očekával jsem něco spojitěšího, lepšího a více se týkající původního příběhu. (Mě by třeba zajímalo jak dopadla Lilly)

Celý je to navíc hrozně krátký. Provázanost mezi epizodami není ani nijak bůhvíjak promyšlená, skoro by se dalo říct že některé nespojuje téměř nic. Nic ve smyslu Pulp Fiction se tak rozhodně nekonalo.

Čekal jsem fakt víc, než tohle. Možná by autoři udělali líp, kdyby si to nechali až k další sérii, tam by to nevyznělo třeba tak suše.
60%

Pro: Walking Dead, dabing

Proti: krátký & nemastný

TWD: 400 Days je krátké intermezzo mezi první a druhou sérií, ve kterém se v rámci 5 krátkých příběhů seznámíme s hrstkou nových postav, jejichž osudy se v závěru propletou.

Jak název napovídá, tak se jednotlivé příběhy odehrávají v prvních 400 dnech zombie apokalypsy. Některé z postav potkáváme na samotném začátku, jiné zase v pozdější fázi, kdy je "soužití" s chodícími mrtvolami běžnou rutinou.

Příběhy jsou opravdu krátké a všech pět časově odpovídá jedné standardní epizodě. Člověk tak nemá moc čas si k postavám vytvořit nějaký vztah a aniž by znal jejich backstory, tak je nucen udělat nějaké velké rozhodnutí ve stylu "Koho obětuju?" nebo "Zůstanu ze skupinou nebo uteču?".

V jednom případě potěšila narážka na události z první sezóny (Vernon) a jsem zvědav, jestli se některé z postav objeví v sérii druhé, kterou si z původního hraní před x lety nepamatuju.

Pro: Nové postavy a příběhy z různého období apokalypsy; Odkazy na události z první sezony

Proti: Příběhy jsou hodně uspěchané a v podstatě stojí na jednom hlavním rozhodnutí; není mi úplně jasné, co přesně v závěru ovlivní to, kdo se z přeživších přidá k nové komunitě

První pocit po dohrání 400 Days bylo obrovské zklamání a to hlavně z délky jednotlivých příběhů, která je opravdu žalostná. S danou situací a s postavami se sotva stihnete seznámit a už máte dělat velká a konečná rozhodnutí. To mě frustrovalo. Obvzláště po tak skvělé první sérii.

Vzápětí jsem si ale uvědomil, že nám tvůrci tímto speciálem dávají jen přičichnout. Pouze naznačují jakým směrem se asi bude druhá série vyvíjet, aby hráče navnadili. A já cítím, že to bude velkolepé a již se nemůžu dočkat. Takže se jim to povedlo.
Velmi krátké, ale dobře provázané příběhy jednotlivých hrdinů. Shelin a Vincovův příběh se mi zdáli nejzajímavější, alespoň z hlediska charakterů. Nejvíce mě prudil Watt. Nechápu na co si tu autoři hráli. Snažili se udělat svou verzi "Silent Evil Dead?"Můžete se pokusit zachránit policistu ale ve výsledku je to jedno, protože se budete šourat poloviční rychlostí 80ti letého Leona Kennedyho bez nohy. Samozřejmě by normálně uvažující i zkouřenou osobu napadlo běžet a neplýtvat municí a hlavně naskočit do auta dřív než vás kámoš odjede a nechá vás svému osudu. Lacině řečeno, jsou tu pořád ty samé chyby a občasně nelogické chování postav, jenž nelze ovlivnit. To už tak nějak ale k tomuto typu her a filmů patří.

Očividně si TT games s těmito postavami něco chystají. Kdy však jejich příběhy budou dále rozebrány? Možná ve druhé episodě? To se můžu dozvědět snadným způsobem....tedy si druhou episodu zahrát!

Jelikož jsem línej komentovat jednotlivý epizody, tak se alespoň vyjádřím k DLC.

V roce 2012 vyvolala série The Walking dead celkem poprask. Kvalifikovala se jako adventura, ale přitom...
Ne, to bych komentoval pouze celou sérii The Walking dead. Pojďme na 400 days.

Tak hele. Při pohledu na cenovku na Steamu mi to přišlo relativně fér. 5e za kraťoučkou část hry, kde se dozvíte (údajně..nespoilerujte, prosím) pozadí ( a ani žádný sexistický poznámky :) )jednotlivých postav, které budou účinkovat v druhé sérii, mi přijde celkem adekvátní Přesto můžete vynechat.

Na rozhodování totiž máte strašně málo informací. Čím si daná skupina prošla? Co to vlastně je za člověka? Jaký okolnosti ji dohnaly k takový situaci? Jakožto hlavní téma celýho stylu hru 400 days za mě selhává. To, co jsme milovali v původní sérii je totiž pryč. Nesejde vám na jednotlivých postavách. Vždyť ani k nim nemáte základní informace. Bude nasraná, když zastřelíte ženskou, která kradla zásoby?  Co když budete lhát o tom, že jste sekli po hlavě starou od týpka, který ji podvádí? Jaký má k ní vztah? Je v tom vztahu spokojený nebo se jeho stará chová jako kráva? Jak to můžu sakra vědět?

Osobně si myslím, že pokud jste nezakoupili 400 days v nějakým bundlu, tak klidně můžete vynechat. Jasně, přivádí určitý příběhový pozadí, ale pokud nejste přímo fanoušky této série, tak nejspíš nic neminete. Nic extra se nestane. Prostě si dejte před zahráním druhý série tu první a budete ok.

Pro: asi větší lore pro druhou sezonu, celkem fajn postavy, cenovka celkem odpovídá

Proti: málo prostoru pro ztotožnění se s postavami, nesmyslné volby u kterých nemáte dostatek informací, působí to trochu jako cashgrab na fanoušky

TWD: 400 days je pouze krátká mezihra mezi první a druhou sérií, nese se ve stejném duchu jako původní hra a nehraje si na nic nového. Popisuje další příběhy přeživších, které jsou dosti krátké, ale rozhodně nejsou nezajímavé. Hodnotit Čtyři sta dnů jako samostatnou hru nemá smysl, jako doplněk k původní hře ale fungují na výbornou.

Pro: zajímavé příběhy a postavy

Proti: krátký rozsah