The Walking Dead: 400 Days

Walking Dead: 400 Days je taková jednohubka pro ty co si chtějí připomenout chuť Walking Dead před další sérií. Noví hrdinové, nové příběhy a zápletky.

Opět je to o rozhodování akorát že v kratším intervalu. Přeci jen 5 hrdinů a jejich příběhů se odehraje velmi rychle, a prostor pro každého není nikdy delší jak 20 minut. Přesto si lze k hrdinům najít sympatie, a to hlavně díky dabingu a přesvědčivosti. V tom jsou v Telltale odborníci na vytváření uvěřitelných charakterů.

Toto nové DLC uteče jak voda, po hodině a něco hraní je zde konec, a otázka jestli právě představení hrdinové budou mít větší či menší roli v druhé řadě hry. Za cenu 100kč je to fajn zpestření doby než vyjde plnohodnotné pokračování.
První pocit po dohrání 400 Days bylo obrovské zklamání a to hlavně z délky jednotlivých příběhů, která je opravdu žalostná. S danou situací a s postavami se sotva stihnete seznámit a už máte dělat velká a konečná rozhodnutí. To mě frustrovalo. Obvzláště po tak skvělé první sérii.

Vzápětí jsem si ale uvědomil, že nám tvůrci tímto speciálem dávají jen přičichnout. Pouze naznačují jakým směrem se asi bude druhá série vyvíjet, aby hráče navnadili. A já cítím, že to bude velkolepé a již se nemůžu dočkat. Takže se jim to povedlo.
No tak pokud bychom se bavili o představení nových postav do příští série není to špatný, ale poněvadž se jedná o rozšíření série první očekával jsem něco spojitěšího, lepšího a více se týkající původního příběhu. (Mě by třeba zajímalo jak dopadla Lilly)

Celý je to navíc hrozně krátký. Provázanost mezi epizodami není ani nijak bůhvíjak promyšlená, skoro by se dalo říct že některé nespojuje téměř nic. Nic ve smyslu Pulp Fiction se tak rozhodně nekonalo.

Čekal jsem fakt víc, než tohle. Možná by autoři udělali líp, kdyby si to nechali až k další sérii, tam by to nevyznělo třeba tak suše.
60%

Pro: Walking Dead, dabing

Proti: krátký & nemastný

TWD: 400 Days je krátké intermezzo mezi první a druhou sérií, ve kterém se v rámci 5 krátkých příběhů seznámíme s hrstkou nových postav, jejichž osudy se v závěru propletou.

Jak název napovídá, tak se jednotlivé příběhy odehrávají v prvních 400 dnech zombie apokalypsy. Některé z postav potkáváme na samotném začátku, jiné zase v pozdější fázi, kdy je "soužití" s chodícími mrtvolami běžnou rutinou.

Příběhy jsou opravdu krátké a všech pět časově odpovídá jedné standardní epizodě. Člověk tak nemá moc čas si k postavám vytvořit nějaký vztah a aniž by znal jejich backstory, tak je nucen udělat nějaké velké rozhodnutí ve stylu "Koho obětuju?" nebo "Zůstanu ze skupinou nebo uteču?".

V jednom případě potěšila narážka na události z první sezóny (Vernon) a jsem zvědav, jestli se některé z postav objeví v sérii druhé, kterou si z původního hraní před x lety nepamatuju.

Pro: Nové postavy a příběhy z různého období apokalypsy; Odkazy na události z první sezony

Proti: Příběhy jsou hodně uspěchané a v podstatě stojí na jednom hlavním rozhodnutí; není mi úplně jasné, co přesně v závěru ovlivní to, kdo se z přeživších přidá k nové komunitě

Velmi krátké, ale dobře provázané příběhy jednotlivých hrdinů. Shelin a Vincovův příběh se mi zdáli nejzajímavější, alespoň z hlediska charakterů. Nejvíce mě prudil Watt. Nechápu na co si tu autoři hráli. Snažili se udělat svou verzi "Silent Evil Dead?"Můžete se pokusit zachránit policistu ale ve výsledku je to jedno, protože se budete šourat poloviční rychlostí 80ti letého Leona Kennedyho bez nohy. Samozřejmě by normálně uvažující i zkouřenou osobu napadlo běžet a neplýtvat municí a hlavně naskočit do auta dřív než vás kámoš odjede a nechá vás svému osudu. Lacině řečeno, jsou tu pořád ty samé chyby a občasně nelogické chování postav, jenž nelze ovlivnit. To už tak nějak ale k tomuto typu her a filmů patří.

Očividně si TT games s těmito postavami něco chystají. Kdy však jejich příběhy budou dále rozebrány? Možná ve druhé episodě? To se můžu dozvědět snadným způsobem....tedy si druhou episodu zahrát!

TWD: 400 days je pouze krátká mezihra mezi první a druhou sérií, nese se ve stejném duchu jako původní hra a nehraje si na nic nového. Popisuje další příběhy přeživších, které jsou dosti krátké, ale rozhodně nejsou nezajímavé. Hodnotit Čtyři sta dnů jako samostatnou hru nemá smysl, jako doplněk k původní hře ale fungují na výbornou.

Pro: zajímavé příběhy a postavy

Proti: krátký rozsah