The Tower Assassin's Creed

01.11.2017

free to play

The Tower Assassin's Creed je mobilní hra testující vaše reflexy, jež byla vydána na oslavu 10. výročí herní série Assassin's Creed.

Koncept hry je velmi jednoduchý. Vaším úkolem je postavit věž s co největším počtem pater. Další patro vždy přejíždí z jedné strany displeje na druhou a vy jej jednoduchým kliknutím postavíte. Musíte ale dávat pozor, abyste jej správně umístili. Pokud bude nové patro přesahovat, ona přesahující část upadne a vy máte o to menší plochu na další stavění. Jakmile se vám nepovede umístit nové patro na předchozí, prohráli jste. Za získané skóre vám roste úroveň, která slouží primárně k odemykání skinů v podobě nových lokalit z celého světa.

Během vašeho stavění leze na věž také některý z asasínů známých z herní série. S tím se pak pojí druhá část hry, kterou všichni fandové série moc dobře znají – skok z vrcholu věže do kupky sena. Asasína zde během pádu můžete ovládat a sbírat tak herní měnu, za kterou si můžete odemykat nové postavy, nebo kupovat power-upy usnadňující příští průchod.

Hra bohužel již není k dispozici ke stažení na Google Play, a tak si ji oficiální cestou mohou zahrát pouze majitelé zařízení s iOS.

• Android 80
Vzhledem k tomu, že jsem už třináct let fanouškem série Assassin's Creed, nemohla mě minout mobilní hra The Tower Assassin's Creed. Tedy, pokud mám být upřímný, málem by mě minula, kdyby mi ji neukázal můj tehdejší spolužák.

Koncept hry je velmi jednoduchý a jsem si dost jistý, že byl už byl mnohokrát před tím použit. To ale neznamená, že to hru dělalo něčím horším, ještě když se rovná o hru zdarma. Viděl jsem mnoho her, které pracovaly s funkčními ustálenými mechanikami, ale i tak byly zpackané. The Tower Assassin's Creed naštěstí není tím případem. Z mého pohledu našli tvůrci tu ideální formu, jak převést herní postavy do jednoduchého grafického stylu. To samé platí i pro herní mechaniky, kde během vašeho stavění postavy šplhají na věž. Ta tématika je z toho zkrátka cítit i bez názvu, což je více, než dokázaly některé novější díly série. Líbí se mi také odemykání nových lokací, které mě vždy motivovalo pokračovat, protože mě zajímalo, jak zde bude nové město vypadat.

Těžko se mi hledá něco, co bych hře opravdu vytknul, snad jen to, že pozadí některých lokací je méně kontrastní vůči samotné věži, a tak budete mít tendenci přepínat na ty více kontrastní. Na mém starším mobilu také jednou za čas došlo k menšímu lagu, označil bych to ale za ojedinělé a nepříliš kazící samotný gameplay. Přesto bych to ale asi mohl započítat za chybu, protože si nedovedu představit důvod, proč by u hry s tak jednoduchou grafikou mělo nějaké zařízení nestíhat.

Vzhledem k tomu, že mobilní hry stále nepovažuji za takové to pravé hraní (i když se z tohoto názoru pomalu vymaňuji), jsem vždy překvapen, když mě nějaká hra na mobilní telefony zkrátka chytne. Přiznávám, že zde má velkou váhu pro mě blízká tématika, i tak si ale myslím, že při nejmenším na takového zabavení během čekání na cokoliv, je hra super.

Pro: správně použitý jednoduchý koncept, přijemný grafický design, různorodé lokace, pro fanoušky skvěle vnímatelná tématika

Proti: méně kontrastní pozadí vůči věži u některých lokací, zřídka záseky na starších mobilních telefonech