UPDATE: tak ešte včera v noci mi poslali z Focus Entertainment nový kľúč aj s ospravedlnením a pozerám, že v tom kľúči sú zahrnuté aj všetky dlc, ktoré som ani nemal. Určite lepší prístup, než ten otrasný rockstar support...
Ak by niekomu náhle vyhlásil steam, že mu revokuje kľúč na The Surge, lebo nebol správne uhradený, tak sa to už rieši napr. aj tu .
Stalo sa to aj mne a napísal som práve na support na focus entertainment, kde som hru v rámci akcie v októbri 2021 kúpil (vyzerá to, že všetky kľúče sú spojené s touto akciou). V linkovanom vlákne na steamgifts už niekto písal, že mu support odpísal, že mu pošlú nový kľúč.
@Phoenix (komentář): Nevím zda to samozřejmě nebylo upravené v nějaké aktualizaci, ale ten problém s výrobou nového itemu v aktuální verzi už není. Protože se dá vyrobit rovnou vylepšená verze z aktuálních materiálů.

Vlastně mi to přišlo ve výsledku jako skvělá mechanika, protože v DS člověk často narazí na novou zbraň, ale pořádně si jí vyzkoušet nemůže, protože prostě nemá materiál. Mě osobně to třeba usnadňovalo přechod na jinou zbroj, kde se prostě současnou už nechal být a tu novou sem si rovnou vyrobil o stupeň lepší :)
Ahoj je tu niekto kto to teraz hra? Kedze je to na ps+ tak som tomu dala sancu. Dost pekne mi dava zabrat :)
@pajmič (23.05.2017 10:48): Jo, zajímalo by mě co by mohlo vzniknout, kdyby ještě chvíli psal/žil. Podle měl na to vytvořit nějaký nový typ děsu, který dodnes není a zřejmě ani nikdy nebude.

Děsivá je představa, že se jednalo vesměs o jeho sny. Jednou si ty jeho korespondence objednám a asi se naprosto ponořím do jeho šílenství.. :D

Dost fandím nové hře Call of Cthulhu a pak ještě The Sinking City: Frogwares a drobnější Stygian.
@Kostěj (22.05.2017 11:17): Jsi moc zkostnatělý Kostěji. Já se u toho kolikrát i pobavím a nemusí podle mě být všechno přímo k tématu, takže jsem i docela rád, že se diskuze občas trochu odkloní.
@HolyMeatball (18.05.2017 10:53): Dobrá, děkuji za pozitivní info :) The Surge mě láká daleko víc než Souls díky tomu prostředí a scifi tématu. Ze stejného důvodu mi přijde přitažlivější BloodBorne a jeho goticko - viktoriánské dark theme, jak z van helsinga :)
@pajmič (18.05.2017 01:53): naprostá paráda, loadingy svižné, framerate stabilní, a celá hra nezabírá ani 12gb. :)

EDIT: A byť teda výtka na prostředí platí, o absenci hutné atmosféry rozhodně řeč být nemůže. Jsem v druhé oblasti a půlky jsou sevřené nonstop. Za to jistě může i ta sbírka nových, daleko zajímavějších nepřátel. Hra se s tím každopádně nesere a aktuálně můžu potvrdit, že i já to shledavam obtížnější, než Soulsy, přestože v první oblasti mi to naopak přišlo ňakesi lehké.
@Phoenix (17.05.2017 11:15): rozumíš tomu správně. :)

Tady hlavně v podstatě žádná defenzíva krom rychlých úskoků neexistuje. Jo, je možné s každou zbraní nepřátelské útoky blokovat, ale jelikož to člověka de facto znehybní na místě, A už jen držení postoje žere staminu, tak to opravdu nemá moc praktického využití.
@HolyMeatball (17.05.2017 10:25): Jakože Ti série Dark Souls přijde málo agresivní :-)?

Rozumím tomu tak, že The Surge nelze hrát jako první Dark Souls (pomalu a defenzivně "za štítem"), ale spíše odměňuje agresivní útočný styl trojky/BB (což souvisí i s tím časovým limitem pro rekolekci scrapu, který se dobíjí dobíjením nepřátel).

@ad142 (17.05.2017 10:34): LotF je skutečně "těžkopádnější" než série DS, tedy se zaměřením spíše na pomalejší boj se zasazováním pár drtivých úderů než na svižné poskakování kolem protivníka a pižlání. Na Lore skutečně nestojí, na druhou stranu mi to nudné nepřišlo a atmosférou mi to trochu připomíná třeba zítra (snad) vyjduvší Inner Chains. Díky dohrání Dark Souls jsem se k LotF vrátil, abych jej také dohrál se všemi Achievementy (tři dohrání mi zabraly celkem 50 hodin, tedy zhruba polovinu až třetinu doby u každého z DS dílů se všemi Achievementy) a nebyl jsem zklamán. Jen nelze čekat, že to bude totéž jako série DS, spíše je to taková DS-Lite.
@SilentWolf (17.05.2017 10:44): :D Jako jo, co jsem zatím viděl, tak příběhově zapadalo, ale na Souls úroveň se to z tohoto hlediska opravdu nechytá. Furt je to DECK13 produkce, přece jenom, takže já si k spokojenosti vystačím s tím nadšením z bojů. :)
@Garion (17.05.2017 10:28): I tím ostatním. Svět je propojený, pořád si otvíráš všelijaké zkratky, po smrti ztrácíš scrap (zdejší ekvivalent duší) a navíc oproti jiným soulslike tu máš časový limit, ve kterém je možné jít a získat ztrátu zpět (nicméně tento limit lze prodlužovat opětovným zabíjením nepřátel, takže zatím no biggie). Narozdíl od Souls tu ale není žádná degradace zbraní a ani žádné levelování jednotlivých statů, zvyšuje se tu jen základní level a všechno ostatní je jen o craftění a upgradování zbroje. Takže rozhodně víc akce, míň RPG.
@M.a.t.t. (16.05.2017 23:29): Ale vytvoriť zmysluplný popis hry je spravidla náročnejšie, než kliknúť na schválenie z pozície VIPa...:)

@HolyMeatball (17.05.2017 10:25): Lords of the Fallen som nedávno kúpil a trochu rozohral, ale vďaka tomu, že som len nedávno dohral svižné Dark Souls 3, tak mi to fakt nejde pod kožu a asi to nedohrám.Proste slabý svet, oproti všetkým DS veľmi, veľmi ťažkopádne a nudné. Verím, že u The Surge sa poučili a je to agresívnejšie a svižnejšie ako vidno z videí.