The Statement of Randolph Carter

28.04.2014

freeware

The Statement of Randolph Carter spadá do škatulky hororových "2D point & click adventur". Jeho autor "Eirikir" nezastírá fakt, že se silně inspiroval stejnojmennou povídkou amerického spisovatele H. P. Lovecrafta. Vývojář vměstnává hráče do role Harleye Warrena, muže, sestupujícího do katakomb jistého mauzolea, v jehož temných zákoutích se prý nachází cosi hrůzostrašného.

Po stránce designu se jedná o striktně lineární hru (chůze vpřed levým myšítkem), k postupu využívající princip explorace prostředí. Absolvování příběhu zabere několik málo minut. Jediným doprovodem ve tmě je nám pouze slabá lucernička, jejíž světlo dopomáhá k prosvětlení scény. Čím hlouběji se noříme, tím mrazivější strach nás svírá. Tu a tam bude třeba interakce (pravé myšítko) s objekty (kniha, náhrobek), na základě které se spustí krátký dialog.

Titul vznikl během 48 hodin v rámci "Ludum Dare 29", v níž měli tvůrci za úkol vytvořit hru na téma "Beneath the Surface (Pod povrchem)".

Co jsem to právě měl tu čest hrát? Šel Carter do pekla? A kdo je vůbec Carter? Co se mu stalo? A kdo je Harley? A kdo jsem vlastně já? Tahle hra dokázala nemožné, během asi dvou minut hraní na mě vychrlila asi tisíc nelogičností a z nich vyplývajících otázek. Ať dělám co dělám, naprosto nechápu jaká je pointa. Navíc je to proklatě krátké a nic se tam neděje až na pár dost zvláštních monologů. Nechápu myšlenku a zpracování to moc nezachraňuje, takže víc dát fakt nemůžu.

Pro: Relativně povedená temná atmosféra

Proti: WTF??????