Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe

84
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Projekt The Stanley Parable (2011) začal jako modifikace v Source enginu, která nakonec dala vzniknout samostatné, značně rozšířené, hře (The Stanley Parable z roku 2013). Ale ani to nebyl konec příběhu. Hlavní protagonista, Stanley, získal skrze vydání s bombastickým názvem "Ultra Deluxe" v roce 2022 další porci obsahu a tedy i peripetií, které ho čekají v Mind Control Facility.

Jmenujete se Stanley, odvádíte rutinní kancelářskou práci a neumíte prakticky nic jiného než slepě poslouchat pokyny nadřízených, ledaže... Ledaže jednoho pracovního dne vás šéf přestane úkolovat a v okolí nebude nikdo, kdo by vám řekl, co máte dělat. Budete jen bezradně sedět na svém místě, nebo se porozhlédnete okolo? Navštívíte šéfa v kanceláři nebo využijete nepřítomnost dozoru a omrknete tajná sklepení firmy? Půjdete dveřmi nalevo, nebo napravo? No a co na to kyblík s uklidňující aurou?

The Stanley Parable: Ultra Deluxe je plné novinek. Mimo nových cest a tedy i příběhů se hráči dostane také autorská reflexe, aneb proč byla původní hra (ne)úspěšná a co by rád sám autor změnil, nebo přidal. Samozřejmostí je i audiovizuální úprava, ač v mezích dnes již letitého enginu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
"…the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end is never the end…" 
 
Když jsem se dozvěděl, že se chystá The Stanley Parable 2, ehm, The Stanley Parable: Ultra Deluxe, byl jsem nadšený. Nadšený, ale zároveň jsem nečekal příliš. Ne proto, že bych autorovi nevěřil, ale protože jsem zřejmě nechtěl mít přehnaná a fantastická očekávání, které nakonec nebudou splněna. A o to více pro mě byla hra překvapením.

The Stanley Parable. Vaše denní dávka meta-existencionalismu, nyní silnější než kdy dřív. Feeling ze hry byl brzy velmi odlišný, než jaký jsem měl z prvního hraní. Tak odlišný, že bych Ultra Deluxe nedoporučil hráči, který nikdy nehrál classic. Nicméně, hra se váš na začátku ptá, jestli jste hráli Stanleyho už někdy dřív, takže tento zážitek se může lišit. Hra vás brzy zavede k novému obsahu, tomu přímo na nose, a i ten je sám od sebe dobrý a neuvěřitelně meta. A nejlepší je, že by tohle mohlo být vše. Hra by mohla mít tento na nose-přidaný nový obsah a pár vedlejších nových konců a teoreticky bychom víc chtít nemohli…

Ale nebyl by to Davey Wreden, který mi stále dluží psychologa za The Beginner’s Guide mimochodem, kdyby tomu nedal pořádnou dávku něčeho navíc. Zde už nelze psát bez spoilerů a nestojí to za to. Mohu vám ale zaručit, že říct, že je ve hře 20 % nového obsahu je podle mě pořádné podhodnocení. Je to aspoň padesát, a nebál bych se říct i víc. Není to jen obyčejné nová edice.

Je to něco zcela nového.

Vzhledem k tomu, že už je to třetí verze hry a autor je vážně geniální, dám to nejvyšší možné hodnocení. Víc udělat nemůžu. 

The Stanley Parable. SCP and Backrooms in nutshell. 

PS: I love you, Bucket
+14