The Silver Lining - Episode III: My Only Love Sprung from My Only Hate

17.02.2011

freeware

Tretí diel fanúšikovskej variácie na King's Quest pokračuje v rozvíjaní Grahamovho príbehu. Napriek tomu, že sa okolo neho všetko rozpadá: neustále ho trápia vidiny jeho syna, mučeného starým nepriateľom. Tajomný Ranger o jeho rodine hovorí v hádankách, na celých ostrovoch sa dejú zvláštne veci a k zlomu sa schyľuje aj u jeho ženy, kráľovnej Valanice.

The Silver Lining je 3D point and click adventúra, ktorá pripomína klasické hry od Sierry. Príbeh je rozdelený do piatich častí a tretí diel obsahuje viac hádaniek ako predošlé dve epizódy.

Tak zdá se, že množství obsahu roste každou epizodou exponenciálně. Zatímco první byla za necelou hoďku, druhá už za více než dvě, tak u třetí jsem strávil několik večerů i s občasným juknutím do návodu. Adventurní hádanky už mají totiž dosti pohádkovou logiku a občas musíte i přemýšlet, jak se říká "out of box", jako třeba obracení předmětů v inventáři nebo použití ikonky rozhovoru na samotného protagonistu. The Silver Lining je také taková adventurní "metroidvania", pohybujete se po stejných ostrovech, ale postupem se objevují nová NPC, otevírají se předtím zavřené dveře a zatarasené cesty. O událostech v sérii KQ se toho už i nováček dozví všelicos, Graham komukoliv na potkání vypráví o své rodině a minulosti, někdy té sentimentality bylo až moc. Je tu i akční sekvence, kdy Graham na koni jede a musí ubíhat před nebezpečím a dělat zátarasy, tady to trochu připomíná Dragons Lair. Na konci mi hra spadla, naštěstí je na stránkách hry ke stažení patch a jedná se jen o neherní outro.

Pro: hudba, příběh

Proti: pohádková logika hádanek, příliš běhání