The Settlers

Die Siedler

Po 10 letech od vydání posledního dílu (The Settlers 7: Paths to a Kingdom) se série The Settlers konečně vrací, tentokrát s dílem bez číslovky, na kterém se podílí i tvůrce série Volker Wertich. Můžeme se tak těšit na klasickou budovatelskou strategii s pohádkovou grafikou, která bude oproti předchozímu dílu výrazně vylepšená a to hlavně díky enginu Snowdrop (vlastní engine Ubisoftu od studia Massive Entertainment), který autoři nově používají.

Úkolem samozřejmě bude, jak je u této série zvykem, postavit prosperující vesnici. Mapa je tentokrát rozdělena na jasně oddělená hexová pole, podobně jako první díl série. Základní budovy jako dřevorubecké chýše, doly a lovecké chatrče brzy doplní odemykatelné budovy jako řemeslnické budovy a továrny, společně vytvářející pro sérii typický řetěz výroby. Kromě stavění ve hře neschází ani válčení, které je oproti minulému dílu o značný kus propracovanější a například nabízí bohatší škálu jednotek (jako halapartníky, berserkry, kušníky a další). Nemusíte však nutně stavět armády, ale namísto toho můžete vytrénovat jednoho hrdinu, který vaši říši bude zastupovat v rytířských soubojích jeden na jednoho. Pokud se mu bude dařit vyhrávat, populace nepřátelské frakce se začne bouřit a může nakonec i vyvolat revoluci s cílem přidat se pod vaši vlajku. Pokud však preferujete cestu kompletně bez násilí, je tu pro vás možnost získat nové území i pomocí víry.

Samotnou kampaň, v níž se osadníci vydávají hledat nový domov poté, co jejich domovinu zničilo tajemné zemětřesení, budete moct hrát nejen v singleplayeru, ale rovněž v online kooperaci. Hra dále nabídne i klasický skirmish a jiné multiplayer módy, které bude možno hrát v PvP i PvE režimu.

Na tuhle hru čekám fakt dlouho. Trojka je nejlepší díl série a já doufám, že tento díl na ni naváže. Kdyby to měla být je vylepšená trojka, vůbec by mi to nevadilo.