hraju originál s českým amatérským dabingem, a je dobrej :-)

a já právě chci hrát v Loomu tu VGA verzi, EGA (v mých vzpomínkách je to spíš dokonce CGA) verzi už jsem hrál a chci tu nejlepší originální kvalitu :-)
@Pluto (11.10.2022 18:59): To právě nevím :-) Ale skoro si jsem jistý, že narazil na bug a ve staré verzi ten bug není. Mám dojem, že jsem tam taky cpal kde co do toho hrnce a hra to odmítla, když to nebyl ten správný předmět. Ale paměť mám děravou, tak už jsem to zapomněl na to, abych to tvrdil na 101% :-)
@Dan9K (11.10.2022 18:12): A hraješ to v originál grafice nebo řešíš puzzly v té nové. Jestli to třeba nějak v té nové verzi nezhavarovalo.

Jinak ten Loom, až budeš hrát, tak jedině EGA, doporučuje i sám autor hry, hrát tu EGA verzi místo VGA ;-)
@Ringo (11.10.2022 16:53): tomu, že je to bug, by nasvědčoval fakt, že jsem měl 4 Stanovy vizitky, a když jsem dal jednu do hrnce v lodi, tak zmizely všechny 4.

Ale už je to jedno, už jsem na ostrově :-)
@Dan9K (11.10.2022 14:11): Já to tam teda mastil bez návodu ten recept a vůbec se mi nevybavuje, že bych tam přišel o nějaké předměty. A to jsem na situace, kde můžu nenávratně přijít o něco potřebného, docela háklivý. Škoda, že z toho momentu už nemám save a mám vše už přepsané až na ostrově.
Tam jako není problém, že si člověk zahraje kousek znova. Problém je vůbec přijít na to, že je v dead endu, pokud člověk nečumí do návodu. To zabere nejvíc času to zjištění a ta marnost, co jako mám sakra dělat :-)

@Artran (11.10.2022 15:50): Loom mám v plánu hned potom. Dokonce jsem i dneska smazal hodnocení. Hrál jsem to jako malý capart, ani nedohrál, a překvapilo mě teď, že to vypadá tak hezky. Já to tehdy hrál v EGA a vůbec jsem netušil, že existuje takhle pěkná verze :-)
jak píše Artran v komentáři, že tu nejsou dead endy, tak jsem hrál bezstarostně a byl neopatrný a do toho sudu na lodi se dá hodit prakticky cokoliv, a to jsem neměl dělat :-(
@jones1240 (28.06.2022 21:05): Ani mne ten design postáv príliš nesadol, ale ani to prostredie. Neviem si pomôcť, ale až príliš mi to pripomína hernú sériu Don't Starve a z toho traileru mám pocit, ako keby to mala byť hra skôr pre tablet alebo iné podobné mobilné zariadenie. Ale vývojári asi chceli skúsiť niečo nové. Mne sa napr. páčili Special Editions prvých dvoch dielov - kebyže sa vyberú touto grafickou cestou (prípadne "primiešali" niečo z trojky), tak by som si to možno i predobjednal, ak by to bolo možné.

EDIT: Tak s tou "konzolovou" grafikou som asi mal pravdu - ak to má vyjsť aj na konzoly (prvý by vraj mal byť Switch), tak zrejme nebolo inej cesty.
Nebudu lhát, libí se mi ten art světa, ale design postav mi docela nesedl, hlavně vzhled Guybrushe. Jinak mám hajp a ten art světa a okolí je fakt hezkej, jen ty postavy :( Místy dost nedobře karikaturní :D Ale čekám že si to ve finále zamiluju, jen je to nezvyk.

Jinak, ale trailer je naprosto epic, hodně nostalgie, snad všechny staré známé postavy, fakt už to chci hrát!
Tak co, kdo také znovu rozehráváte coby přípravu na Návrat? Přemýšlím, kdy jsem hru hrála... Možná snad ještě na základce? To už je pěkná doba. Ale tak tím líp teď pro mě.
@Richmond (27.12.2021 19:22): Díky. Jednička je podle mě vlastně docela férová (oproti druhému dílu). Všechno je dobře nahintováno v popiscích a předmětů a lokací není tolik. Jediné zásekové místo je asi to, jak sebrat rybu ptákovi za kuchyní. Když jsem s PC hraním začínal, tak se mi to s kamarádem podařilo také bez návodu (on vyřešil swordmasterku, kterou jsem kvůli mé blbé angličtině nedal, resp. vůbec nepochopil princip.)

Btw, zajímavá zkušenost pro mě byla v tom, že jsem ten první díl hrál TAK dávno (hrůza!!! Měl bych si vybrat avatara s ještě delším plnovousem :-D ), že se úplně vytratila nějaká nostalgie. Bylo to skoro jak hrát novou hru. Ke dvojce asi ještě nějakou nostalgii cítím.
Tak po 27 letech znova dohráno. Poštěstilo se mi to bez návodu za 8 hodin (řešení hádanek jsem si nepamatoval).
@jones1240 (10.03.2020 14:20): Oproti GK nie, ale mám pocit, že od tých 90s dialógov ubudlo. Stále tam sú a nie je ich málo, ale už ich nie je tak veľa. Neviem, či je to aj tým, že je to potom drahé na dabingu, ale väčšina dnešných adventúr, kde je veľa dialógov, sú skôr také tie AGS veci od wadjeteyesgames a podobne. Každopádne z troch takých klasických adventure zložiek - dialógy, hádanky, exploring, mám dialógy najradšej.
Tak pre mňa boli dlhé dialógy a ich kvalita, dôvod, prečo som vlastne túto sériu hral a prečo ju mám rád. :)
Dvojka je tezka jako peklo. Trojka uz je moderni adventura se vsim vsudy, ale zmenil se scenarista a IMHO uz neni tak vtipna, byt se urcite povedla.
Dvojka je mnohem horší, tam se pohybuješ hned po třech ostrovech a někdy stejně jako na začátku jedničky si nejseš si jistý co máš zrovna dělat. Respektive víš co máš dělat ale pořadí je problém. A pixelhunting/logika stejná.
[neexistující komentář]: Dvojka je taky kolikrát napřesdržku s těmi hlavolami :) Ale hlavně vydrž, nenech se odradit a zahraj si pak i trojku, která je prostě nejlepší!
Aha, tak to potom hej, keďže ono je to tam fakt podobné, škoda no. Je to asi moc crazy.
jj, dobře že ti sedl :) Mě se moc ani nezamlouval podobný styl u Tenteklů a Sama&Max.
Asi otázka vkusu, predsalen tie hry čo si napísal majú aj diametrálne odlišný humor, mne ten suchý a miestami absurdný v MI sadol. :)
Tak a těď už si to prostě musím zahrát. Zajímalo by mě jak dopadnou jejich osatní projekty, hlavně že ale konečně něco po dlouhé době dokončili.
Dík a jak se v něm ukládá, respektive jak se dostanu do menu hry? To co mi akorát jde, je vypnout hru, skrze červený křížek :))
Neví někdo, jak toto rozjet na XP? Po spuštění na mě vyzkočí černé okýnko a nic. :-/
HD grafika je prostě.. WOW. Vzhled postav (proporce, účesy) je trochu jiný, ale není to propad který by se nedal ustát. Audio (a hlavně očividně perfektní dabing) tomu dává nový rozměr. Celkově myslím že půjde o jedno z nejlepších oživení klasiky za posledních 20 let (bylo ještě nějaké jiné?)

Screenshoty dokáží pěkně navnadit. Šťavňatá paráda!
"v HD grafice"
LOL, zlá doba, ve které žijeme, a kde je "HD" moderním zaklínadlem - z těch článků, které se tímhle zaobírají, by člověk skoro řekl, že to je nějaký konzolový středověk.

Každopádně ta graficky "vylepšená" verze je podle screenshotů v mých očích hrůza a děs.