Druhá z dvojice stříleček od nechvalně proslulých City Interactive, která se dá aktuálně koupit na Steamu za cenu jednoho pivka. The Royal Marines Commando má možná o něco zajímavější tématiku, zpracováním ale značně zaostává. V 5 misích se hráč podívá do různých míst po Evropě, ale podobně jako v Operation Thunderstorm, i tady jsou lokace vyloženě koridorové a prázdné. K mému překvapení jsem se však tentokrát podíval dokonce i ven. Zde je to ale bohužel ještě o třídu horší. Použitý LithTech Jupiter EX engine se opravdu hodí pouze na vykreslení temných prostor. Jakmile se tvůrci snaží o větší venkovní lokace a ještě k tomu za bílého dne, je to rozmazaný hnus bez jakékoli snahy o kreativitu. Nehledě na to, že framerate ve větších prostorách jde razantně dolů.

Jinak je to ale úplně to samé. Recyklát zvuků a dalších assetů - kluci dokonce bez skrupulí vzali a nakopčili jednu celou lokaci použitou již v předchozí hře. Naštěstí je to krátké, za hoďku a půl jsem to měl za sebou, a teď si můžu dát od City Interactive zase na dlouhou dobu pauzu.

Pro: gunplay, oddychová hratelnost, obal hry

Proti: je to samozřejmě špatná hra, takže skoro všechno, recyklace předchozí hry

The Royal Marines Commando je další z řady FPS od city interactive která se ostatním hrám hodně podobá. Jedinný rozdíl oproti třeba Terrorist takedown 2 je v prostředí, zbraních a příběhu. Ostatní věci jako je mapa, systém zbraní, AI, menu či jiné maličkosti jsou stejné.

A jak se The Royal Marines Commando hraje? Pokud máte chuť na nějákou obyčejnou hru kterou projedete běhěm dvou dnů (hrací doba asi 3 hodiny, misí asi 6) tak se na poprvé TRMC hrát dá, hrát to ale znovu myslím nikdy nebudu a že by ve mě hra nechala něco kvůli čemu bych na ni vzpomínal to určitě ne. Grafika je na dnešní dobu průměrná, fyzika je ale docela dobrá (Engine z herní pecky F.E.A.R.). AI protivníků nic extra, zato se kryjí, utíkají či se někdy rozběhnou přímo proti vám.

TRMC je zkrátka tuctová FPS které je na chlup podobná ostatním hrám od City interactive, která neobsahuje nic kvůli čemu by stálo zato ji vyzkoušet. Na druhou stranu dalo se to hrát a byla to celkem zabáva.

Pro: fyzika, možná grafika, dá se to hrát, nebylo to tak hrozné jako shellshock 2

Proti: oproti jiným hrám o třídu níže, velké podobnost s ostatníma hrama od CI, krátká herní doba