Víte někdo jak se v téhle hře skenuje? Jsem ve vesmíru a mám použít sken na pašeráky. Nepřišel jsem na to jaké to je tlačítko.
@Paul (18.04.2020 01:06): hraju to s PS4 gamepadem tak, že jsem jakoby namapoval tlačítka. Není to nic moc. Stejně musím u sebe mít klávesnici a když dojde na rozhovory, tak zmáčknout čísla odpovědí.

@Phoenix (18.04.2020 16:00): mrzí mě, že se okolo toho nevytvořila žádná komunita, která by to třeba malinko vyladila na dnešní potřeby, grafické karty, atd. Rozhodně je to nejúplnější hra z tohoto typu projektů kterou jsem viděl. Právě jsem docela čuměl, že to zvládli dostat do této podoby. Vždyť v kolika lidech to tak asi dělali:).
@Paul (18.04.2020 01:06): jj, jak to dohraju, tak koment napíšu.

Začátek není v alien jungle, ale na písečné planetě, trochu podobné třeba Duně. Potažmo úplný začátek je alien jungle, ale jde o tutorial v trenažéru, zbytek hry vypadá dost jinak a první skutečná lokace je město na písečné planetě.

Gamepad jsem nezkoušel, řekl bych, že hra jej nepodporuje, ale mrknu.

A hraju verzi ze Steamu, tentokrát oproti White Gold: War in Paradise nedělali žádné čachry a je to verze s unofficial patchem od wesp5 ve verzi 1.9 + ruský dabing (v jedné animačce ale postavy mluvily angicky).
@Phoenix (18.04.2020 00:42): Napiš prosím tě koment, až to dohraješ, ať tu konečně nějakej je. Kdysi jsem si tohle koupil na gamersgate a chtěl zahrát, ale nějak jsem se k tomu nikdy nedostal, ikdyž si pamatuju jak jsem to zkoušel. Začátek byl v nějaký alien jungle jestli si dobře pamatuju. Btw asi to nepodporuje gamepad, co? A jakou verzi hraješ?
@Charllize (18.04.2020 00:32): jj, je na tom vidět, že původně to celé mělo být mnohem větší. Jenomže to už naráží na to, co jsem psal u Xenus II, když děláš dnes Openworld, tak se Ti respawnuje/restartuje kde co, kdežto tady se po nějaké době vrátím na planetu a na daném místě najdu mnou opuštěné vozidlo v takovém stavu, v jakém jsem ho tam před několika misemi nechal.

Na Ukrajině a v Rusku už se dnes často jede vývoj západním stylem (koridor + animačky viz třeba Metro) místo různých šílených mixů spousty žánrů, případně totálních zvláštních megalománií :-)
@Phoenix (18.04.2020 00:20): Ja tu hru sledoval od pocatku vyvoje a hrozne se na ni tesil. Pak vysla jen v rusku a ja se k ni poprve dostal s polovicnim amaterskym prekladem do anglictiny. Problem byl v tom ze puvodne toho naslibovali mnohem vic, minimalne vice planet k pruzkumu a vic jakoby elite ve vesmiru. Takze u me tuhle hru provazi lehke zklamani od sameho zacatku. Ale i tak se k ni jen tezko hleda ekvivalent. Skoda ze doba tehle olbrich projektu v rusku uz jaksi nefrci, buhvi ceho by jsme se dockali :)
Je to takovy Star Citizen verze alfa 0.001 :D
No, tak po šesti odehraných hodinách se nestačím divit, co všechno do toho zvládli nacpat.

O prostřelování pneumatik na vozidlech už byla řeč (lze je vyměnit, stejně jako není problém doplnit palivo nebo vozidlo opravit). Ale snad poprvé se mi v nějaké hře stalo, že mi vozidlo zasypal písek :-)

A když se člověk po nějakých čtyřech hodinách na první planetě dostane do vesmíru, kde je z toho skoro regulérní vesmírný simulátor s vylepšováním lodě, obchodováním nebo třeba misí, kde je potřeba vyhrát závod ...

Nemít tohle tak dřevně východní engine, tak je z toho instant classic, snad jediné trochu podobné hry jsou obskurnosti typu Parkan II nebo Universal Combat.
@Feidias (22.03.2020 19:52): Jj, stačí projít okolo pár maníků co tě nemaj v lásce a ty čísla jdou rychle dolů a když ti prostřelí nádrž nebo zničí kolo (doporučuju nosit rezervu), tak si běž rovnou hledat nový vozítko.
@Phoenix (22.03.2020 08:48): zajímavý blog:).

@Neelixx (22.03.2020 10:33): ok díky.

Zatím se snažím zorientovat. Teď jsem zjistil, že bugina toho zas tak moc nevydrží:). Je fakt škoda, že komunita nevydržela tak dlouho aby to ladila a vylepšovala dál. Na combat systém už si dneska musí člověk zvykat, ale celkově mi to přijde super na to v kolika lidech to asi dělali.
@Phoenix (22.03.2020 11:58) Na žádný zásadní bugy si nepamatuju, jeden vedlejší quest se mi sice bugnul, ale po loadnutí poslední pozice se mi ho na druhý pokus podařilo dokončit. Jinak nic zvláštního. Hlavní je nevyhazovat z inventáře zbytečně věci, který bys mohl později potřebovat. Hrál jsem steam verzi s unofficial patchem 1.9.

White Gold: War in Paradise jsem dohrál pár měsíců před Precursors, prostředí se mi líbilo víc, má to imo lepší OST, ale na druhou stranu je to rozbitější než Precursors (celá jedna frakce se mi zabugovala a nešlo pro ni plnit úkoly).. Jestli znáš jejich první hru Boiling Point: Road to Hell, tak je to prakticky to samé v bledě modrým.
@PRIVATE MARTIN (22.03.2020 10:25), @Neelixx (22.03.2020 10:33): Tak to dost čučím, měl jsem za to, že jde o natolik zabugovanou věc, že je její dohrání téměř nemožné. Sám jsem měl několik let na různém HW problém hru vůbec spustit bez ohledu na to, jakou verzi jsem zkoušel (a podobný problém jsem měl i s White Gold). Takže jsem to nakonec přestal úplně sledovat.

Každopádně díky, jde o věc, která mě dlouho hodně lákala, ale odložil jsem ji s tím, že na základě délky (měl jsem za to, že je výrazně delší) a technického stavu nestojí za to. Takže se do ní v nejbližší době zkusím znovu pustit.

@Neelixx (22.03.2020 10:33): Co bugy, jsou tam stále nějaké gamebreaking nebo jde spíše o problémy, které jsou řešitelné? Hrál jsi Steam/GamersGate/Level verzi? Jakou verzi unoffcial patche jsi použil? Podařilo se Ti dohrát i White Gold?
@Feidias (22.03.2020 07:48): Vzhledem k tomu, že existuje dost málo lidí, kterým se tahle podivnost podařila dokončit (je to velmi dlouhá htra a přes aplikaci unofficial patche 1.9 plná bugů, takže ji nedohrál podle mého ani wkduffy, který se na podobné zvláštnosti specializuje), tak Ti asi nikdo neodpoví.
@Feidias (18.03.2020 11:08): Hmm, kdysi davno, kdyz to jeste nebylo anglicky ale existovala jen ruska verze jsem chodil na jedno forum kde to nekdo prekladal a resilo se tam dost veci kolem hry..jenze...jaksi..uz nevim kde to bylo :)

Jinak hrani ruske hry zasadne o samote bez komunity, tak nejak to k tomu sedi :D

@Feidias (18.03.2020 12:16): ruska verze mela dabing skoro u vsech rozhovoru, da se nekde jeste sehnat a vlozit do te anglicke. Mozna nekde na steamu bude odkaz..
@Neelixx (18.03.2020 11:12): to už jsem taky koukal. Všiml jsem si v cutscénách, že je tam ruština bez titulků. Ty neoficiální patche to napravují? Jsem zatím na té pouštní planetě. Jestli jsou tam potom další filmečky měl rád otitulkované.
Dost mile mě překvapilo. O to více, že se mi to líbí i po cca 11 letech od vydání. Existuje okolo toho nějaká internetová komunita?
Na Windows 7 32 bit s ATI kartou (minulý pokus byl s NVidia) jsem rozchodil jak Precursors tak White Gold, možná může být zakopaný pes (samozřejmě nejen) v 64 bit OS nebo grafickém chipu (na minulé ATI a Win XP hra jela).
Mám problém s rozchození Precursors (White Gold dělá totéž). Precursors mám z Levelu. Bez ohledu na to, jestli zkouším pouštět původní verzi nebo verzi s neoficiálním patchem, tak po spuštění vidím jen černou obrazovku, správce úloh tvrdí, že program neodpovídá. Zkoušel jsem i vypnout kompozici plochy (jak tvrdili na Gamers Gate), ale bez úspěchu. Mohlo by to být W7 64 bit, ale stejný výsledek je i ve VirtualBoxu s Win XP. Podařilo se někomu tuto chybu vyřešit?
Jen pro info kdyžtak, jak je možné Precursors dneska legálně pořídit? 15GBP na GamersGate mi přijde dost:p. Ta verze z Levelu je ta GGovská, pokud to chápu dobře. Dají se kdyžtak někde sehnat starší levely (konkrétně to říjnové)?
Hmm, neresil nekdo tu otravnou akceleraci mysi? Zkousim to uz cca 20 min a proste se mi ji nedari vypnout, s ni je to pro me nehratelny :(
Tak vše funguje jak má, i když ta rušina mi tam tolik nesedne :)

První dojmy jinak pozitivní. Přítomna je řada detailů a vypadá to, že je zde i minimum generických npc se stejnými dialogy - přesto to jako celek trochu působí prázdným dojmem. A obtížnost je hodně vysoká, minimálně souboje s rychle pohybujícími se "psouny" daly zabrat (navíc s 10-15 fps :).
Hmm, vypada to lip a lip, navic nejaky pekny odkazy tady, asi to brzo vyzkousim :)
MtM: Díky :).

Btw, nemělo by být ještě v žánrech zde na DH uvedeno RPG (za které to je často uváděno)?

Drolin - medzitym som editoval predchadzajuci prispevok, len pozeram, ze mi to zase zlikvidovalo lomitka v texte :) Snad sa z toho vysomaris.
Ok, přidej link a budu ti zavázán :). Ale ta úvodní scéna v eng je povedená, když hráč ani neví, kdo z těch tří právě mluví když všichni mají stejné hlasy.

Vlastně tak to je i s White Gold, kde jsou nadabované jen cutscény.

Drolin - v anglictine su nadabovane len "cutsceny" a znie to strasne, takze to bude nieco narychlo spichnute. Zvysok je potom ticha hra, kde nepocujes ziadne dialogy, ziadne reci a obcas chybaju i nejake ine zvuky :)

Pre predstavu:
zvukovy subor po nainstalovani anglickej verzie: 400 MB
zvukovy subor z ruskej verzie: 1,4 GB

Uz chapes, ze bez toho to straca rovno na amtosfere?! :)

EDIT:

Nasiel som to! :)

Stiahnes subory, rozpakujes a nakopirujes do "Precursorspackages", prepises teda tie povodne.

Potom, kedze v "cutscenach" nie su titulky, budes potrebovat (ak nevies ovsem rusky :) ) este anglicky dabing k tymto scenam. Ten bud najdes tu. Alebo opat stiahnes z

Ak je to tam spakovane spravne, tak to uz len hodis do hlavneho adresara Precursors, ak nie, subory idu do PRECURSORSSOUNDSCUTSCENES.
Já si říkal, že 8,4gb je nějaká divná cifra jen pro dabing :). Jinak ten eng dabing je profesionální nebo narychlo spíchnutý pro potřeby gamersgate (nebo kde se to prodávalo)?.
Drolin - hmm, to je nieco divno, ma to 8.4GB? To co som stahoval ja, malo necele 1.5GB... musim sa na to pozriet.

Tak neskusim, to by som musel mat nainstalovaneho ich klienta... Kaslat na to :) Zatial mi hra funguje dobre a zo vsetkymi zvukmi.
Po HW stránce to vypadá vyladěnější než Boiling Point a White Gold.

MtM: Těmi rus soubory myslíš toto?
Ale jo, pokojne by som tomu hodil 80, i ked je tam dost veci, ktore nie su dotiahnute do konca. Inak ak to bude chciet niekto hrat z Levelu (ako ja), odporucam zaobstarat si ruske zvukove subory, kedze to co je tam defaultne je tragedia a vtip!

montana: To je imho prilis naivni pohled :) Ale tak nemam dukaz ani tak ani tak.
Hmm tak verze z Levelu. Nevíte, kde bych mohl vyjma RSFR samotný sehnat ten ruský retail v oranžové krabce? Chvíli byl k mání na britském Ebay, ale po těch pár kusech se rychle zaprášilo.
Ano, janchorovi zavolali seznam her co muzou dat do pristiho Levelu a on vybral Precursors :)
Verze v Levelu by dle slov redakce mela byt "uplne nejvic odladena jak muze bejt"
A ty si myslis, ze se spolu ti lidi najednou prestanou kamosit, kdyz tam spolu delali nekolik let?
Muzu to zkusit nejdriv dnes vecer, ale asi se k tomu nedostanu. Ale vzhledem k tomu, ze to tam urcite protlacil Grygar, kterej na tu oficialni anglickou verzi taky nadaval, tipnul bych si, ze to bude ruska verze se neoficialni anglictinou.
Netušíte v jaké formě tam jsou Precursors? Oficiální anglická verze byla údajně naprosto otřesná...
Heh, před chvílí jsem to měl na gamersgate v košíku za 3.75, ale místo abych to rovnou koupil, tak jsem dál pátral a stihli to vrátit zase na těch 15e.

Fhtagn!
Paul: jestli to otestuješ, napiš sem prosím dojmy (pokud možno dřív než vyprší sleva). Sice se mi příčí mít kromě Steamu a GoGu další kanál, kde bych nakupoval, ale tahle hra mě zaujala a cena je víc než lákavá. Jejich nabídka her je zatím celkem chudá, ale je tam pár kusů, co by mohly člověka slušně zabavit.
Stejně je velká škoda, že se The Precursors nedostal dál, než za domácí humna. Přitom Boiling Point byl relativně prodejní úspěch a po kritické stránce příjemný nadprůměr.

Mě hra hodně potěšila, protože svět je úžasný a většina prvků, jež jsem měl rád v Boiling Pointu tu taky zůstala, naopak ještě vyšperkovanější a grafika je awesome. Nechápu, proč to nevydali alespoň na Steamu s amatérským překladem, vždyť by jim to vzalo minimum peněz a minimum času.
Hydrogen - podle wespa, jež ten patch a překlad dělá (a 7 let moduje/patchuje Vampire Bloodlines) je ten patch na cestě. Nedávno vyšel neoficiální od něj jež slouží jako beta.
Hydrogen: Jenže chodit na jakékoliv ruské stránky je dost o hubu, jelikož ti pak na mail chodí záplava sraček v azbuce a ani nevíš jak... Stahuju zatím warez, je to hnusný a dlouho jsem to nepraktikoval, ale chci vidět jaký to je....
Paul: Být tebou se na gg vykašlu. Je to dost možné, že další patch ani nepřijde. O hře jsem si dost researchoval, když vyšla videorecenze na tiscali games a nejlépe se jeví sehnad ruský originál (na netu někde koluje návod jak objednat hru z ruského sajtu yuplay.ru bez znalosti ruštiny) a k ní stahnout ten překlad+neofic.patch od wesp5.
Čekám na oficiální 1.1 patch, pak koupím na gamersgate.co.uk za 20 liber.
Mám rád tyhle crazy russians.
Začal jsem to stahovat, protože toto je titul ukradni, pujč, zabij, ale rozhodně to měj. Toto je věc, která mi na trhu strašně chybí... Hrál to někdo??
Bylo by to super, nicméně pochybuju. Hru jsem každopádně nehrál, ale přidal jsem jí, protože mě zajímaly názory zdejších - uvažuju o ní.