Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Paranoia Complex

Cyber World

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1989 AmigaAmstradSpectrum
1990 C64
Vývojáři:
Big Brother is watching You!

Budoucnost podle vývojářů arkádové střílečky The Paranoia Complex je neveselá a špinavá. Veškeré dění v obrovském městě, kam vás přenese dějové pozadí hry, kontroluje superpočítač, jemuž jsou nekompromisně podřízeny životy všech živých bytostí až do nejtitěrnějšího detailu. Lidé již nejsou myslícími bytostmi, ale řídí se pouze pokyny počítače a konají vše podle jeho pravidel a tvrdých zákonů. V podzemí však i přes přísné tresty bují rebelie a skupinky lidí se ze všech sil snaží svrhnout diktaturu počítače. Pro tyto případy se ve městě pohybují také strážci tvrdě potlačující každý záblesk svobodného myšlení...

The Paranoia Complex vás uvede do role právě takového strážce "zákona" vykonávajícího špinavou práci podle pokynů počítače. Ve hře nahlížené z ptačího pohledu se pohybujete labyrintem velkoměsta, jehož budovy připomínají spíše elektronické součástky a zde plníte jednotlivé úkoly, které vám počítač předává pomocí terminálu na určitých místech. Těmito úkoly jsou myšleni zrádci, kritici systému nebo sabotéři, jež musíte najít a "postarat" se o ně ve stanoveném limitu, což většinou znamená jejich smrt.

Společně s vaší osobou je ve hře šestice vašich klonů, které mohou vaše zakázky splnit za vás; mnohdy jde o nezbytnost, protože často plníte několik úkolů současně. Splnění rozkazu je odměněno prémií v podobě kreditů na vašem kontě a zvýšením stupně bezpečnosti. Kredity pak jde vyměnit za lepší vybavení, laserové zbraně nebo rádio, kterým dostáváte další pokyny. Společně s odměnou nebo trestem podstupujete pravidelně také test osobnosti. V případě nesprávných odpovědí se z lovce stanete lovnou zvěří.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.