Sakra proč tady musí být tolik puzzlů typu - posouvej destičky, přijdi na to, jakou početní metodou s čísel získáš kód a pod.? Nebýt toho, tak je to i na stovku. Ale za tohle dávám body dolů a ještě si rozmyslím, jestli to definitivně po dohrání ohodnotím tak vysoko, jako UAKM. Samozřejmě pro Pandoru hraje to, že ten příběh je prostě pecka a jde mnohem dále, než UAKM a hra je snad 2x delší. Ale ty puzzly na každém kroku to zabíjí. člověk vyřeší jeden, projde chodbou a už řeší druhý. Mám přeci jen rád adventruní rébusy odehrávající se v rámci prostředí, v kterém se nacházím než aby mě to pořád přehazovalo do deskových puzzlů. A to nemluvím o několika těžkopádných sviňárnách, kvůli kterým jsem se musel podívat asi 5x do návodu, což se mi u UAKM nestalo.
Puzzle se složením roztrženého papírku "I'am watching You" do 3 minut za + 100 bodů byl opravdu výzva. Ani nevím, kolik pokusů mě to stálo, ale nakonec jsem si to osvojil tak, že jsem každý dílek a jeho nutné natočení a pozici znal zpaměti, tak jsem to dal za 2:55 :-) Nevím, proč jsem těch 100 bodů za každou cenu chtěl, když to k dohrání hry nutné není, ale nějak jsem si to včera večer dal za cíl :-)
@Han22 (03.01.2019 12:09): V principu s Tebou nesouhlasím, to bych nepsal příspěvek :-) Ale můžeme se klidně shodnout na tom, že jde o malé změny pro Tebe a větší než malé pro mě :-)

BTW Fašismus je spojení business a vlády, tak bych asi Enklávu neoznačil.
@Phoenix (02.01.2019 16:11): V principu se mnou souhlasíš. Obě tyto pokračování v principu vypadají a hrají se stejně, akorát byly dodány maličkosti které vylepšují hru, doladěny detaily a přidán obsah. Ostatně Doom 1+2 dostaly ode mě 100% a kdybych si našel čas dohrávat podesáté oba Fallouty, tak by dostaly bez přemýšlení taky 100%. Pointa byla, že není někdy potřebav moc měnit, stačí doladit to dobré.
A zrovna s tím vyzněním bych se u Fallout vs. Fallout 2 hádal. Ono totiž jednička ač vážná jede na poměrně béčkovém příběhu invaze supermutantů. Kdežto dvojka ač napěchovaná různými vtípky ukazuje různé možnosti kam se může taková postapo společnost vyvinout - od republikánské byrokracie (NCR) přes mafiánský divoký západ (New Reno) až po feudální elitářskou společnost kde jsou "šlechtici" a "podaní" (Vault City). O fašounech v Enklávě nemluvě.
@Han22 (komentář):

Mezi Doom a Doom 2 nejsou žádné rozdíly ... tedy až na jednu novou zbraň, mrť nových monster, odlišný feel levelů, které už nejsou rozděleny do epizod ...

A mezi Fallout 1 a 2 jsou také mraky rozdílů co do předmětů nebo celkového pocitu ze hry (Fallout 1 je dost vážná záležitost, dvojka se jen hemží popkulturními narážkami).

Příklady podle mého nejsou zvoleny dobře, takže byť se zbytkem komentu souhlasím, tak za tohle dát + nemůžu.
Říká se mi to nelehce, ale Mean streets u mě žádné pokračování nepřekonalo, a to mám tu ulici a herce ve FMV verzích rád. Pandora directive a Overseer stojí za hraní díky příběhu a herectví, ale herně pokulhávají. Kromě abnormální jedničky jde kvalita nahoru víceméně rokem vydání, všechny následující díly trpí nedostatkem pocitu z pátrání (žádné slepé uličky, žádné rozmýšlení koho se na co zeptat v rozhovoru jenom škrtání ze seznamu, žádné detektivní vybavení) a pixel huntingem kdy nejvíc mi zatopily 2d sprity v 3d prostředí, kde z úhlu byla mnohdy vidět jen úzká čárka. Některé puzzle jsou zábavné (sestavování dopisů, destičkový puzzle, šachy), některé spíše otravné kde moc nevíte co dělat a hlavně máte pocit že vám někdo natahuje hrací dobu která mohla být naplněná lépe, což platí i pro některé rozsáhlé lokace typu indiánské vesnice či Roswell). Technické problémy překvapivě s nejnovějším Overseerem, jinak bez větších problémů.

Teslu dám až bude někdy ve slevě, teď jdu na Police quest a trochu si rozmyslím komentáře k jednotlivým dílům. Ale nic neslibuju.
@GodOfTheSick (04.09.2012 09:01): No, gamespot jsou *censored* co se týče recenzování adventur. Ty zbylé stránky (GamersHell, Computer Games Mag) nemají žádnou reputaci. Co je ale nejdůležitější, hra uspěla jak v Riki, Levelu i Score :).

Popravdě tobě bych ale TPD nedoporučil (ač je tu přehledný hint-systém).
@GodOfTheSick (04.09.2012 08:31): Vím, že jsi bojovník proti všeobecně uznávaným adventurám :).

Nicméně prakticky na Pandoru nenajdeš negativní recenzi (acg, metzo, ja...), většina hráčů také umístila Pandoru do své TOP10.

A už UaKM byla skvělá adventura, ale tento díl je po všech směrech vylepšený a má vše (a ještě řadu věcí navíc), co kvalitní adventura má mít.

Hrál jsem cd verzi, ale ten problém byl i v gog verzi :).
@Drolin (03.09.2012 17:46): Podle koho/čeho se jedná o jednu z nejlepších adventur všech dob? Žebříček? No v jednom je PD v první desítce, v druhém není ani v první dvacítce. Parta soudruhů vždycky rozhodne, jak se jim líbí :-) A Průměrné hodnocení? Takových adventur jsou už dnes desítky a velkého kvalitativního/procentuálního rozdílu mezi nimi není. I TWD k nim patří a průměrné hodnocení na základě odborníků z řad kritické obce má kolikrát vyšší než ty staré - neustále vychvalované -kousky :-)

DOSbox blbl v GOG verzi nebo jsi to hrál z CD?
Konečně dohráno :).

Výborná hra - místo v top10 adventur si jistě zaslouží, škoda jen poměrně častých záseků hry (pod DOSboxem).
Nemáte někdo savy z pátého dne (nebo i čtvrtého) i se složkou "PLAYERS" (kterou jsem si zapomenul zazálohovat, a tudíž se ke svým uloženým pozicím nedostanu)?