The Omega Stone se snazi kopirovat Myst, vcetne pouziti zivych hercu pro monology (dialogu se nedockate, vrcholem interaktivity je vas ridic, kteremu ukazujete mista, kam se chcete dostat, pripadne na vas porvava lord, zatimco se prehrabavate jeho pracovnou).

The Omega Stone je o neco lepsi hrou, nez byl prvni dil Riddle of the Sphinx. Na prvni pohled se zlepsila grafika, prace s inventarem je o malicko intuitivnejsi, konecne nemusite menit cedecka, pokud zvolite plnou instalaci (dokonce zdokumentovano v manualu) no a samozrejme se rozsiril pocet lokaci, do kterych se muzete podivat. Ty jsou bud prtave, nebo naopak obrovske: vede Chitzen Itza se svymi podzemnimi jeskynnimi komplexy, nastesti se v nich da po chvili orientovat celkem dobre - hlavnim problemem bude nachazeni predmetu, z nichz vetsinu ani nepouzijete.

Lokace Stonehenge je rozdelena na tri mapy, z nichz druhou tvori panstvi jakehosi lorda - zde mi utkvelo v pameti zahradni bludiste, do ktereho musite jit hned dvakrat. Treti podoblasti je jakesi keltske stredisko s rybnickem, vezi a jednim z nejvypecenejsich puzzlu, na jake jsem kdy mel cest tu smulu narazit. Nejprve musite z nekolika ruznych roztristenych stop vytvorit recept: musite identifikovat suroviny a jejich mnozstvi. Mate k dispozici ctyri ruzne merky od spetky po unci, ale vlastne byste jich potrebovali sest, takze recept musite patricne prepocitat na jednotky, ktere mate k dispozici. No a v neposledni rade musite ingredience nahazet do nadoby, kde sse resetovaci paka nachazi primo pod mistem, do ktereho suroviny hazete, takze si muzete vsechno jednim pohybem zlikvidovat a zacit znovu. Krome toho musite nejprve nalezt vsechny "nadoby" s ingrediencemi - a i kdyz je najdete, posledni ingredienci stejne musite nadvakrat prinest z jineho mista. Brr.

Teprve po ziskani vsech disku je vam zpristupnena zaverecna lokace - more u ostrova Santorini. Hra me ke konci prestala bavit a zaverecne rozuzleni ve mne vyvovalo podobne pocity, jako Riddle of the Sphinx. V outru se opet vykecava profesor, pry se mu podarilo objevit dalsi svitek a tentokrat pujde o dalny Vychod... Pred dvanacti lety se mluvilo o tretim dile, pod nazvem Riddle of the Sphinx 3: Oracle Bones, ale ten nikdy nevysel. Popravde me tato dalsi neukoncena trilogie boli mene, nez absence tretiho dilu Aury, tretiho dilu dobrodruzstvi Adriana Blakea ci zaver hexalogie, resp. na Cryo nastupnicke trilogie o Atlantis z produkce Atlantis Interactive Entertainment.