Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Norwood Suite

02.10.2017
64
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Norwood Suite je priamym pokračovaním kratšej freewarovej adventúry Off-Peak.

Ako hlavný protagonista príbehu ste poverený úlohou doručiť zásielku jednému z hostí verejne známeho hotela Norwood. Zdanlivo jednoduchá úloha však rýchlo naberie omnoho zaujímavejšie kontúry. Hotel, ktorý bol pôvodne súkromným sídlom jedného z najslávnejších hudobných skladateľov na svete, čo jedného dňa záhadne zmizol, totiž skrýva nejedno tajomstvo.

The Norwood Suite je adventúrou videnou z pohľadu vlastných očí, ktorá stojí na prieskume okolia, zbieraní a používaní predmetov či na konverzáciách s obyvateľmi hotela, cez ktoré získavate nové informácie. Súčasne si môžete užívať aj všetky hotelové vymoženosti. Atmosféru pomáha navodzovať mierne surrealistický umelecký dizajn prostredia a výrazná hudba. Dabing charakterov však absentuje.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Norwood Suite se mi dostal do povědomí díky kanálu Cool Ghosts na youtube (jejich první epizoda nového formátu pojmenována Cool Ghosts: Episode 1). Díky těm dvěma týpkům jsem vyzkoušel už několik indie titulů, a ještě nikdy jsem nebyl zklamán. To koneckonců platí i pro Norwood Suite, ačkoliv titul nemůžu doporučovat na potkání, já osobně jsem byl natolik potěšen, že když se mi hra v 90 % bugnula (zaseknutý ve zdi), tak jsem ji rozehrál znovu. Ano, jednalo se o pouhé dvě hodinky, ale věřte, že u mě je to velký úspěch.

Ve hře jste hostem v jednom surrealistickém hotelu, vše kolem vás je divné, postavy místo dabingu vydávají rozbitě znějící hudební tóny, hotel je prošpikován tajemnými chodbami, které nedávají smysl a všichni kolem vás se chovají švihle.

Nejlépe to definovali Cool Ghosts ve svém videu – hry jsou divné a vývojáři tráví nemálo času tím, aby působily co nejvíc uvěřitelně a snaží se skrýt onen fakt, že se jedná o hry – ať už nedokonalou grafikou, nesmyslný design prostor, špatným dabingem a vzhledem postav obecně. Ale co když všechny tyhle neduhy akceptujeme – a postavíme na nich hru?

Není přece vždy trochu toho dobrodružství dostat se někde glitchem do nehotové oblasti, nebo si spawnout příšeru, která byla ze hry vystřižená? Já považuju tyhle „mrtvé oblasti“ her, které jsou ztraceny v procesu tvorby jako něco kouzelného. Viz například různé alfa verze STALKERa. Norwood Suite je stále „hotová“ hra a s těmihle pocity to není tak horké. Ale hraje se na podobnou strunu. Je to něco, co nám jsou schopny zprostředkovat jen hry.

Takže… pokud se rádi propadáte pod textury a budí ve vás nadšení oblasti, které nedávají smysl a byly ze hry vystřiženy, zkuste si zahrát tuto hru. Budete si chvílemi připadat jako jediní na světě, co hrají něco takového.

Hra je mimochodem poskládaná pouze z konverzací, fetch questů a mačkání velmi viditelných "skrytých" tlačítek. Je to ale jedinečný zážitek, který bych rád vídal častěji.

Pro: Surrealismus, humor, připomíná švihlost Deadly Premonition (líbil-li se)

Proti: Připomíná švihlost Deadly Premonition (nelíbil-li se)

+12