The Legend of Zelda: Oracle of Ages

Zelda no Densetsu: Fushigi no Ki no Mi ~Jikuu no Shou~

14.05.2001
30.05.2013
27.07.2023

Hrdina Link je pomocí artefaktu Triforce přemístěn do země Labrynna, ve které došlo k narušení chodu času, jelikož temná čarodějka Veran posedla titulní vědmu věků a využívá jejích schopností k páchání zla. Link tedy musí s pomocí cestování v čase zachránit vědmu, získat všechny esence času a navrátit Labrynnu do dob její bývalé slávy...

Oracle of Ages společně s Oracle of Seasons tvoří dvojici Oracle her, spadající pod sérii akčních adventur The Legend of Zelda. I přes to, že se vývoje tentokrát ujalo studio Capcom, se obě hry hratelnostně a graficky velmi podobají předchozímu handheldovému titulu v sérii, Link's Awakening. Oproti Seasons se Ages zaměřují spíše na hádanky než na boje. Zadáním kódu získaného po dohrání hry do jejího protějšku se odemkne pozměněný příběh, který propojuje události obou her a nabízí i pravý konec.

Hra se odehrává v zemi Labrynna, kterou Link navštíví v přítomnosti i minulosti a cílem hry je shromáždit všech osm esencí času, schovaných v různých dungeonech. Postup hrou je vázaný na Linkovu schopnost manipulace s časem pomocí písní hraných na Harfu věků, jenž se Link postupně učí nové. Kromě této schopnosti má Link k dispozici i řadu dalších předmětů, jako třeba vystřelovací hák či různé prsteny, které vylepšují Linkovy statistiky.