Zajímavosti

Vývoj

Schopnost "zamknout" pohled/kameru na nepřítele pomocí tlačítka a automaticky mu tak neustále čelit obličejem se nazývá Z-targeting a bylo to poprvé, kdy se tato funkce ve hrách objevila. Za jejím vznikem stojí návštěva zábavního parku v Japonsku, kde se konalo divadelní představení se samuraji, jelikož se vývojáři rozhodli, že do hry zapojí některé prvky ze samurajského bojového umění. Při dramatickém představení viděli, jak postava nindži chtěla uhodit svého protivníka samuraje řetězem. Samuraj ovšem řetěz zachytil a otáčel se okolo svého nepřítele tak, jak se to děje i ve hrách, pokud má hráč zamknutý pohled na oponenta. Tato scéna vývojáře inspirovala k vymyšlení Z-targetingu.

Příběh

Ne jen že má tato hra krásný příběh, ale pokud se do ní ponoříte víc, teprve poté zjistíte, jak je geniální a asi proto se zatím neustále drží v žebříčcích, jako nejlepší hra všech dob.

V této hře se odehrávají v podstatě 3 příběhy:

1) herní příběh, který je prostě úchvatný a čerpá z předchozích dílů
2) příběh o spojení člověka s přírodou
3) příběh o tom, jaké je ve skutečnosti dospívání. Jak složitý je lidský přechod od dítěte k dospělému člověku a co vše ho může ovlivnit. Hra nastavuje zrcadlo realitě a postava Ganondorf v podstatě ukradla hlavnímu hrdinovi Link mládí.

Doporučuji shlédnout nádherné video v odkazu (zdroj), které vše nádherně vysvětluje.

Easter eggy

Když jste malý Link a poprvé se setkáte s Zeldou, tak se podívejte přes okno vpravo. Uvidíte obrazy na nichž jsou postavy z her Super Mario.

Ostatní

Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.