@Ria Kon (10.06.2022 08:35): Vycházím jen z toho, že Spidey má 2 roky náskok a prodal "jen" o 3 miliony víc, přičemž má neustále nějaké filmy co by na to mohly lákat a dávno nižší cenovku. Pokud se bude opakovat s HBO seriálem scénář s Witcherem, tak ho mohlo tlou dostihnout.
@Charllize (10.06.2022 00:21): Na druhou stranu ale jedna z nejrychleji prodávaných Sony her, tzn za plnou cenu. Ve výsledku možná lepší, než prodat 15M ve slevách.

A mimochodem Sony má jen 3 PS4 hry, které se historicky prodávaly líp - GoW, Uncharted 4 a Spiderman. Nic víc. Přičemž dvě zmíněné jsou dlouho v Hits, což prodejům nepochybně pomohlo. Dlouhodobě to má nejspíš větší potenciál, než Spiderman třeba.

A až vyjde seriál, tak to prodá nějaký ten milion navíc zas, stejně jako se to stalo u Witchera.
Tak jen 10 milionu prodanych kusu. Na to ze mělo jít o největší blockbuster v dějinách Playstationu celkem propadák. BTW Sony údajně zarizla Days Gone 2 pac jednička prodala jen 7 nebo 8 milionu. Pokud tomu tak je, tak fakt těch 10 je spis menší pruser. No a teď s tím remakem jednicky slávě značky taky moc nepomohli.
@HELLER (03.01.2022 11:00): Já dohrál před půl rokem. Od tý doby mi to leží v hlavě a soundtrack poslouchám skoro každý den. Těším se, až to zase trochu pozapomenu a zahraju znova. Je to výjimečný zážitek. :)
@Cobot (03.01.2022 13:00): Já to rozehrál, mám tam asi 6 hodin a zatím jsem to uložil k ledu. Gameplay je o chlup lepší jak v jedničce, ale není to tak catchy jak jednička. Ghost of Tsushima mě momentálně zaujalo mnohem víc, přitom je to definice repetetivnosti :D
Já si ted druhej díl taky koupil. Dost de bojím tě rozvleklosti. Už jedničku jsem nedohrál právě kvůli tomu jak to bylo utáhané. Nicméně to, že je to dobrá hra z toho cítit je a mám právě v plánu teď přes zimu dojet oba díly najednou.
Hurá, konečně jsem se dostal k pořádnému hraní přes Silvestr a Nový rok :D místo chlastání a párty jsem drtil TLOU2 :)
A jsem unešen a nemohu jinak, než za plný počet.
@Charllize (04.06.2021 10:43): asi nejde moc porovnávat 400h+ a 20h+ hru. Ale nemyslím si, že by z toho šel udělat 15minutový quest, jak psal Marwel. Když hodně taky udělá, že musíš polovinu hry trávit v kůži Abby.

A i když to stojí a padá na postavách, tak jsem si vlastně krom Abby ani nikoho moc neoblíbil. A navzdory tomu je vnímám pozitivně. Byly tam prostě situace, kdy naháníš snipera a nenávidíš ho, protože je to pain in the ass sekvence a hraje si s tebou, jenže najednou se dozvíš, že je to Joelův brácha. A v té samé scéně zabije kamaráda postavy za kterou zrovna hraješ. Tak ten koktejl nejasných emocí je naprosto skvělý. Najednou se ti to všechno převrátí, pak na okamžik zase zpět a pak to pomalu doznívá v takové podivné prázdno. To ta hra umí no. Až na mě nějaká hra zapůsobí zase podobně, budu jen rád.

Po těch Trails jsem pokukoval hodně. Ale asi budu rád, když dojedu ty Persony. Další takové kolosy asi zatím nedám. :D
To je typická defenziva kterou používá každý fanboy, když se mu to nelíbí tak buď to nepochopil nebo nedokáže ocenit génia laciného shock faktoru, který má prý bourat očekávání :D
@SilentWolf (04.06.2021 10:27): Já mám dojem ze zpochybňuje, jsou tam scény kdy třeba Ann vyjádří pochybnosti o tom co dělají i když samo pak jede dal a moc se to nerozvine. Navic sám hráč celou dobu moc neví jestli to je správně, přeci jen hlavní postava je u výslechu a spis to působí jako pruser, něco co dělat neměli. I když v pozadí je tak trochu jasne ze to tak nebude :)

Ja chápu proč ten příběh v TLOU 2 se líbí mnoha lidem. Ale když si vezmu třeba ty Trails tak tam je taková neskutečné nálož naprosto všeho co muže příběh nabídnout, včetně toho horšího, ze proste nedokážu v tom TLOU 2 vidět něco zásadně ohromujícího. Ohromující pro mě spis je 400 hodin příběhu, zápletek, stovek zvratu a postav v celku který funguje a baví celou dobu.
Možná jde o to ze to působí min reálne, a TLOU 2 je uveritelnejsi jelikoz to vypadá jako reálný svět, ale to moc neberu, jsou to spis jen preference.
@Charllize (04.06.2021 09:41): TLOU2 není zas tak komplexní. Právě to jak neuspokojivý a jak vyšumí do prázdna hodně lidí sere, přitom to je ta pointa. Je to realistické a uvěřitelné. Je to vztyčený prostředníček všem těm klišé. To je jak s koncem Temné Věže, taky hejtované, přitom ideální zakončení.

A sami věděli, že lidi budou nasraní, ale šli do toho. To by se mělo oslavovat. Že zkoušejí nové věci a neposlouchají dav na internetu. Vždyť jsou retardi, kteří jsou schopni kritizovat že úmrtí některých postav nebylo dostatečně teatrální a že si to ta postava NEZASLOUŽILA. WTF?

Persona 5 je super. Ale až moc černobílá. Nikde se nezpochybňuje, jestli to co hlavní parta dělá je vlastně správné. A aby se to zpochybňovat nemuselo, tak každý z těch případů udělá vždycky něco hrozně cartoonishly evil, i když už je dávno vinen něčím jiným.

A občas je prostě fajn, když své myšlenky ta postava neřekne v monologu o 5 větách, ale jen mlčí.. To taky přidává na realističnosti. Ale to si zase nemůžou dovolit hry co nemají mocap.
Já věřím ze příběh plno lidi zaujmul, problém je ze těch par hodin co jsem to hrál mě nebavil gameplay. Většinou hraju rpg a proste schovávani v trávě (taková AC hovadina:) a kydleni nepratel mi jaksi už nestačí.
A nevím, jsou hry jako třeba Persona 5 nebo Trails of Cold Steel kde je příběhu, postav a děje asi 30x tolik než v TLOU 2, a je to taky kvalitní, sice o něčem jinem ale zaber to má mnohem, mnohem větší, tam mi zase přijde ze ti lidé co honoruji příběh v TLOU 2 asi nikdy komplexnejsi pribehovou hru nehráli a tak jim přijde ze hráli cosi výjimečného. Jako já chápu ze v TLOU 2 jsou zásadní situace co jednoho třeba posadi na zadek a podobne a ze se dá o příběhu různe uvažovat a obsahuje taková ta lidsky známa témata, ale stejne na tom pořad nic zásadně výjimečného nevidím. Po všech těch odehraných rpg jsem možná už otupely.
Tak jako já rozumím, že ne každý má kapacitu všechny ty lidské motivy, které hra komplexně rozpracovavá u videoher ve formě dosud neviděné, pobrat a docenit a vidí v tom jen fádní klišé honbu za pomstou, kterou TLoU 2 fakt není, ale zase není třeba se tím takhle veřejně chlubit, ne? ;)
@IceCreamYouScream (03.06.2021 21:34): Takze TLOU2 pro tebe neni pribehova hra? Ok.

@M.a.t.t. (03.06.2021 21:25): Tak Mafie ma dobry pribeh, neco se tam alespon deje. TLOU2 je ale typicky Hollywood, kde je forma vyrazne nad obsahem. Prijde mi naprosto debilni resit v zajimavem svete zombie apokalypsy naprosto nesmyslnou honbu za pomstou. V nejakem RPGcku bys cely dej TLOU2 dokazal nacpat do do ctvrthodinoveho questu. Mozna bez fancy animacek a kdesi cosi, pribehove bys tam ale nacpal v klidu vsechno.
A pak berte komunitu na DH vazne, kdyz maji tak "vysoky" standard co se tyce hernich pribehu...
Tak tohle si zatím mooooc užívám. Konečně hra, co není naprosto dementní co se příběhu týče (alespoň zatím). A to ovládání... mmm, po Red Deadu fakt muy bueno.
@RXQ79rudax (30.05.2021 15:04): ten 3x zásah - moc pěkný, ale nemám a asi nikdy nebudu to mít takhle v ruce :-)

@Rapier (30.05.2021 14:33): sice to Sony trvalo 5 generací se dostat do tohohle stavu, ale lepší pozdě než nikdy. jsou hry, které si raději zahraju na gauči u TV na gamepadu, než u PC. ale pořád by chyběly mody a FPS, ty jsou pro mě na gamepadu nehratelné.

@Paul (30.05.2021 13:27): na 100Hz to televizi to ve 30fps nastavení nevypadalo úplně špatně, televize se to asi snažila nějak fejkovat. problém byl v automatických animacích, když jsem například přeskakoval překážku, tak ta animace přeskoku byla ve 30fps, přičemž další pohyb byl zase plynulejší. zaměřovač byl rozmazaný a hodně dělala problém tráva, která při pohybu zanechávala hrozné šmouhy. teď je to vyřešený a přijde mi vtipný, že jim trvalo tak dlouho ten patch vydat...
míření bylo v pohodě po upravení toho výchozího nastavení : musel jsem si trochu u TLOU 2 pohrát s nastavením míření - aby to míření bylo plynulé, samozřejmě jsem povypínal všechny asistenty míření, ovládáno pomocí klávesnice a myši určené pro PS 3 a 4; pro Switch používám kvlásnici a myš, která by také měla být komatibilní s Xboxem. nějaké headshoty: pohybující se cíl sniperkou z velké dálky   zásah naslepo přes kapradí      3* zásah - benzínka
@Garret (30.05.2021 11:59): Ale to bys pak nebyl PC Master Race! A není tam Command & Conquer! A vůbec tfuj! Prej nechal bych si na stáří konzoli. :)

Stejně by mě zajímalo jak to, že se na konzoli lépe míří v 60 fps než ve 30 fps, já v tom nevidím rozdíl.

Když jsem na Xbox One S mířil v Battlefield 4 na ovladači, šlo mi to slušně řečeno stejně špatně jako mi to jde nyní na Xbox Series X. Tousteři si mě dávají pravidelně ke svačině v MP. Připadám si na ovladači jak totální amatér co v životě nehrál hry. Střílím, nic nemohu trefit a pak přijde borec, udělá rata-tata a je po mě. :) Touster číteři to jsou!! Beztak všichni na konzolích hackujou ostofest. :)

@Paul (30.05.2021 13:27): hele moment až po mě. :) Jsem "zarezervovaný" na návštěvu abych konečně viděl ten touster zázrak v akci!
@Garret (30.05.2021 11:59): Nechceš mi tu PS5ku na dva tejdny půjčit? Jsem vyhrál TLOU2 na vortexu, zkoušel jsem jí na Pro a fakt je to *blicí smajlík*. Když nechám nastavení na default (motion blur max), tak je jakejkoliv pohyb kamery rozmazanej smearfest, když motion blur vypnu, tak je to zas stutterfest :)

(dal jsem to do spoileru abych netriggroval Všiváka)
taxem si vyzkoušel těch 60fps - měl jsem trochu strach, že PS5 začne hučet jak hurikán, ale je stále krásně tichá. rozdíl je to velký, míří se s tím tak přibližně 116x lépe, než při 30fps. dokonce i hlavu jsem občas trefil. konečně! jestli zachovají zpětnou kompatibilitu a hlukovou "ukázněnost", dokážu si PS5 (resp. další generace konzole) představit jako svůj main gaming rig v důchodu.
@marwel (20.05.2021 17:39): Uznávám, že Uncharted 4 by potřebovalo pár framů navíc. TLOU 2 je pomalejší hra. Není to tolik znát. Celkově mi na konzoli nevadí 30. Níž už jo. To už je blbý. Viz. první The Darkness.

Mě třeba na PC stačí 40-45 a už nepociťuju při hraní fps akcí žádné limitování v hratelnosti. Samozřejmě ale rvu grafiku co nejníž, aby se to alespoň približovalo 60.
Kdyz se rekne "nehratelne", tak se to vzdycky mysli nadsazene. Ostatne mohl by pak do diskuse prijit takovy Head, ktery, pokud si dobre pamatuji, hraval hry pri 15 fps a byl v pohode. :D Vse je o zvyku. Pokud hrajete pouze na konzoli, tak vam to asi prilis neprijde. Ostatne i ja jsem si u Uncharted a TLOU2 zvykl, vzdy to trvalo par hodin trpeni, ale zvykl jsem si a bavil se. Jen je proste fakt, ze jsem se u predchozich dilu, tedy u jednicky TLOU a dvojky a trojky Uncharted bavil vic. Do jiste miry je to tim, ze pokracovani jsou hratelnostne v podstate jen vice toho sameho, ale do znacne miry je to prave plynulosti. Cyberpunk jsem hral dvakrat. Poprve s native 1080p a medium-low nastavenim pri prumernych tak 40 mozna 45 fps. Podruhe jsem mel zaple dynamicke rozliseni a target 60 fps. Vypadalo to pri druhem hrani hnusne, ale hratelnostne me to bavilo vyrazne vic. 30 fps na PC stoji vetsinou za prd, to je pravda. Ale i u konzoli je to proste hru od hry. Jak jsem rekl, Infamous, Ghost of Tsushima nebo treba Killzone (s lockem na 30 fps) mi prisly plynulejsi nez Uncharted 4 nebo TLOU2. Neni to pouze o propadech fps, podle me neni input lag ciste zalezitost snimkovaci frekvence. Velmi dobre si vzpominam na hrani prvniho Crysis, ktery mi prisel az prekvapive plynuly pri 25 fps. Mnohem plynulejsi nez cokoli jineho pri takovych framech.
@Paul (20.05.2021 15:57): Ja zkousel takovej ten fps test kde hopsa bila kulicka na cernym pozadi. A kdyz to bylo 30 fps a zapnul jsem ten true motion tak to bylo k nerozeznani od 60 fps, samo to je trosku dost zavadejici :)
@Charllize (20.05.2021 14:43): jo to telenovelový true motion jsem taky zkoušel (naposledy právě u Pro verze Days Gone), ale jak píšeš, ten input lag co to přidává je (aspoň na mojí TV) naprosto brutální (a zrovna v týhle hře byl na Pro znát i bez truemotion). Ta plynulost je ale zajímavá, skoro (skoro..) to simuluje 60.
@Paul (20.05.2021 14:15): Me prave na PC u F4 tenkrat karta 750ti nedavala stabilnich 60 fps a ruzne to haprovalo mezi 40 - 60. A musel jsem delat psi kusy aby to bezelo bez trhani. zakazat vsync v ini hry, pak ho zase pres externi program vnutit a nastavit fps na pevno, dat hru do borderless okna....a az pak to bezelo jakz takz dobre.

Ja obcas na TV pouzivam ten true motion, ale pouzitelny to je jen u nejakych tahovych jrpg a podobne, ten input lag to ma dost vysokej, u tahovky to je trochu jedno. Ale plynulost obrazu mi prijde super. Vim, nekomu tahle funkce prijde neprirozena. Treba na filmy a serialy uz jinak nekoukam, uz jsem si na tu plynulost tak zvykl ze kdyz ten true motion vypnu prijde mi to trhany.
@Charllize (20.05.2021 13:06): Tak o 30fps na PC se nemá cenu bavit vůbec, to je většinou naprostej hnus, protože tam na to vývojáři kašlou a hry nemaj dobrej framepacing (takže každej frame trvá jinou dobu, než aby všechny měly 33.3ms jako maj na konzoli, což znamená stutterfest). Dá se to vynutit externě (rivatunerem), ale...na PC je prostě 30 pasé. I když se občas najde hra, co má framepacing dobrej (třeba Cyberpunk) a těch 30fps je na PC stejně "pocitově kvalitních" jako na konzoli.

Ale oproti 60 jsou mi prostě i ty správně framepaced konzolové 30 nepříjemné...když má televize 60 refreshů za sekundu, tak mi těch 30 chybějících snímků..chybí.
@Paul (20.05.2021 13:01): Já mám taky radost když něco běží 60 ale 30 mi většinou stačí. Nevím na dobrý TV mi to proste přijde v pohodě a abych byl upřímnej tak trochu si myslím ze typická konzolovka při 30 je proste pocitově jiná než typická PC hra při 30 na monitoru. Ale moc jaksi nedokážu vysvětlit čím to je. TV nebo to je na konzolich nějak upraveny, nevím, je to jen osobní pocit. Viz třeba ten F4 který mi na PC při 30 přijde fakt špatnej kdežto na konzoli v pohodě.
@Charllize (20.05.2021 12:56): nj tak to se nedá nic dělat, na světě je spousta lidí připravených se urazit každou blbostí. Jinak za mě...30 je hratelný, ale příjemný to prostě není - ten přidanej input lag a absence snímku při refreshi je při pohybu kamery znát. Miliony lidí na 30 hrajou, ale tipl bych si, že jich spousta má taky radost že na nextgenu zatím snad všechno má 60fps módy.
@Paul (20.05.2021 12:50): Jo to prave neberu vážně vůbec, viz rozprava s Marwelem. Ale třeba někdo to tak chápat nemusí, ono totiž většinou moc není poznat ze jde o takové bratrské skadleni a 30 je vlastně úplně v pohodě, vis :)
@Paul (20.05.2021 11:49): Dementní to je obvzlast když je zcela jasne ze miliony lidi to hraje při 30 a přijde jim to OK. A prave to neustálý pripominani od lidi co jim to vadí způsobuje takovýhle diskuze, obvzlast když to většinou působí ze ti co si to užili i při 30 jsou takový nenáročný potomci co hráli podradnou verzi.Smajlik
Ty jo, mě asi 30 FPS nerozhodí, když jsem dohrál Witchera 3 na PC s FPS kolem 20-25 :D... Ale zrovna TLOU 2 a Uncharted 4 jsem nepociťoval, že by hráče nějak víc omezovalo těch 30 FPS, samozřejmě, v 60 FPS se to bude hrát o něco líp, ale zase taková kovbojka to teda nebyla... i ten Fallout 4 byl na PS 4 PRO úplně v pohodě... ale asi jsem na tohle málo citlivý :D
@Všivák (20.05.2021 09:07): mě zas přijdou pitomý tyhle tvoje kecy, kdy jsi absolutně neschopen pochopit, že to někdo může mít jinak než ty a že vnímání toho co je komu příjemný hrát je individuální.
@Všivák (20.05.2021 09:07): A já ti zase řeknu, že rozdíl je to zásadní. God of War má 30/60 fps mody na PS5 a ze srandy jsem to zkusil na chvíli přepnout. Říkat, že je to jenom výmluva pro neschopnost je pitomost a ten rozdíl v ovládání musí poznat každej, zvlášť když si to může jedním tlačítkem hned porovnat.
Vy jste teda citlivky. Ovladač na PlayStation má delší odezvu, než myš. Stabilních 30 fps na konzoli u her typu TLOU 2 nebo Death Stranding ovládání skoro nelimituje. "Nedá se to hrát, protože ve 30 fps se nedá pořádně zaměřovat". To je výmluva, kterou bych přeložil jako "Neumím to ovládat a vinu házím na hru". Tohle neustálé brečení nad píčovinama (internet je toho plný) mě fakt dojímá.
Když je na výběr, taky si rád vybírám horší kvalitu a vyšší snímkování. Ale říkat o konzolových hrách, že se na 30 snímků nedají hrát, je pitomý. Můžete jít klidně na PC. Koupit si průměrnou kartu za 20 000 a vychloubat se, jak vám běží pět let staré hry na 60 fps.
@IceCreamYouScream (19.05.2021 20:19): , @marwel (19.05.2021 20:25): Já vím, že je v pohodě a hraje se jak víno, ale když člověk prostě ví, že to jednou vyjde ještě hezčí, tak nad tím holt přemýšlí.. už jsem dávno za obdobím, kdy bych chtěl hrát jednu hru několikrát, nemám na to čas a vlastně ani chuť. Ale je pravda, že až dojedu někdy za rok Tsushimu (ne, nebaví mě to zatím), tak se vrhnu buď na Spider-mana nebo právě TLOU, nebudu čekat, pokud to neoznámí na tento rok ještě.
@Bursoft (19.05.2021 20:16): Tohle mě zajímalo, proč by někdo čekal na remake? TLOU Remastered pořád vypdá dobře a co je nejdůležitější, furt se hraje jak víno... nejhorší je umělá inteligence, ale to mi zážitek nijak nekazilo. Remake je podle mě fakt zbytečnej.
Tak ještě další 2 roky budu čekat na remake 1 a můžu se do toho konečně pustit :D
@marwel (19.05.2021 19:15): Já nevím, ze se nestydís takhle dehonestovat jednu z nejlepších her co kdy vyšla, však ti to jednou na soudný den spočítaji !
No ty mouchy udělali tak velký kvůli lidem jako ty, kteří netrefi vrata od stodoly, kvůli mě to nebylo, já bych trefil i poloviční :)
@Všivák (19.05.2021 18:04): Doom to mozna neni, ale pomala hra to take neni. 30 fps limituje vsechno bez ohledu na zanr nebo "rychlost" hry. Zrovna Last of Us 2 a Uncharted 4 jsou jedny z nejhur hratelnych her ve 30 fps, ktere jsem hral. Nejhorsi zustava stale Fallout 4, ktery je pri 30 fps takrka nehratelny (ale to tolik nemrzi kdyz je to tak debilni hra :)). Naopak treba Ghost of Tsushima nebo Infamous Second Son, coz jsou papirove hry rychlejsi nez Last of Us, se hraji v 30 fps v pohode, rozhodne je ale 30 fps stale limituje.

@Paul (19.05.2021 17:16): 60 fps patch jim trval kolik? Pres pul roku? To je ale banda linejch hovad. :P

@Garret (19.05.2021 18:16): Ja jsem musel v TLOU2 a Uncharted 4 vyhnat citlivost mireni na max aby se to dalo hrat. :) Je to neprakticke reseni, ale jinak to neslo no.
@Všivák (19.05.2021 18:04): jakákoliv hra, v níž mám manuální ovládání kamery, se mi na 30fps hraje nepříjemně. Jestli je "pomalá" nebo rychlá nehraje roli. Ale samozřejmě je to indivindy a neplánuji se o tom dohadovat .)