The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Pro pripadne zajemce kteri to nevedi a vlastni PS4 nebo XONE verzi hry je mozne diky podpore modu naistalovat cestinu.
https://bethesda.net/en/mods/skyrim/mod-detail/4012791 (PS4)
https://bethesda.net/en/mods/skyrim/mod-detail/4012366 (XONE)

Jedna se u puvodni preklad Cenegy, co vim tak o tom vedi a je jim to vicemene jedno. Probehla s nima nejaka komunikace na strankach prekladu her a nijak branit tomu asi nechteji. Jestli se jim to casem nejak nerozlezi v hlave, nebo tak neco.

Instalace jakohokoliv modu, tedy i cestiny zpusobi deaktivaci trofeji/achievmentu. Pitome, ale je to tak.

Koukám fanstránky TES série na bonuswebu už nefungují. To je docela velké zklamání. :-/

Damn, našel jsem harddisk ze starého počítače a na něm funkční omodovaný Morrowind se všemi savy. :) Jen tedy zvuky nejdou. Jen hudba.

tahle edice je fajn... mody jsou fajn... prostě než začnu hrát zkusím nainstalovat pár modů jen tak... občas to moc nejde, občas je kolize, ale občas člověk narazí na něco co ho vysloveně potěší. Hraju s psem Rexem (a Lydií). Zvuky ptáků v lese, zajímavější textury domů, vydlážděná cesta v Bílém průsmyku. Nebo mně baví blbosti typu- vedle Vorařova je malý ohníček a okolo něj kempují křečci v námořnických oblečcích, vždy jak jdu okolo tak se zasměju....

@SilentWolf (17.06.2017 22:06): nema, original textura je uplne jina. To je jeden z duvodu proc jsem prestal mod textury pouzivat, malokdo je umi udelat aspon priblizne stejne jako original a ten svet pak vypada uplne jinak nez byl zamyslen. Nejak jako ze pak koukam na pevnost s loukou ve Skyrimu ale vlastne na ni nekoukam, protoze je uplne jina:) Ke zlepseni textur je dobre pouzit ruzne bump maping modifikace, ktere sice texturu nechaji ve stejnem rozliseni ale zlepsi jeji plasticnost, coz kolikrat staci aby vypadala o dost lip a jeji styl zustane stejny. Ale nevim jestli neco takoveho do Specialky je, mody uz nesleduju delsi dobu.

@Jab (17.06.2017 21:03): az na ty stiny, dohled, vykreslovani objektu a drobne detaily jako TAA mlha a godrays. Ale je pravda ze puvodni Skyrim diky te zastaralosti obcas vypada vic seversky, specialka je obcas trochu lunapark. (obvzlast zapad a vychod slunce, pripadne polarni zare). Obecne by me asi nejvic vadily ty stiny, ty jsou v puvodni verzi opravdu strasny. A ta mlha s TAA vyhlazovanim nekde v lese je uplne bozi:)

Kouknul jsem se na pár srovnávacích videí a ty Sayovy screenshoty. A původní Skyrim se mi tedy líbí o dost více. Má to tu pěknou temnou severskou atmosféru. A jen kvůli tomu bych Skyrim hrál, páč jinak jsem dostatečně TESoval v Morrowindu. Ale lepší možnosti moddování jsou fajn. Hlavně teď, když si za ně bude Bethesda nechávat zaplatit. :) On asi ten creation club ani pro původní Skyrim nepůjde.

Típáno předevčírem... Bez ENB či ReShade. Jen pár grafických módů.

Eh, ako je to s oficialne supported modovanim?
Na steame neexistuje ziadny Workshop.
Ked spustim hru a v menu si zakliknem >> oficialne prezentovanu << polozku MODS tak mi vyhodi login do toho Bethesda kokot enginu a nasledne po zadani loginu (realneho co som si downloadol launcher a vytvoril funkcny login) mi to vzdy spadne do Windowsu, takze ziadny MOD workshop sa nekona :-D
Ako by povedal Ron Pearlman, Bethesda, Bethesda never changes.