The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

28.10.2016 PCPS4XOne
17.11.2017 Switch
, (Switch verze)
Po pěti letech vychází remasterovaná edice nejpopulárnější hry ze série The Elder Scrolls, která získala již přes 200 herních ocenění. Tato edice nabízí nové efekty, volumetrické paprsky slunce, dynamický depth of field, nové shadery pro sníh a zpracování vody a textury v mnohem větším rozlišení. Nejedná se jen o grafické vylepšení, Special Edition je také zaměřena na podporu modů a to nejen na platformě PC, ale i Xbox One.

Jedná se o placenou verzi hry obsahující také všechny doposud vydané datadisky ke hře The Elder Scrolls V: Skyrim. Hráči, kteří vlastní na Steamu původní hru i se všemi datadisky či kompletní edici Legendary Edition, získávají tuto novou verzi zcela zdarma.

Charllize: Gordon: Díky za rady, zařídím se podle nic...hned odpoledne. V PC mám sice jen "obyčejnou" 750 Ti, ale tím, že mám jen SSD…

Nevím ani proč, i napadlo mě, že jsem tenkrát Skyrim zahodil dřív, než jsem stačil objevit jeho kouzlo. Že jsem ho snad zatratil předčasně. Dyť to dostalo tolik ocenění... Říkal jsem si (po té co jsem dohrál všechny Riseny včetně datadisků), že nemůže být pravdou, že jsem Skyrim ohodnotil na pouhých 65% - mě se totiž Fallouty od Bethesdy celkem líbily.... No prostě rozjel jsem to znova - Special Edition - Hurá! Nahodil jsem jeden mod, kde musím jíst, pít a spát, taky jsem si srazil timescale na "4".

Grafika super, vodopády, nebe, fauna, flora - všechno sedlo. Opravdu je obdivuhodné jak svět i funguje - denní program postav, všcihni někde bydlej, ráno nakupujou, tráví večer v hospodě. NPC nezi sebou vedou rozhovory, skoro každej nám povykládá svůj příběh. Všechny itemy "existujou" a lze s nimi manipulovat, vyskládat si lektvárky doma do poličky - vše možno - krása.

Je asi zbytečný to vše opakovat - udělal jsem to už zde: http://dbher.cz/k13870

Ve zkratce - odmítám hrát takovou pičovinu, kde questy, který nechci plnit nelze odmítnout, nelze se z nich vykecat. Dokonce ani pomocí konzole některé nejde anulovat. Plním jeden quest a aniž bych chtěl, pět novejch mám v quest-listu. Je to trapný, o "auře" či spíše přesvědčení nemůže být ani řeč. Zkusil jsem nepoužívat fast travel a jednoduše to nejde - questy s fast travelem počítaj - divoké přesuny přes půl mapy na denním pořádku.

Chování koně, tuny stále stejných dungonů, který jsou prosvětleny odnikud, prastarý hrobky plný plápolajcíích loučí. Naprosto nepromyšlená architektura, kde dřevěný překlady podpíraj kamenný rovný stropy.

Opravdu je toto ta hra, co má 86%?

Promiňte mi to vyjádření - Skyrim hra pro děti, jinak si nedovedu představit, že někoho může bavit například quest, kdy jakýsi děcko chce, abych zavraždil bábu, která vede sirotčinec. To proto, že na něj byla zlá. Opravdu každej jak blbec jede a do té baby vrazí sekeru? Zdá se, že ano. Neuvěřitelné. Raději bych zabil to drzý děcko, ale to hra neumožňuje.

65%

Pro: Grafika, fungující a malebnej svět.

Proti: Nelze odmítat questy!, absence ukazatele přesvědčení, stále stejné dungony beze smyslu - na každym rohu, furt to stejné dokola, fast travel.