Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Dark Heart of Uukrul

1989
1990
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

♫♪I'm one of the darkness, once of the light I'm holding the Beacon, holding the night And if one of the darkness has won over light The pure shall be slaughtered in eternal night...♪♫ Takto se v písničce od metalové skupiny Rakoth na motivy hry představuje pán zla, Uukrul. Eriosthé, horské sídlo Prastarých proměnil v město duchů, kde lidé nežijí, ale přežívají ze dne na den. Uukrulovi to však nestačí a chystá invazi na úrodný západ. Z temné citadely v nejvýchodnějším cípu podzemního města osnuje své plány s vědomím vlastní nesmrtelnosti. Své zkažené srdce ukryl do obřadní urny, která se neotevře, dokud někdo nedá dohromady osm zkamenělých srdcí strážců světla, jež nyní slouží jako klíče k Uukrulově urně a nacházejí se v těch nejhůře dostupných zákoutích podsvětí Eriosté.

Čtyři dobrodruzi z vůle západního sněmu sestupují do hlubin hory s úmyslem Uukrula zpacifikovat jednou provždy. Koncil tuto taktiku zvolil poté, co už se v podzemí ztratily celé zástupy hrdinů. Stejně skončila i poslední výprava vedená kouzelníci Marou, po které budete nacházet deníky poskytujícího cenné rady. Válečník, paladin, kněz a mág jsou jen názvy pevně daných tříd vašich hrdinů, charaktery už jim vytvoříte sami, nebo je můžete na začátku hry nechat vygenerovat náhodně, pokud se chcete rovnou pustit do hraní tohoto RPG z pohledu vlastních očí. Váš postup se ukládá ve svatyních, které jsou zároveň teleporty do již objevených oblastí. V celém Eriosté se nachází pouze jedno zachovalé centrum nabízející služby. V obchodě prodáte loot a dokoupíte zásoby, u kováře vám spraví zbraně, v hospicu vyléčí zranění i nákazu a konečně v mauzoleu můžete přivést padlého člena družiny zpět k životu, nebo ho pochovat navždy.

Orientaci ve členitých labyrintech podzemí usnadňuje automapa a četné souboje probíhají na tahy ve stylu Ultima IV: Quest of the Avatar. Váš mág a kněz levelují díky Chrámu magického kruhu prostřednictvím prstenů síly. Toto RPG se vyznačuje množstvím unikátních puzzlů, jež začínají už v protikopírovací ochraně hry. Během hry tak podle automapy například zjistíte, že jednotlivé rýmy po stěnách svým pořadím a pozicí tvoří nápovědu pro slova do obrovské křížovky, kterou celá nahlížená oblast představuje. Celá hra neobsahuje žádné audio.


Poslední diskuzní příspěvek

Nevíte jestli se dá v případě úmrtí překopat parta abych nemusel mít klerika? Zatím je k ničemu. Bohové na moje motlitby serou jak na placatý kámen.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.