@ugraugra (komentář): S tvorbou Jeffa Buckleyho jsem byl v době hraní obeznámen, ale "All Flowers in Time" jsem neznal a záhy se stala jednou z mých nejoblíbenějších, vždycky si při ní vzpomenu na tu atmosféru... .)
@Karasman (20.07.2017 09:58): Ja hral jednicku, a proto me nebavila dvojka jednak kvuli misty nesnesitelnymu dabingu, kdy tech par lidi, kteri dabovali 100+ postav v D1 temi svymi neprijemnymi hlasy a britskymi akcenty namluvilo dalsich 100+ postav i ve dvojce a v neposledni rade mi prislo, ze ma jednicka lepsi atmosferu, ale mozna tomu jeste nekdy dam sanci. Schovavam si to na dobu, az budu mit Pratchetta nacteneho vic, zatim mam az na jednu vsechny jeho dvojknihy (tzn. vic jak 20 knih), ale precetl jsem jen 2.

Zpetne mi jako nejlepsi hra z tohoto sveta prijde Discworld Noir.
@Karasman (komentář): Discworld II: Missing Presumed...!? je barevná, vtipná 2D adventura!

A z nových ti nebudu pak již doporučovat nějaké ztráty času ale rovnou to nejlepší :P
@Zero (01.03.2015 19:32): To co se stalo v bytě Joea Davise byl jen odkaz na Downfall, čili další hru téhož studia. Nemyslím si, že to mělo nějaký další, hlubší smysl a strašení Bryana mi do hry také příliš nesedlo, ale že by jinak hra měla nějak zvlášť sestupnou tendenci mi rozhodně nepřišlo (spíše lehoučce kolísavé, co se jednotlivých částí týká, některé mi přišly obzvlášť perfektní a některé "pouze" hodně dobré, ale obecně platilo, že každá z kapitol měla lehce odlišný, osobitý styl, což jsem vcelku vítal...).
Přišlo mi, že hra má celkem sestupnou tendenci, ale i tak jsem se u toho hodně bavil. Surrealistický začátek a kapitola v nemocnici mě bavily nejvíc. Naopak čím blíž konci, tím méně seriózní mi hra přišla. Vrcholem bylo strašení Bryana pomocí rozstříhaných šatů a masky - wtf? Některé věci mi přišly nedořešené a nevím, co si o tom mám myslet. Například to, co se odehrálo v bytě Joea Davise.

Jako celek bych vypíchnul atmosféru, která je příjemně temná a depresivní. Některé skladby ze soundtracku jsou taky super, hlavně v kombinaci s děním. Inside při scéně s useknutou rukou nebo Don't You Worry, Love když vás zabije Dr. X.

Jo, a taky mi místy neseděl dabing. Hlavně když někdo zvýšil hlas, tak šlo poznat, že herci nemluví do příliš kvalitních mikrofonů.
Přátelé, má ta hra češtinu? viděl jsem na YT české titulky u někoho..
@ugraugra (23.08.2014 21:50): Doufám, že se tam neobeví a zůstanou skrytější pro fanoušky, kteří si je vyhledají a nedostanou je tak na stříbrném podnosu jménem gog :).

A Discworld II, další fantastická hra. Čekají tě devítkové záležitosti.
@Drolin (23.08.2014 21:39): Popravde, Legendi kousky jsem odlozil s vymluvou "pockam na gog verzi" (vi nekdo proc to tam jeste neni?), zatim je co hrat - doklepnout Qfg, BS, GK, Kyrandia serii a vsechny oficialni remaky sierra her. A mezitim Blade runner, Discworld, Lost crown. Mam nabitej program...
Hmm, tak jsem si stáhl demo a po minutě hraní jsem ho musel odinstalovat... a okamžitě si opatřil plnou verzi. Vypadá to skvělě, snad se neposere blbými puzzly.
Začal jsem třetí kapitolu a opravdu jsem se nespletl. Zatím je The Cat Lady jedna z nejlepších letos vydaných her.
Tak mám za sebou první kapitolu a ještě kousek a zatím jsem ze hry nadšen. :-) A to ovládání na klávesnici mi nijak nevadí, spíš bych řekl, že mi docela vyhovuje. Grafický styl je dost zajímavý a dokáže naladit takovou temnou atmosféru. I výkony dabingu jsou celkem slušné. Co se týče příběhu, nemám zatím žádné výhrady a těším se, jak se to všechno vyrbí. Těm, kteří s hraním této adventury váhají, tak bych jim ji vřele doporučil. Zatím mě hra nezklamala, a doufám že ani nezklame. :-) Jo a co se týče obtížnosti, tak mi zatím přijde, že je to dost dialogová adventura a toho samotného hraní tam zas tolik není, alespoň zatím. Ale ukáže čas.
@Kubulus (18.12.2012 15:44): Těžko zatím říci. Avšak řekl bych, že tak akorát - určitě nejde o těžkou adventuru, avšak proletět tím jistě také nepůjde. Matoucí však může být mírně nevšední ovládání pouze na klávesnici.

Jinak přirovnal bych to ke stylu ala Darkness Within/Barrow Hill/Lost Crown a tak dále, kdy je vždy otevřen omezenější prostor a na řešení se skoro vždy po nějakém čase přijde.
Odehrána kapitola a půl a musím říci, že jsem netušil, že něco tak působivého lze vytvořit na AGS enginu. Zatím jedna z nejlepších adventur (a dle recenzí se to potvrzuje) za poslední roky.

A dole zajímavé obrázky z vývoje.
Po hodně dlouhé době mně konečně něco opravdu zaujalo. The Cat Lady vypadá originálně a děsivě. Asi vím, kterou hru budu hrát přes svátky.
Ty odklady - po několika dnech - už začínají být nedůvěryhodné. Nejdříve bylo vydání na oficiálních stránkách stanoveno na 31.10, pak 19.11 a nyní 1.12. Demoverze je ale velice povedená, vedle Donny a Primordie pravděpodobně to nejlepší na AGS pro tento rok.