The Bridge mě okamžitě zaujal svým grafickým zpracováním. Logická hra založená na kresbách ve skutečnosti nemožné architektury? To musí být zajímavé.

V tomhle ohledu hra nezklamala - přetáčení světa a chození po zdech a stropech jsem si opravdu užívala. Levely jsou zajímavě zpracované a pěkné na pohled. I přes složitost architektury jsou však relativně přehledné a líbí se mi, že interaktivní objekty jsou zvýrazněny animací.

Prvních pár levelů jsem zvládla během chvilky - to by se dalo čekat. Problém je, že i ty další, a další, a vlastně jsem za hodinu měla projetý celý "standartní" svět. Ani zrcadlově otočený svět mi nedal zas tak zabrat. Netrvá dlouho než si uvědomíte, jak vlastně level strašně omezuje vaše možnosti, a tudíž se řešení stává velmi přímočaré. Je škoda že hra nemá víc těžších levelů.

Příběh je spíš jen na dokreslení atmosféry, než že by na něm záleželo. Hudba je příjemná a neruší při přemýšlení.

Celkově je The Bridge zajímavá, i když poněkud krátká a jednoduchá logická hříčka, která procvičí vaši prostorovou představivost.
Hádám, že hra čerpá inspiraci z Bastion. Jenže ten byl aspoň zábavný.

Grafický styl je pěkný.
Hudba v podstatě chybí, a těch pár akordů se rychle oposlouchá.
První tři světy jsou příliš jednoduché.
Čtvrtý svět začne být zajímavý a náročnější, ale principy změny gravitace vám pořádně nevysvětlí, to si budete muset vyhledat online.
Poslední úroveň a následující "zrcadlové světy" jsou založené jen na hloupostech typu na pixel perfektní pozicování. Mnoho úrovní tam už není logickou hádankou ale spíše obrácenou skákačkou (strefte danou římsu s touto koulí pomocí ovládání gravitace).
Nikde nevíte, na co může šlápnout (a z kterého úhlu) a co je jenom dekorace.
Nahrávací doba je příšerná.

Ale nejhorší ze všeho je, že hra je neuvěřitelně pomalá. Všechny animace trvají věčnost, otáčení gravitace je pomalé, čas ve hře nelze urychlit, a obracení toku času je taktéž únavně pomalé (pokud jste 2 minuty přemýšleli nad úrovní, aniž byste pohnuli postavičkou, a pak se chcete vrátit zpět před tento moment, tak strávíte hafo času koukáním na nehybnou postavu). Celá ta hra je tak líná, že jsem se musel extrémně přemlouvat, abych dohrál i úrovně v zrcadlených světech. Místo aby vás hra nechala hrát, tak plýtvá vaším časem. A všechno to šlo vyřešit tak jednoduše - nechat hráče přeskočit úvodní animace v úrovni a přidat tlačítko pro zrychlení času. Ale není to tam.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2015 v angličtině na Steamu).