Hrůza, děs

Jestli by neudělali líp, kdyby radši nic neukazovali než to vyjde, protože tohle vypadá ještě hůř, než ta první ukázka.
1) Jízdní model možná něco jako U2? Každopádně to není to, co čekám od TDU :-(
2) Grafika cca. level NFS Heat, spíš horší.
3) Pointa v tom ukázat video s 10 FPS?
Tedy, moje první dojmy z ukázanýho gameplaye (a i ze stylu tý prezentace) by asi nemohly bejt horší.
Vypadá to strašně. Fyzika kompletně absentuje, grafika je snad horší než v Crew 1 z roku 2015, město totálně mrtvý a prázdný a celkově generický - Hong Kong tam prostě nevidím, zlatý Sleeping Dogs.

Očekávání pod bodem mrazu, ale rád bych se nechal překvapit.
Dát do hry déšť, ale už tam nedat stěrače. To je fakt geniální.

A jinak jo, v A1 jsem koupil Veyrona. Stydím se, ale když on tak drží a je tak rychlej...
@Red (25.08.2022 09:37): Zpravidla všude jde opakovat závod, dokud ti nevyhovuje výsledek. I tady. Ale tady mě vytočilo to, že s tím autem to nešlo rychleji, což člověk dopředu nemůže vědět. A když jsem z šampionátu vylezl, abych tedy pořídil něco lepšího, už jsem měl pešek. Kvůli jednomu, dvoum závodům a pomalému autu budu muset opakovat celou hodinu.
Tak nejen že mě to nebaví, ale navíc po včerejší zkušenosti mám chuť s tím seknout. Na rozdíl od jedničky se tady jezdí šampionáty. Jeden je tak na hodinu. Koupil jsem auto kategorie A3 a vyrazil. Závody proti oponentům jsou vždy v klidu, časovky naopak nešly a bizarní byl ten závod, kde se má dosahovat maximální rychlosti. Bylo to na dálnici, takže de facto jen stisknutí plynu a to bylo celé. Nebyl třeba žádný um. Prd, čtvrtý místo. V ten moment mi došlo, že s tímhle autem to prostě rychleji nepůjde. No tak jsem šel koupit něco lepšího. Vrátím se do šampionátu, že to zopakuju, a ono to už nejde! Takže jsem dojel i poslední závod a skončil na krásném druhém místě. Kvůli pomalému autu a jediné, co teď lze, je opakovat celý hodinový šampionát. Bezva.
Škoda detailů, jejichž implementace by v kontextu celé hry byly kapkou v moři, ale prostě chybí. Mluvím opět o nefunkčních budících (funguje jen tachometr a otáčkoměr). Veyron se svým koňometrem ukazujícím vytrvale nulu vypadá směšně. Další věc - postava dává ruku z volantu, když řadí. Ne ale už, když tahá za ručku. Věc další - když už jde ve hře stahovat okénka a štelovat rádio, byl by opravdu takový problém k tomu dodat i animace?

Obě rádia na Ibize jsou příšerná. Nejvíc mě baví moderátor, co říká, jak hrajou Hard and Heavy a pak tam prdnou nějakej poprock. Poprvý v životě jsem využil ten vestavěnej hudební přehrávač ve Steamu, protože to se fakt nedá.

Ale což o to, většinu jedničky jsem odjel bez rádia. Jenže jednička byla zábavná. Tady to ale prostě nějak nefunguje. Sice oceňuji, že už to není letecký simulátor (auto neskáče po polygonech). Celý je to takový meh. Nemastné, neslané. Pocit z jízdy špatný. Jedničku jsem měl na střední nastavení asistentů a měl jsem co dělat. Tady jedu na hardcore a stejně je to s prstem v nose. V offroad závodech vyhrávám s brutálním náskokem.
Boha jeho, oni to neopravili. Stejný jak v jedničce. Ta hra je plynulá jen při 90 FPS, případně při 45 (tak, jak jen 45 FPS může být). Lock na 60 vypadá jak 30 FPS. 120 FPS vypadá jak 30 FPS. Frametimes graf nic neukazuje, tzn. evidentně renonc v enginu.

Jako tak to locknu na 90, ale jak to měli lidi udělat v době vydání, kdy věci jako VRR nebyly, to nevím...

EDIT: A to jsem samozřejmě zapomněl říct, že jedu DXVK, protože v DX9 tam těch 90 FPS kvůli CPU bottlenecku neudržím.

I tak jsou tam ale záseky.
Něco trochu víc old school. NfS III, NfS5, NfS6, Rallisport Challenge, GTi Racing, DiRT 1, World Racing 2. Na mým kompu fungujou. Zmíněný NfS sice potřebujou widescreeny a pár mod řešení, ale šlo to ok.

Novější závody bych klidně zkusil, ale již starší počítač, averze na všelijaké služby/účty. Láká mě pouze Flatout UC, pokud jde jen přes Steam.

Zůstávám u těchto závodů kvůli oblíbenosti. Jak jsou starší, je čím víc raritnější je hrát.
Pokud chceš okruhy, co Project Cars? Pokud se bojíš, že to nerozjedeš, aspoň bych to bejt tebou zkusil. Na to, jak výborně to vypadá, je to dobře optimalizovaný a rozjel jsem to i já.

Případně postarší Shift 2, což je skoro to samý, ale ještě míň náročný na HW.
@USER47 (09.04.2017 17:38): ne pravděpodobně - stoprocentně. Však na konzolích je Driveclub/Forza/Gran Turismo a to je prakticky všechno. Forzy už jsou na PC taky a ty Gran Turisma...ty jsou na jedno brdo a vycházej jednou za 10 let.

@David_Cravford (09.04.2017 17:42): koukal jsem na steam fóra a někdo se tam ptal, jestli TDU2 furt jede, a prý nějak jo, ale on se do hry taky nedostal, nějaký errory..
@Paul (09.04.2017 17:14): Flatouty 2 hraju doted, ale zbytek bud nerozjedu, nebo mě přijde v mnoha směrech nedodělané (nfs undercover, rivals). Jinak jsem byl naštvaný a trošku jsem to přepískl no. Ale třeba mi chybí něco jako gran turismo...
a TDU tedy nespustim vůbec, když studio je v háji?
@David_Cravford (09.04.2017 15:22): "Žádná pořádná závodní hra není na pc, samé shity." Momentálně mám nainstalovány Forza Horizon 3, Crew, Dirt Rally, GRIP, BLUR, Split Second, Flatout UC, Need for Speed, Project CARS.

Ani jedno není shit. WTF?

Jinak TDU 2 už pravděpodobně není podporovaný...pokud vím tak jak vydavatel, tak vývojářský studio zkrachovaly.
Žádná pořádná závodní hra není na pc, samé shity. Těšil jsem se na tohle, a samej error. To už přece není možný.. zkusil jsem všechny návody z internetu a pořád to nefunguje. Chci hrát offline a musim mít uptade, fuck this.... neví někdo co s tim?
@GuerroCZ (17.02.2013 22:51): Přátele můžeš přidávat, až když vlastníš nějakou hru. Jen teď nevím, jak se do toho započítávají tituly zdarma. Jestli máš ale na svém účtu TDU2 déle jak 24 hodin, tak je asi něco špatně.

BTW zkus sem hodit link přímo na tvůj profil (pokud sis nevyplnil alias v nastavení, bude v adrese nějaké hausnumero).
@KRoman47 (16.02.2013 23:34): Nevim jak ale uz mam 2 zakladni licence, hraji to znova na Steamu nevim jak si te pridat, jsem tam GuerroCZ, ted jezdim online a musel sem si udelat new profil takže v TDU mam GuerroCzech. Jeste tam budu chvilku hrat at koupim aspon terenni a udelam 2 závod. Když budeš mít čas napiš mi do hry.
@GuerroCZ (16.02.2013 15:57): Bohužel servery nejdou, ať už nějakou chybou či úmyslně. Zatím doufám nápravu, i kdyby po víkendu, pokud ale vůbec...Atari se moc o zákazníky nikdy nestaralo a navíc vyhlásilo onehdy bankrot. Servery TDU1 jsou vypnuté už několik měsíců, obávám se, že stejný osud potkal nyní TDU2. Jestli opravdu hodili slevu na Steam, jen aby si nahrabali ještě rychle pár stovek tisíc USD (určitě se prodaly tisíce kopií, když hned následující dva dny byly i dva tisíce lidí v jednu chvíli online přes Steam) a zmizeli, tak mě fakt naštvali.
@KRoman47 (11.02.2013 22:54): Ahoj, nevíš čím to prosímtě je že se nemuzu prihlasit do hry. Vcera sem to nainstaloval a hral a dnes uz se dostanu jen na uvoni obrazovku kde kliknu na play a mam tam auto vzdy u nejakyho baracku a dal nic
Založil jsem ve hře klub pro DH spoluhráče. Kdyby měl někdo zájem, tak se ozvěte. Zatím je volných ještě 5 míst, ale když se složíme na 5 mega, bude víc.
@JohnCZ (09.01.2013 11:16): Zkoušel jsem, ale také nepomohlo, teda na sequential řazení jsem zařadil, ale když jsem prostě chtěl řadit s vlastní spojkou tak to nejde. A ke všemu jsem musel držet brzdu abych jel + plyn samozřejmě. Když jsem pustil brzdu tak to ihned zabrzdilo.. což není zrovna dobré..
Zdravím,
TDU jsem hrával na gamepadu ( Logitech Dual Action ) a měl jsem akceleraci na pravé páčce, na levé jsem zatáčel a na levé dolů jsem měl spojku. Pak jsem v zadu na tlačítkách 5, 7 rychlosti 5 nahoru 7 dolu. Fungovalo to parádně.. chtěl jsem zkusit TDU 2 nastavím to a vůbec tam nemůžu dostat rychlost ať to zkouším jakkoliv. Prosím o radu.
Děkuji
Dík vyzkouším, ale teď se nemůžu dostat ani do hry... Mám přeinstalovaný Windows a samozřejmě jsem zapoměl na savy... V pohodě, chci začít hrát znovu - po 120ti hodinách už tam stejně není co dělat - ale nemůžu se dostat hry... Když se chci přihlásit, hra mi řekne, že nemůže najít savy, ať kliknu na ok a vytvoří se nová hra... pak mi to napbídne znovu přihlášení a po ní zase to stejný -> pořád dokola: Nevíte někdo, co s tím?
Mě by zajímalo, kam mám ve hře dát CDkey k bonusovýmu autu, který mám z nějaký soutěže na steamu... Ve steamu se mi ukazuje k němu CDkey, ale ve hře ho nemám...
Zdravim všechny příznivce TDU2 mám takový problém ohledně zbarvování smyku v TDU2
nevim proč ale zbarvují se mi do ružova a to me dost depta protože kvuli tehle hře sem kupoval volant(logitech G25) v podstate sem ho kupoval kvuli TDU1 ale ted kdyz sem prisel na to ze je TDU2 tak sem nevahal a sel hrat mam ho koupene z kameného obchodu ale nejde mi hrat Multak(to je mi uplně jedno videl sem u kamarada ze je to blbost) to ale nema nic spolecného s temi smyky protože když davam smyk přes ručku nebo jak koliv to uděla tu šmouhu na cestě travě atd... tak to neni zbarvene podle okoli ale je to odponě růžové, což uplně kazí požitek ze hry hlavně u off-roadu protože tam sem vetšinu času ve smyku, i když mam pohled z prvni osoby tak se stava že to zahlidnu a strašně mi to vadi.
hlavní je že sem hru dostal z něakym zakladnim patchem to ty smouhy byly v pořádku
teď mam ten nejvyšší ubdate ktery najdete v uplauncheru a děla mi to ty ružove šmouhy
a nedá se to vystát, zkoušel sem hru reinstalovat ale nepomohlo mi to a grafikou to určo nebude možna zkusim ještě stahnout novy "direct" ale nevim jestli to něčemu pomuže sem z toho nehorázně vytočený a chytam rapla když to vydim ...
Předem diky za odpovéd
ahoj potřebuji poradit mam notas Windows 7 a hra se mi seka a nevím jestli je to programem který by to mněl podporovat jestli poradíte diky.
Já bych se chtěl jenom zeptat když si novej učet v tdu2 tak práve nevim co napsat tam jak je
atari.com account name.
Aha, tak na to kašlu. Upřímně auta na klávesnici už nikdy, kdo se k tomu dokáže snížit, je u mě blázen. Je to daleko větší zhovadilost než střílečky s gamepadem, na to se pořád dá zvyknout, ale auta na klávesnici určitě ne.
KRoman47: Právě naopak, u muscle kár se bez dávkování plynu na jedničku ani nerozjedeš. I brždění je peklo. Tahle arkáda je jedna z mála her, které jsou na klávesnici od určité chvíle nehratelné (jen pro masochisty).
Tak to řeší emulátor X360 padu ne? Počítám, že analogové ovládání plynu a brzdy nemá moc význam při takové arkádové fyzice. Akorát co ten procesor, jestli by to nějak hratelně zvládl, nebo je to opravdu tak náročné.
Nop, Atari support téhle hry zařízla stejně rychle jako u jedničky, takže pokud mi nic neuniklo, žádný patch ladící HW náročnost nevyšel.

BTW bez analogového gamepadu (x360 pad) nebo volantu nemá tuhle hru smysl hrát.
Prý by v tomto měsíci měli přijít zásadní věci. Jednak množství DLC (+ free DLC) a jednak nějaký zásadní patche. Ale nějak to tají kluci z Edenu (naznačoval nějak na ofic. foru GMDestra).

Zatím cheateři (bohužel) vládnou TDU2. O FF nevím.
Tak jak je na tom celá hra? Už funguje FF u volantů? Jeho funkčnost by byla asi jediná věc, která by mě to donutila znovu zahrát (a možná nelitovat těch vyhozených peněz)... Tak nějak jsem přišel o savy a odmítám zase milionkrát poslouchat kecy typu "So apparently the Wilder brothers are squabbling with Stuart again."

PS: A co cheateři? Pořád řádí ve statistikách?
Vždyť je to lehčí jak kostky :-) Jinak v TDU2 Casinu, když si nějak sedneš na poker, tak jsou tam ty nejdůležitější rady, jako karetní kombinace, jak se hraje a když to budeš k tomu zkoušet rovnou hrát, tak se to tam za chvílu naučíš. Když jsem se asi před rokem prvně učil Poker, tak to byla jak španělská vesnice.
Paul: Automaty smrděj, pán musí hrát Poker :-) Už jsem si tam nahrabal alespoň 15 mega.
A já jich už mám 91 a chybí mi jen Buggati Veyron 16.4 :) Budu muset jít do kasina a vyhrát nějaký money a pak budu moc založit ten klub, tak pak dám vědět.
ok ani jsem si nevšim : ) tak se pak joinu.Akorát jsem teď dost bez peněz, těch 20 aut mi trochu prohlo rozpočet.
Paul: Tam tě myslim kopli a právě od tamtaď jsem leavnul. Zavánělo to tam až diktaturou.

Jinak v průběhu týdne založím teda klub a pozvu vás a můžem se tu dohadovat na nějaké club vs. club závody.
Já asi taky, sice jsem byl (nebo ještě jsem) v tom czetdu ale tam jsem nic nedělal.