Temtem

06.09.2022

Temtem je MMORPG inspirované sérii Pokémon, jež zavede hráče na šestici ostrovů plujících okolo zářivého tělesa zvaného PanSun. Zde žijou bok po boku lidé a příšerky pojmenované Temtemové, původní obyvatele souostroví. Hráč se chopí čerstvě vyškoleného krotitele Temtemů, který opouští své rodné městečko Zadar aby našel v širém světě slávu a dobrodružství.

Herní náplň spočívá v cestování napříč levitujícím souostrovím, odchytávání a trénování různých druhů Temtemů a soupeření s ostatními trenéry, ovládanými buď NPC nebo dalšími hráči. Souboje jako takové se odehrávají v tahovém režimu, kde změří síly dva hráčovi a dva protivníkovi Temtemové. Každý z šestice ostrovů představuje unikátní biom s vlastními příšerkami k odchytu i událostmi, jenž hráč může sám nebo s kamarády libovolně navštěvovat. Hlavním úkolem v kampani je však překazit plány zlotřilému klanu Belsoto snažícímu se narušit harmonii mezi lidmi a Temtemy, porazit osm trenérů v dojo a stát se nejlepším krotitelem Temtemů na souostroví.

Hra nabízí i kompetetivní režim, v němž si hráč i jeho soupeř vybere osm různých Temtemů. Následně pak hráč může oponentovi tři z nich zakázat a zbylých deset se utká v souboji. K dispozici je i široká řada různých kosmetických vylepšení, kterými si je možné svého avatara přikrášlit k obrazu svému a vlastní domek, jenž si hráč může vymalovat a opatřit nábytkem dle svého vkusu.