T.E.C. 3001

24.08.2011
25.09.2013
11.04.2014
29.01.2015

V této "běhací" hře na vás čeká 41 levelů základních a k tomu několik několik bonusových. V těle robota musíte splnit zadaný úkol - někdy musíte doběhnout v časovém limitu, jindy posbírat minimální počet baterií. Hra střídá několik různých módů. V tom nejjednodušším máte k dispozici jen tři klávesy a ty je nutné mačkat ve správném pořadí. Tím, jak robot zrychluje, je jeho ovládání stále obtížnější a nezřídka se rozplácne o zeď nebo sloup.

Složitější je mód, ve kterém robot může střídat levou, prostřední nebo pravou stopu a mezi nimi přeskakuje ve zlomku sekundy. A královskou disciplínou jsou pak ty levely, ve kterých robota ovládáte zcela volně a zatáčení je plynulé. Nejde tu jen o správný stisk kláves, ale vaším úkolem je také najít správnou cestu.

Hra obsahuje i split-screen pro dva hráče a mód, ve kterém se snažíte doběhnout co nejdál bez smrti. Vrcholným kouskem jsou pak achievmenty, kdy máte dokončit poslední dva levely bez jediné smrti.

Skvělá hra, která mi připomněla, jaké byly hry dřív. Hráč se musel levely učit nazpaměť a jakákoliv chyba se nemilosrdně trestala. I tato běhací hra má tuto vlastnost - stačí po úmorném zkoušení doběhnout do cíle, načež hra napíše "Level failed", protože jste cestou neposbírali dostatek baterií. Takže znovu...