@Kwoky (11.08.2017 15:47): Dá sa to aj bez toho, ale dejovo to nadväzuje na Borderlands 2, čiže niektoré veci dávajú väčší zmysel, jedná sa ale skôr o úlohu niektorých vedlajších postáv. No a postava Jacka je asi najviac previazaná s druhým dielom a Tales je vlastne v tomto smere veľký spoiler pre Borderlands 2
@Kwoky (11.08.2017 15:47): Vůbec. Já hrál Borderlands 1 asi 4 hodiny než mě to znechutilo a odinstaloval jsem to. B2 jsem nehrál nic. A stejně jsem si to užil neskutečně. Ikdyž samozřejmě, jako vždy platí že ti co hráli předchozí díly pravděpodobně poznali nějaké narážky, znají některé postavy z dřívějška atd.
No, na to že mám na Borderlands averzi už od jedničky, tak tohle byla parádní jízda, až bych si dal klidně další sezónu. Spolu s Walkind Dead S1 nejlepší hra od Telltale. Supr humble bundle. Jdu si pustit soundtrack :)
@Hrdlodus (02.11.2016 19:07): Co se týče týmu, tak ten si skutečně vybíráš z těch, kteří přežili. V mém případě to bylo dost omezené, protože téměř každý, kdo mohl, zemřel. Případně jsem pochopil, že když nasbíráš za hru dostatek peněz, tak můžeš některou mrtvou postavu oživit. Mě hra automaticky (bez peněz) oživila Augusta, kterého zastřelili myslím v té předposlední epizodě- Vzhledem k té díře v břiše byl vážně mrtvý. A mám za to, že zemřela i Athena, někde mimo kameru.

Těch voleb, co něco ovlivní, řekl bych, že jich tam je víc než šest. Namátkou mě napadá, že se to jinak odvíjí, když necháš Jacka ovládnout tělo Rhyse v té zabezpečené místnosti (jak po nich střílejí ti roboti) na Heliosu, pak volbou slov můžeš zachránit život Felixovi, jestli se nemýlím (já ho rád nechal se odbouchnout), nebo Shade nemusí zemřít a pokud se nepletu tak ani Zer0. A pak pokud si necháš tu krabičku, co zanechal Felix Sashe, tak ta jí na konci zachrání život. Musel bych si to zahrát ještě alespoň jednou, abych ty místa, která něco pozměňují spočítal, ale řekl bych, že jich bude víc než šest.
@kaslikjochanan (komentář): Pochlub se, které postavy zemřely a jak. A která byla oživena?

Kromě toho by mě vlastně zajímaly ty volby, které něco ovlivňovaly, jak o nich někteří mluvili. Jestli mělo jít o těch asi šest voleb, které určily, koho si můžu vybrat do týmu...
@Tulareanus (17.06.2016 17:27): Já nečetl GoT ani neviděl seriál. Přesto jsem u hry neměl sebemenší problém.

Znalost předlohy nemá na zaujetí Walking Dead vliv. Pokud Tě Game of Thrones nezaujalo, nezaujme Tě ani Walking Dead - nemá smysl těch jedenáct hodin hry rozehrávat. Pokud Tě trošku zaujalo, pak Tě Walking Dead zaujme dostatečně, abys nelitoval, že's to zkusil. Obě hry jsou prakticky stejné, jen Walking Dead o maličko lepší. Oproti tomu Tales from the Borderlands jsou o parník jinde.
Čo sa týka TWD, tam ide len o to naladenie sa na štýl, ktorý celkom verne imituje seriál. Preto si myslím, že si to fanúšikovia užijú viac a eventuálne prižmúria oko nad niektorými dejovými barličkami a nelogičnosťami. Ale žeby hráčovi priamo unikali nejaké súvislosti, to zase nie. Aj tých postáv zo seriálu/komiksu je tam dosť málo a ak sa nemýlim, tak iba v prvej sérii. Uznávam, že u GoT by sa hráč bez znalosti predlohy trochu strácal, hoci jej znalosť má aj opačný efekt - tj niektoré udalosti sa dajú predvídať a hráč sa vie podľa nich zariadiť.
@Hrdlodus (17.06.2016 16:43): Ja to vlastním z humblebundle, kde vlastne bola väčšina týchto sérii od TTG. Nejde mi teraz vyslovene o ten humor, skôr iba o to, či ma to dokáže zaujať bez predlohy. Ja si myslím, že v prípade GoT by človek bez znalosti predlohy prišiel o veľmi veľa súvislostí a hlavne by nerozumel vzťahom medzi jednotlivými rodmi a stranami.
@M.a.t.t. (16.06.2016 23:50): Predpokladám, že dopad oboch sérii na ľudí čo to pozerali/hrali predtým, než si dali tie epizódy od telltale je totožný - jednoducho sú tam pre nich easter eggy a rôzne situácie, ktoré si pamätajú z predlohy. V tom Borderlands som sa viackrát nasmial na tom, ako sa parodovalo niečo z Borderlands 2, alebo napodobňovalo.
@Tulareanus (16.06.2016 23:46): Borderlands som zatiaľ nehral a predsa som si to užil. U TWD je situácia trochu iná, pretože pracuje s klasickým zombie klišé a mám dojem, že tí čo poznajú seriál si to predsa len môžu užiť viac. Tento gordický uzol za teba nerozviažem, ale niečo mi hovorí, že nebudeš tak nadšený ako hráči v čase vydania. Ani ja som nebol, hoci nebudem tvrdiť, že som sa nebavil.
@M.a.t.t. (16.06.2016 23:38): Hej, videl som tvoj post rovno pod mojim. Toto asi tým hrám treba, nie tie vážna Game of Thrones a podobne, ktoré sú len rehashom seriálu, ale niečo naozaj vtipné a s obrovským nadhľadom. Určite mi pomohlo, že som prešiel Borderlands 2 (ako coop) v zážitku, ale tak to býva asi pri hrách podľa akejkoľvek značky. Mám ešte v zálohe obe sezóny Walking Dead, ale trocha sa toho bojím, pretože som nevidel ani jednu časť seriálu a komiks som tiež nečítal.
Tak dohrané a za mňa asi tiež najzábavnejšia "neadventúrna" séria od TTG. Neadventúrna v zmysle, že medzi ich adventúrne série rátam klasické point and click veci ako Tales of Monkey Island a Sam & Max.
Za mňa veľké prekvapenie a zrejme najzábavnejšia séria od Telltale vôbec, čo som úprimne nečakal. Už to, že hráčske voľby sa môžu prelínať naprieč všetkými epizódami, považujem za menší zázrak, viaceré sekvencie sú výnimočne nápadité a konkrétne piata epizóda obsahuje najzábavnejšie spracované QTE v rámci všetkých Telltale hier. Asi je len potrebné sa naladiť na ten špecifický štýl, ale s tým som nemal problém, kedže je to celkovo dobre napísané.
Takto spatne sa mi prva epizoda pacila snad najmenej.
Po Walking dead a TWAU to vyzeralo na najslabsiu seriu, ale po kompletnom dohrati mozem povedat, ze sa to zlepsilo.