Super Trench Attack!

Retro Army Limited •  Storybird (Switch)
24.07.2014
19.12.2019

Když Černá armáda napadne vaši vlast a nic netušící vojáci dovádějící na pláži přijdou o život, tak jste to právě vy, nováček přicházející do armády, kdo dokáže překazit jejich plány a ukázat jim, zač je toho loket!

Super Trench Attack je především svižnou a humornou akcí s izometrickým pohledem, ale zaujme i otevřeným světem a jednoduchým RPG systémem, s nímž můžete za získané levely vylepšovat dovednosti. Je také přítomen inventář nejen pro zbraně, ale především pro nábytek a různé předměty, s kterými si zdobíte váš vlastní stan nebo je můžete prodat a nakoupit vybavení či zkusit štěstí v kasinu. Na všechno samozřejmě nejste sám, a tak je krom jiných příslušníků armády, hlídajících jen určitou část mapy, k dispozici i partner, který vás následuje, ať už jdete kamkoliv.

Osobně podobným indie hrám příliš neholduji, ale na doporučení jsem Super Trench Attack! přeci jen zkusil a překvapivě jsem se velice příjemně bavil.

Super Trench Attack! je vskutku taková příjemná nedlouhá a neobtížná (snad až na finální souboj) hra, která ovšem nějakým zázrakem umí velice nadprůměrně bavit naprosto jednoduchými mechanismy a primitivně roztomilým humorem. Vesměs jde o top down střílečku, která ale sází na poměrně propracované menší lokace. Nesnaží se hráče zavalit hordami stereotypních nepřátel, ale ve všem je taková střídmá a sympatická. Obsahuje rozmanité úkoly, člověk se nikdy nikam nemusí moc daleko trmácet a všude čeká na hráče nějaké menší či větší překvapení a odměna.

Kromě střílení hra obsahuje i nějaké jednoduché RPG prvky a minihru s kartami v improvizovaném kasinu, která je v podstatě zjednodušenou kopií starorepublikové hry Pazaak. Ač jednoduchý, tak stále zábavný koncept, který na pár desítek minut dokáže zabavit.

Herní doba se pohybuje od 3 do 6 hodin v závislosti na sbírání achievementů. Já osobně měl hru dohranou na 100% i se všemi achievy za 5,5 hodiny a docela mě aj mrzí, že dvojka už jde směrem tahové, a podle ohlasů ne moc povedené, strategie. Určitě bych si dopřál nášup.

Super Trench Attack! není hra s velkými ambicemi, ale to co umí, umí velmi dobře. Za nějakých 60 centů fakt není vůbec nad čím váhat.

Pro: ve všech směrech střídmé, chytlavé, jednoduché, vtipné a ne příliš dlouhé

Proti: některé animace by mohly být přeci jen o trošičku bohatší