Super Ghouls 'n Ghosts

Chōmakaimura

Capcom Co. •  Backbone Entertainment (PS2, Xbox)
28.11.1991
05.03.2007
13.05.2013
23.06.2016
05.09.2019

Rytíř Arthur se vrací v druhém pokračování plošinovky Ghosts 'n Goblins. Opět musí zachránit princeznu Pri Pri, kterou tentokrát unesl vládce démonů Sardius. Princezna totiž jako jediná ví, kde se ukrývá artefakt Goddess' Bracelet, který jako jediný dokáže Sardia zničit. Arthur tedy musí artefakt najít a postarat se o Sardia jednou provždy...

Super Ghouls 'n Ghosts zachovává vysokou úroveň obtížnosti předchozích dílů a na hráče má připravených osm úrovní zasazených do rozmanitých prostředí (jako hřbitov plný nemrtvých, vrak lodi, pekelná jeskyně, útroby ghůla, zasněžená pohoří a Sardiův hrad) a plných nebezpečných nepřátel, záludných plošinek a nečekaných pastí. Do poslední úrovně se lze dostat pouze při druhém průchodu hrou a její odemčení je podmíněno nalezením zbraně Goddess' Bracelet.

K pomoci Arthurovi slouží různé zbraně, které je možno získat z truhel s poklady a upgradovat nalezením bronzových a zlatých zbrojí. Opět ale platí, že stačí dvě rány a Arthurovi je konec, pokud nenajde nové brnění.

V roce 2019 se stala součástí kolekce her přístupné předplatitelům služby Nintendo Switch Online.

@Ronik (08.10.2018 18:17): No je to přesně o tom, že každý bysme na tom SNES mini obětovali pár kousků za jiné a asi je to tedy dobře vyvážené. Earthbound asi nebyla v té TOPce RPG, přes to tam je a jsem tomu rád, i když bych místo něj raději viděl ten Chronotrigger, FF4, Lufii 2, ale klidně i první Breath of Fire, pokud bych se měl držet výměny RPG za RPG, je mi jasné, že polovina těch her nemohla být RPg, jak by k tomu přišli ostatní hráči, jsem rád za tu RPG čtvrtinu z celého počtu těch her a navíc má člověk občas chuť odlehčt a zahrát si jiný žánr, tak je dobře, že je SNES mini v tomto komplexní.

Jinak toho Kirbiho jsem chvíli hrál, není to jako nezábavné, ale přijde mi že je ze sorty tuctovek. To už by byl zajímavější Super Turrican 2 třeba místo toho.

Co se týče N64 classic, tak tam vím, že do toho nepůjdu, protože TOP hry, které tam z mého hlediska mám už na 3DSku.