Pixel-artová napodobenina NHL natřeno trochou humoru a krve. Jedná se o arkádovou napodobeninu hokeje kde hrajete v rozložení 5 proti 5ti včetně brankáře. Hratelnost a spád je na vysoké úrovni, také animace jsou dobrý, když přihlédnete na typ grafiky.

Co je velmi na škodu je málo možností hraní. Nemůžete hrát ligové zápasy. Můžete zkusit turnaj ale má jenom 3 zápasy. Když zápas skončí nerozhodným výsledkem, je prodloužení do nekonečna a hraje se dokud některý tým nescoruje.

V každém případě pár zápasů doporučuji zkusit, je to sranda. Po asi 10 odehraných her nastává dost velký stereotyp i když změníte nastavení obtížnosti. Prostě branky padají z určitého uhlu nejlépe a když to vychytáte, tak nemá smysl zkoušet něco jiného, co je fakt škoda.

Také gamese chybí online multiplayer.

Pro: svižné, vtipné a má to aj sportovního ducha. Zajímavé hardcore módy hraní 4 vs 8. Možnost hrát s kámošem u jednoho PC

Proti: chybí online multiplayer, nemožnost hrát ligové zápasy, málo týmu, turnaj má jenom 3 zápasy, týmy se neliší obtížností

SBH je jednoduchá arkádová hra. Najviac pripomínajúca klasiku z NES menom Ice Hockey. Ak ste, presne ako ja, hľadali jednoduchú, rýchlu hokejovú akciu, tak je dosť možné, že táto hra bude presne pre vás.

Pekný pixelart dopĺňa rýchlu hrateľnosť tejto šikovne postavenej hry. Máte pár minút a chcete len tak zabiť trocha času? Nie je problém, sadnete k hre, odohráte jeden – dva zápasy a idete o dom ďalej. Výborné na odreagovanie a rýchly relax.

Samozrejme, najzábavnejšia je hra s niekým živým (ako ak máte po ruke nemŕtveho kamaráta, ktorý vie hrať hry... prosím. Proti gustu... ;)). Hrá sa pri jednom počítači, lokálne. Pre niektorých to možno bude mínus, pretože hra neobsahuje online mulitplayer. Vadí? Nevadí. Hrať môžu až štyria hráči naraz. Jeden si bude musieť vystačiť s klávesnicou; ostatní môžu použiť gamepady. Ostatne, gamepad je asi na tento štýl rýchlej hry najlepší.

Aby som odcitoval sám seba, ehm:

Super Blood Hockey je malá, rýchla, trošku krvavá verzia hokeja, ktorú si zahráte ak máte chvíľu trochu času. Musíte ju dostať do ruky, prísť na to ako strieľať góly, ako ju správne hrať. Či už prehrávate alebo vyhrávate, stále to však bude výborná zábava. Teda, aspoň ja už som dávno nezažil, že by som v zápale hry skoro utrhol páčku na gamepade a po hraní ma bolela ruka ako nikdy predtým. Au.

Tá veta o odtrhávaní páčky na gamepade je dôležitá... zápal hry, chaotická radosť z rýchlej akcie? To sa mi nestáva často. Možno je to tým, že milujem hokej. Ale v zásade platí, že sa táto malá hra rozhodne oplatí. A teraz už viete do čoho leziete – dúfam. :-)

Pro: rýchla, dynamická akcia; výzvy, až 4 hráči na jednom počítači; roztomilý pixelart & návykový chiptune = super retro štylizácia

Proti: ehm, chýba Team Slovakia ;-)