Subway Simulator Prague Metro

Subway Simulator Prague

16.01.2015
31.12.2016

freeware

V tomto simulátoru se můžete stát mašinfírou pražského metra na trase A a řídit vlak 81-71M mezi stanicemi Depo Hostivař a Nemocnice Motol. Hráč si však může zvolit jako výchozí i jinou stanici, pokud to odpovídá skutečnému provozu pražského metra. V současné verzi hry je přítomno všech 17 stanic a ta tak reflektuje současnou podobu trasy. Jednotlivé stanice jsou vyobrazeny věrně a jsou tak snadno rozpoznatelné.

Ovládání soupravy pak vychází z reálných ovládacích prvků. V mobilní hře jde o dotykové ikony na stranách obrazu, u počítačové verze je hra ovladatelná pomocí klávesnice.

@Pluto (29.12.2020 18:52): Zatáček ale i stoupání a klesání je na trase spousta. Ostatně, když hru hraješ tak několikrat vidíš, že se světlo naznačující blížící se stanici ukazuje lehce k jédné vyoseně. Znalec také nejsem, a simulátorů už vůbec, ale myslím, že to bude podobné jako s vlaky, poloměr zatáčky bude muset být velký, kvůli plynulosti jízdy. Z pohledu cestujícího pak tenhle "větší" obraz nevnímáš. ..Aspon takhle si to vysvětluju já, ale možná se jen pletu

• Android 80
Takhle dostanete za úkol odehrát hru v reálných kulisách. A protože chcete být akurátní, tak hledáte a přebíráte. Až narazíte na simulátor metra. A když chcete být echt akurátní, tak ho odehrajete v metru. Pak už jen stačí počkat na příznivou epidemiologickou situaci, sednout na bus a vydat se na stanici Depo Hostivař. Sednout si do připravené soustavy, zapnout hru, srovnávat a nevěřícně kroutit hlavou až do Nemocnice Motol.

Ta hra je totiž úžasná. Nástupiště a tunely jsou si neuvěřitelně podobné. Stejně zní zvuk jízdy, klaksonu i otvírání dveří. O informačních hlášeních ve stanicích nemluvě. Věrnost hry mě doslova okouzlila. A nebudu daleko od pravdy, když řeknu blíž realitě jen už jen řízení skutečného metra.

edit: Jo, a je to česká hra, tak si zaslouží pár procen navíc ;)

Autoři jsou očividně šotouši se vším všudy, a svou lásku přenesli do této hry. A vy, pokud budete mít příležitost, si ji taky zahrajte v metru. Klidně třeba jen jednu stanici.

Pro: Neuvěřitelně přesné

Proti: Poněkud monotonní

• Android 75
Nedokážu přesně říct proč ale tramvaje a metro mě vždycky určitým způsobem fascinovaly. Asi to je tím konceptem městského vlaku, v případě metra ještě zakopaného pod zem který ukazuje jaké úžasné věci jsou lidé schopni vytvořit, co mě na tomto systému dopravy tak baví. Když jsem se tak na DH náhodou dozvěděl o tomto počinu a na mobilu kromě věčného chytání Pokémonů neměl co dělat, bylo o zábavě na dalších pár odpolední jasno.

Především skláním hlubokou poklonu autorům za naprosto přesnou kopii skutečné linky, což muselo dát strašnou práci a zároveň to dělá ze hry jedinečný kousek. Asi se někdy budu muset do Prahy vydat abych ve skutečnosti viděl kde jsem to vlastně jezdil :) Dále mě příjemně překvapilo zbytečně nepřekombinované ovládání a řekl bych i realistická citlivost která chce přeci jen trochu cviku než se naučíte správně brzdit tak aby jste nepřejeli perón a hra vám tak vydrží na déle než jednu přestávku na oběd. Dále potěšila i kvalita zvuků včetně typické hlášky o ukončení výstupu a nástupu a na mobilní hru rozsáhlé nastavení grafiky. Jedinou výtku i když spíš úsměvnou bych tak měl jen k postavám cestujících. Někdy byly jasně osvíceni sluncem, jindy stály dvě zcela totožné postavy vedle sebe či nelogicky vedle pána v triku a sandálech (s ponožkami pochopitelně :D) stála paní v péřové bundě :)

Trasu A Pražského metra jsem nakonec projel několikrát a oběma směry. Našincům, nenáročným mobilním hráčům a fanouškům MHD tak můžu jen doporučit. Není to sice hra na kdovíjak dlouho ale zase můžete flexit že jste řídily metro ;)