Hráno převážně v co-opu:

Tento komentář píši zejména kvůli tomu, abych před tímto DLC varovala. Cena season passu totiž není zanedbatelná, jedná se v současné době o jediný způsob jak Trials of the Dragon King získat a mnoho hráčů by tak mohlo být zklamaných stejně jako jsem byla já. Oficiální informace totiž spíše naznačují, že se jedná o příběhové rozšíření původní hry. To je sice pravda, příběh opravdu navazuje na původní hru, mnohem důležitější je ale fakt, že je uzamčen za novou BAHAMUT obtížností.

Tam kde CHAOS obtížnost byla takovou challenging NG+, BAHAMUT obtížnost je totally unfair NG++. Nepřátelé a hlavně bossové jsou silnější a rychlejší a musíte být opravdu namaxovaní abyste jim něco dělali. Jakoby to nestačilo, musíte si dobrovolně zapnout řadu debuffů ("Trials"), díky kterým získáváte "Dragon Treasures", bez kterých se v příběhu neposunete. Zatímco původní hra tak byla dostupná pro všechny, tady potřebujete nejen top výbavu, ale i značné hráčské schopnosti.

Pokud jste tedy prošli původní hru pouze na některou z jednodušších obtížností (Story/Action/Hard), zvažte, zda je Trials of the Dragon King DLC pro vás. Nový singleplayerový "Extra Mode", se kterým máte nekonečno many, sice usnadní post-game grind, ale i tak bude minimálně na 10 hodin. Pak budete muset projít několik extrémně těžkých misí pro získání "Dragon Treasures", které v "Extra Mode" nepadají, a hra vás za ně odmění několika příběhovými cutscénami a bossy.

Toto DLC tak doporučuji pouze hráčům, pro které je CHAOS obtížnost již příliš lehká nebo chtějí hrát co-op s někým, kdo strávil touto hrou násobně více času než vy. Pokud akceptujete, že Trials of the Dragon King je pouze nová super těžká obtížnost navíc, tak se DLC nedá nic vytknout. Navíc dostanete příběh, nové joby, nové předměty, nové mechaniky a pár nových misí. Já jen doufám, že další dvě plánovaná DLC budou více dostupné i pro běžné hráče. Ano, toto DLC mi dalo na zadek a sama bych ho bez cheesování či schopnějších spoluhráčů pravděpodobně nezvládla.

Pro: Perfektně (a příběhově) zpracovaná nová úroveň obtížnosti s řadou nových mechanik.

Proti: Hráči, pro které je těžká obtížnost hry opravdu těžká, se do obsahu zakoupeného DLC nedostanou.