Storm Master

Na planetě Urga, kde přirozenou rovnováhu určuje mocné povětří, se nachází dva ostrovy, Eoilä a Sharkania. Dynastie z těchto ostrovů spolu po staletí vedou válku, ač její příčiny již dávno zapadly v hlubinách času a paměti. Hra začíná ve chvíli, kdy byl velmistr z Eoily zavražděn a jeho místo se uvolnilo. Rada Sedmi vás vybrala jako jeho nástupce a osud země leží ve vašich rukou.

Storm Master je strategie, kde čas ubíhá po každém činu, který hráč provede. Hlavním hybatelem dění je lokální měna Kaa, kterou je možné redistribuovat do vojenství, zábavy, výzkumu, víry, špionáže či obchodu. Postupem času je možné stavět i vlastní originální větrné plachetenice, čelit tak útokům z ostrova Sharkania a později jej i dobýt. Boje se odehrávají v pseudo 3D zobrazení.

Nevím proč, zrovna dneska jsem tak nostalgicky vzpomínal na staré časy a k tomu se mi připletla vzpomínka, jak jsem mlsně koukal na obrázky v Excaliburu z této hry. Z jedné návštěvy Německa jsem si tehdy (asi rok 93) hru i dovezl na originální disketě, prodávali to tam v jakési odlehčené bundle verzi bez krabice, jen v takovém tvrdém kartonu (něco ve stylu ABC her, jak je někdy k časopisu dodávají dneska) a bohužel německým manuálem. S radostí jsem nainstaloval a pak zjistil, že je to docela tryzna hrát. Co nadchlo byl grafický styl, který by dneska stačilo jen nějak zremasterovat (zvýšit rozlišení) a vypadalo by to pořád parádně. Herně však šlo o podivně ovladatelnou směsici prvků, z části strategie, z části designerská hra na navrhování vzducholodí. Remake s pořádně ovladatelným interface a vyladěním a zpřehledněním strategické části by byl asi docela zajímavý nápad :-)