Steep je bezvadná oddechová párty hra. Rád jsem se proháněl po krásných zasněžených horách na lyžích nebo snowboardu. Užíval jsem si volnost pohybu.

Není to žádná epická záležitost, je to prostě “blbina” na vyblbnutí. Po chvíli tréninku jsem zvládal sjezdy a skoky. Po delší chvíli tréninku jsem se dostal i do ovládání okřídleného oblečku střemhlav skrz skály a jeskyně. Sám jsem se divil, že mě neustálé opakování toho samého kamikaze letu pořád dokola baví. Naštěstí tlačítko pro okamžitý restart závodu bez jediné vteřiny čekání na loading funguje spolehlivě, a tak neustálému opakování pořád a pořád dokola nic nebrání. Je to taková opakovací hra plný tvrdých nárazů hlavou do skály :-)

Nehrál jsem zdaleka všechno a mnoho funkcí hry jsem asi ani nevyzkoušel, spíš jsem si z nabídky závodů a disciplín vybíral to, co mě zaujalo. Některé divné aktivity jsem vynechal úplně, jiné jsme si s chutí zahrál. Když jsem tímto vybíravým přístupem prošel Alpy, vrhnul jsem se na Road to the Olympics.

Přídavek o cestě na olympiádu sestává opět z více částí, mě zaujala příběhová část o snowboardistické kariéře. Cestu za nevídaným olympijským triumfem jsem prošel s nadšením. Snowparky a jízda po trubkách mě potěšily, příběhová část neurazila. Zbývající části přídavku už mě moc nebavily, slalomy a další olympijské disciplíny na lyžích mě nakonec vysloveně zklamaly.

Pak jsem ještě zjistil, že jsem celou dobu měl přístupnou Aljašku (to víte, ovládání a UI Ubistoftích her není rozhodně přehledné, tak v něm plno věcí ani nenajdete). Aljaška mě ale už nějak nechytla. Blížilo se jaro a Steep šel na odpočinek. Věřím tomu, že s další zimou a těšením se na sníh opět Steep nainstaluju a jen tak pro radost si zalyžuju a zaskáču v prosluněných Alpách.

Pro: Alpy a sníh, zábavné závody, oddechovka, fajn hra pro celou partu.

Proti: Některé části Road to the Olympics, některé disciplíny, hlavní menu a UI.

Ako nelyžiar a absolútne poleno do zimných športov som sa potešila, keď sa mi táto hra dostala vďaka ps+ ponuke do knihovníčky hier.

Po oboznámení sa s ovládaním som sa rýchlo pustila do rôzných trikov, skokov a šialených jázd. Prostredie, v ktorom jazdíte je úchvatné a hlavne, keď je spojené s povdzbudzujúcou muzikou baví o to viac. Keď vám vietor sviští pri ušiach, dookola je panenská príroda, vyskočíte do výšky, urobíte trik a (občas) ladne dopadnete - nádhera. Viac ako nejaké challenge ma zo začiatku bavila iba voľná jazda. Po čase som sa ale pozrela na zúbok aj súťažiam, ktoré sú rozdelené podľa obtiažností a niekde musíte mať určitý level aby ste si sprístupnili ďalšie. Mňa najviac nalákali trikové súťaže a tkz "bone collector", kde sa viacmenej rozbíjate.

Príjemným zistením bolo, že som si mohla pozrieť svoj záznam jazdy, skoku, triku, prípadne z nich urobiť šikovnú fotku a prispôsobiť si ju. Taktiež záznamy zo súťaží sa dajú porovnať s ľuďmi na prvých troch priečkach resp.ak hráte s kamarátmi tak aj s nimi. Vždy som si myslela,že som musela urobiť svojím skokom nejaký nový herný rekord ale po náhľade na prvé tri miesta som ostala prekvapená zo zistenia, že im nesiaham ani po členky. Súťaživých to môže navnadiť a ostatní si tie záznamy nemusia ani všímať.
A ešte niečo pre milovníkov fashion v hrách. V hlavnom menu máte možnosť si zmeniť postavu a dokupovať snowboardy, oblečenie, doplnky, celé neobyčajné sety masiek a overalov. Samozrejme niektoré su poriadne drahé a ak nezainvestujete aj pravými peniazmi tak je veľmi ťažké dosiahnuť na nich. Ale aj bez utrácania si viete veľa kúskov odomknúť výhrou v súťažiach a za zarobené peniaze v hre.

Po čase ale môže prejsť hra do stereotypu a ani rôzne druhy dopravných prostriedkov (napr. lyže, snowboard, wingsuit, neskôr aj sane) vás už nebudú lákať. Pre mňa táto hra ostáva stále zábavou aj keď sa jej nevenujem niekoľko hodín denne. Stačí mi raz za čas zapnúť Steep ocitnúť sa medzi horami, nasadiť si helmu a s hudbou v ušiach si užiť rýchlu jazdu plnú adrenalínu.

Pro: Zimné prostredie, doplňujúca hudba, foto mód, možnosť hrať to s priateľmi, výzva pri vytváraní rekordov

Proti: Po čase stereotyp, pre nie hardcore hráčov určite aj ťažké challenge, nutnosť byť pripojený na internet

Sportovní hry nepatří mezi hry, které bych pravidelně hrála, ale Steep vypadá zajímavě, tak proč ho nezkusit, že?
Steep nabízí řadu možností jak hrát, můžete se snažit o nejlepší čas, zkoušet nejrůznější parádičky, nebo si jen tak lyžovat/letět a relaxovat.
Hra nabízí pohledy na krásné horizonty a doplňuje to super hudbou. Samozřejmě pro akční úkoly akční a pro meditační jízdu relaxační skladby.
Mě nejvíce bavily právě ty relaxační jízdy, kdy hrála hezká hudba a jízda byla jen tak přiměřeně náročná (nebo spíš nenáročná). Také mě balily některé jednodušší časové zkoušky. Tam ale jsem musela jezdit pořád dokola a dokola, než se mi konečně podařil dobrý čas. Samozřejmě jsem se u toho řádně rozčilovala, ale motivaci k tomu to zvládnout my hra vytvořila.
Získávání bodů za triky mi vůbec nešlo. Tak jsem se snažila o to, vystačit si pouze s dotknutím prkna a saltu vpřed. Občas se mi při zběsilém klikání na vše možné podařilo i něco jiné, ale to byla spíše náhoda. Protože mi to nešlo, tak mě ani tyto úkoly nebavily.
Hra je to na vyzkoušení zajímavá, ale pro mě jen vždy na chvilku. Nikdy jsem u ní nevydržela moc dlouho. A nevím, jestli se k ní budu nějak pravidelně vracet.
miluju zimu v teple domova :) Chladne,marazive Alpy vypadaji proste uzasne

Pro: vice veci na vyber,na kterych si muzete nabit kebuli

Proti: nekdy nesmyslne trate