State of War: Warmonger

20.01.2003

Datadisk ke hře State of War přináší celkem 11 nových misí a 5 multiplayerových map. Příběh se odehrává po skončení konfliktu rebelů a Spojené Federace Sedmi Kontinentů (UFSC), kdy zavládl celosvětový mír pod dohledem superpočítače Overmind. Ke vší smůle ale jeden z konstruktérů onoho superpočítače (který řídí většinu vojenských zařízení) přeběhl k rebelům a dal jim přístupové kódy k Overmindu. Rebelové tím ovládnou 11 základen, které hráč musí v 11 misích dobýt zpět.

State of War odkazuje na strategie ze staré školy typu Z, kde budovy získáváte jejich "zničením". Tím se zaberou a jednotky chrlí fabriky bez ustání. Hlavní devizou hry je tedy akce velkých armád, kde se ztráty počítají ve velkém.

Graficky je SoW věrný originálu. Všudypřítomné exploze jsou jakousi značkou série.

Datadisk k návykové sci-fi strategii State of War, kde ovládáte proudy malinkatých roztomilých tančíků, které bez ustání chrlí vaše továrničky a pomocí těchto tankových prodloužených rukou, zatlačujete nepřátelské síly a přitom dobýváte různé budovy. Všechny mapy v datadisku, byly převzaty a upraveny z plné hry, ale zábavnost hry, je pořád vynikající. Kdo má rád výbuchy a válčení všeho druhu, ten si užije. Třeba tam, kde jste byli obránci, můžete být teď útočníci a naopak. Některé mapy jsou změněné tak, že vám chvíli trvá, než si uvědomíte: "Aháá, ona je to mapa Indie, ale přesunutá do Súdánu." Příběh tu není, což je mi u strategie jedno. Otravné neodklikatelné reklamy v úvodu hry zůstaly, ale jsou kratší. Hra vyžaduje CD v mechanice (u mě velké mínus), ale při každém vložení CD, se automaticky spustí instalace hry, což mě nebaví. Vývojáři vyslyšeli volání hráčů a snížili obtížnost, takže jsem skoro všechny mise dohrál na první pokus. A to jsem místy promarnil hodně času, než mi docvaklo, co se má dělat. Tvůrci si to vynahradili v Oblasti 9, obtížnost 8z10 (reálně spíš 10z10), kde jsem už nevěřil, že je splnitelná. Je to pravé peklo, kde záleží na každé vteřině, na každé věžičce, na každém tanku a musíte být neustále na čtyřech místech zároveň a přitom s PVT soustavně povyšovat. Ve hře je i pár taktických misí, ale narozdíl od misí Texas a Slovensko, jsou tyhle relativně lehké a zábavné. Hře vytýkám krátkost, jedenáct misí je málo, mohli si s tím dát víc práce a zaplnit všechny chlívečky na mapě, takhle to vypadá nedodělaně. V některých misích tvůrci hru zbytečně natahovali, neustále jsem na něco čekal - na kredity, na letadla, na to, či na ono, pořád jsem měl dojem, že tvůrci pokoušejí mou trpělivost a mise je uměle prodlužovaná. Takže mi místy dost scházelo urychlování času.

Pro: tanky, výbuchy, akce, snížená obtížnost,

Proti: málo misí, schází urychlování času