Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Starship Titanic

10.02.1998
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Adventura Starship Titanic, za kterou nestojí nikdo jiný než slavný autor Stopařova průvodce po galaxii Douglas Adams, začíná vcelku nevinně. Prostě se rozhlédnete po svém pokoji, vaše oko spočine na stole ležícím CD, které následně vložíte do počítače. Jenže pak se ozve rána a do pokoje vám spadne vesmírná loď Starship Titanic, vystoupí z ní robot a bez okolků vám dá lístek do třetí cestovní třídy a pozve vás dovnitř. Do lodi, se kterou se nemůže nic stát. Jenže teď je rozbitá.

Vaším hlavním úkolem je opravit loď a dostat se s ní domů. To ale nebude jednoduché. Nejdříve musíte být povýšen do druhé a následně do první třídy a během plnění mnoha úkolů a hádanek hledat součástky na spravení Titanicu. Navíc je loď "obydlená" roboty, jejichž osobnosti by se daly označit přinejmenším za podivínské. Jedinými živými tvory jste tedy vy a mluvící papoušek. Robotů není na palubě mnoho, celkově je však loď velmi rozsáhlá a obsahuje mnoho různorodých lokací.

Starship Titanic obsahuje engine SpookTalk, což znamená, že všechny své otázky musíte napsat, což přispívá k obtížnosti hry a dobrá znalost angličtiny je tak podmínkou. O dabing se postarali například Monty Pythonové Terry Jones a John Cleese a také samotný Douglas Adams. Hra získala cenu Codie Award a byla nominována na cenu BAFTA.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.