@sagittario (komentář): To že si v úvode volíš za koho budeš hrať, nie je pravda. Na úplnom začiatku ti hra ponúkne možnosť kustomizácie oboch pilotov, ako z rebelskej frakcie, tak i z impéria. Voľba strany by nedávala vzhľadom k príbehu zmysel.

Škoda, že samotný gameplay v singleplayeri je vlastne vcelku nezáživný a v mojich očiach ho nedokáže plnohodnotne vykompenzovať ani zábavný, no inak trochu odflaknutý multiplayer.
Tak je to v gamepassu, a já mám dilema jestli to zkoušet, nebo počkat až bude nějakej VR headset..
@Bosper (komentář): Dřív se navíc všechny lodě navíc musely modelovat. Myslím že dnes můžete všechno naskenovat a hotovo.

Myslíš špatně. Ty stíhačky nejsou skutečné. :)
@Aaron_Hill (02.10.2020 18:54): Naprostý souhlas. Teď jsem dohrál prolog. Joystick (T.16000M) to pobralo v pohodě, problémy s osou stejné, ale namapování zatím celkem odpovídá tomu co jsem si sám nastavil v X-Wingu. Hratelnost je něco mezi X-Wing a Star Wars: Rogue Squadron 3D. Likvidace cílů je jednodušší než v X-Wingu, ale arkáda to není. Také konfigurace vypadá celkem podrobně, asi to půjde hezky odladit dle preferencí.

Grafika povedená, vše běží na maximum bez problémů. S dnešní vyvážeností souhlas, často je to přehnané. Střídání Impéria a rebelů je celkem fajn.

Po dohrání tří misí - zatím chvála, dobrá atmosféra, trochu to připomíná Wing Commandery, na obtížnost Pilot zatím ani jedna mise se všemi medailemi.
Tak joystick (Logitech Extreme 3D Pro) mi to bere automaticky, samozřejmě s šíleným defaultním mapováním a invertní osou. Grafika je hezká, šlape mi +- na střední detaily. Trochu moc balastu na obrazovce, všechny ty efekty ztěžují orientaci. Hratelnost nekomplikovaná.

To co mě tluče do očí a uší je ta úžasná genderově rasová multikulti disney vyváženost. Není problém vybrat obličej vousatého chlapa a k tomu tělo a hlas ženy a obráceně. Z imperiální flotily v první misi jsem viděl 4 postavy - černoch, černoška a dvě asiatky. U rebelů je to úplně nastejno + emzáci. Jedinej bílej muž na scéně je můj avatar a možná pár dost špatně identifikovatelných postav v pozadí, které dělaji křoví. Musím říct, že mě z imerze dost vyvádí slyšet v interkomu při bitvě prakticky jen ženské nebo zkreslené hlasy mimozemšťanů. Ale třeba se to (trochu) zlepší.
@PRIVATE MARTIN (02.10.2020 14:47): Jedi Starfighter mám na konzoli. O SW:SQ uvažuji pokud je to opravdu v původním duchu SW: X-Wing a Tie Fighter. Mám obavu že to je ale více zaměřeno na MP, kdo ví kolik je tam map, jak jsou velké, jaké jsou tam módy, a vsadím se že podobně jako u DICE frančízy Battlefield to bude znamenat koupit session pass nebo něco podobného aby člověk získal herní náplň.
Prý to údajně není zrovna kamarád s joysticky, HOTASy, apod což mě docela mrzí. Nečekám simulátor ale herní zařízení by to podporovat mohlo.

@Gordon (02.10.2020 14:59): samozřejmě. Nicméně tohle je SW! A kdo by nechtěl pilotovat X-Wing že? :)

Počkám si na dojmy z Karasmana, Jvempire a Aarona_Hilla.
@Rapier (02.10.2020 14:36): Ja mám Battlefront kampaň rád. Je to také Call of Duty: Star Wars so všetkými kladmi aj zápormi. A užiješ si tam aj dopravné prostriedky.
Squadrons by mal mať kampaň, pokiaľ viem. Ale väčší dôraz bude kladený na MP, myslím.
Dobrý SW simulátor je Jedi Starfighter.
Tuhle hru mám v hledáčku, jen mám strach že se jedná výhradně o MP titul. Pravda i v SW Battlefront 2 byla single player kampaň ale předpokládám že krátká. Překvapilo mě jaké zde bylo před vydáním ticho, jakoby nikomu SW vesmírné simulátory nechyběly, tedy pokud to je vesmírný simulátor.

Nevím zdali do toho jít, vizuálně je to samozřejmě pecka.
Objednával jsem na Xzone, takže kód do Originu :( Vyzvednu dnes a pokud stihnu stáhnout, tak i dnes zkusím. Těším se jak malej Karas...
Dnes nám to vychází. Recenze na Steamu zatím smíšené, kupuje/hraje už někdo? Po práci na to asi vlítnu, parťák na mulťák by se mi hodil.