Star Citizen

Chris Roberts, autor her jako Wing Commander nebo Freelancer, se díky úspěšné kampani na Kickstarteru pokouší vytvořit maximálně uvěřitelný vesmír, kde bude možné stát se obchodníkem, pirátem nebo třeba průzkumníkem. Jednou z klíčových vlastností hry je obrovské množství lodí, od malých jednomístných, až po obrovské fregaty s desítkami míst. Tato místa nemusí obsazovat pouze NPC, ale i přímo hráči, takže není problém vzít skupinu přátel a letět na vesmírnou výpravu, zatímco jeden pilotuje, druhý se stará o štíty a dva další ovládají zbraně.

Další klíčovou vlastností je možnost vystoupit z lodi a ve 1st person pohledu např. procházet opuštěné vesmírné stanice a bojovat s piráty. Na tomto principu bude založeno i několik misí.

Star Citizen vyniká jako jeden z nejúspěšnějšího komunitně financovaného projektu. V současné době (listopad 2016) má Star Citizen více něž 1,7 milionu podporovatelů, od kterých vybral přes 137 milionů dolarů. S takovým rozpočtem tak tvůrci slibují neuvěřitelné množství funkcí, lodí, světů a možností, včetně single playerové hry Squadron 42 ze stejného světa.

@AlieN (06.01.2024 17:20): Starfield už jen tak nedohraješ, věř mi. Vlastní zkušenost, pořád se mu od října vyhýbám jak jen to jde :D

A k SC, občas ho nainstaluju, zapnu, pokoukám co nového udělali, pokochám se tím zaměřením na detail a obrovský porce práce co na tom odvedli a co ještě mají zároveň před sebou. A pak snad už jen doufat, že se dožiju nějaký základní vydaný verze. Pořád v tom je vidět ta chuť udělat něco revolučního a že se to pomalu hýbe kupředu :)