S.T.A.G.

1988
1989

Zemi zasahuje nepředstavitelná přírodní katastrofa a vše živé na ní je zničeno. Píše se rok 2567 a toto datum znamená konec pro Modrou planetu tak, jak jsme ji doposud znali. Přežívá několik vyvolených, kteří okamžiky zkázy trávili v kosmických lodích ve vesmíru, při pátrání po mimozemských civilizacích. Po několika letech putování vesmírem naráží lodi na planety, které jsou obydlené neznámými vyspělými rasami. Lidé s nimi navazují kontakt a zakládají Space Trading Company, jejímž úkolem je zahájit a rozvinout obchodní styky s mimozemšťany.

Vesmírný a obchodní simulátor, který v určitých ohledech připomíná slavnější Elite. Vaším úkolem zde je s mimozemskou civilizací zahájit obchodní kontakt, kupovat a prodávat zboží a suroviny nebo je mezi sebou směňovat. Hra vás nutí dosahovat určitých zisků nutných k rozšiřování lodní flotily a k opravám a modernizaci lodí. O vaše zboží však projevují zájem i vesmírní piráti, proto bude nutné od vašich obchodních partnerů kupovat i zbraně a silou bránit svoje zájmy.